Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tipy pro správný výběr optimálního komínu

Tipy pro správný výběr optimálního komínu
Každý, kdo touží po romantických chvílích u rozpáleného krbu nebo kamen, potřebuje kvalitní a bezpečný komín. Také investor, který chápe tepelný spotřebič spíše jako záložní zdroj tepla než prostředek pro vytvoření nezapomenutelné atmosféry u živého ohně, musí řešit otázku, jaký komín bude pro jeho stavbu optimální. Čím se ale při výběru komínu řídit a jak vybrat nejvýhodnější řešení?
reklama

Univerzální komín zajistí možnost budoucí výměny topidla

Nikdo dnes nemůže s určitostí říci, jaké topidlo bude za deset let používat. Vyplatí se více plynový kotel nebo elektrické vytápění? Anebo bude výhodnější solar či tepelné čerpadlo? Prozíravý stavebník musí myslet na budoucnost a je si vědom, že tepelný zdroj, který si zvolí dnes, bude možná chtít za pár let vyměnit za efektivnější. Snadný přechod na nový otopný systém stejně jako nezávislost na externích dodavatelích plynu či elektřiny dokáže zajistit pouze univerzální komín. Ten můžete používat pro odvod spalin jak od spotřebičů ústředního vytápění, tak z lokálních kamen na různé druhy paliv. Můžete též kombinovat více otopných systémů najednou. Jelikož je dnes většina topných těles závislá na dodávkách elektřiny a v případě jejích výpadků přestane fungovat, krbová kamna představují výhodný záložní zdroj vytápění.

Je univerzální komín renomované značky cenově dostupný?

Univerzální komínový systém je jediné spolehlivé a bezpečné řešení odvodu spalin, které učiní investora nezávislým na výběru jediného paliva. Je samozřejmé, že vyšší kvalitě obvykle odpovídá také cena. Proto se mnoho stavebníků při snaze minimalizovat rozpočet na novostavbu rodinného domku nakonec rozhodne komín oželet, anebo se přikloní k nesystémovému řešení a nekvalitním komínem i amatérským napojením riskuje požár a řadu dalších komplikací. Přitom lze dnes pořídit spolehlivé komínové systémy, a to dokonce z dílny renomovaného výrobce, velmi výhodně.

Všechna očekávání letos překonal největší evropský výrobce komínů Schiedel, který uvedl na trh univerzální komínový systém Uni***Plus za mimořádně atraktivní cenu. Originální komín Schiedel o průměru 16 cm tak můžete získat již za 22. 400,- Kč bez DPH. Celý komínový systém je k dispozici v unikátní sadě Schiedel Uni***Plus Komplet na jediné nevratné paletě. Odpadá tak nejen složitý transport, ale především zdlouhavé vypočítávání finální ceny celého systému, stejně jako obtížné shánění součástí po jednom kusu.

Srdcem komínu je komínová vložka

Srdcem každého komínu je komínová vložka. Bohužel stále existuje mnoho stavebníků, kteří tuto zásadu neznají a podléhají dojmu, že nejdůležitějším faktorem je vnější plášť z komínových tvárnic. Existuje poměrně rozšířená, avšak zcela mylná představa, že musí korespondovat materiál pláště komína s materiálem obvodového zdiva celého domu. Komín však tvoří dilatačně, statisticky, ba i esteticky samostatnou jednotku stavby.

Pozornost stavebníků by se při nákupu komínu měla zaměřit zejména na vložku komínu a její provozní vlastnosti. Málokterý prodejce komínových systémů je přitom originálním výrobcem keramických komponentů pro odvod spalin a investuje čas a prostředky do jejich vývoje. Výjimku představuje společnost Schiedel, která vyrábí univerzální komínové systémy na bázi precizních německých technologií již přes šedesát let.

Žádejte nadstandardní záruku

Zatímco topidlo bude mnoho uživatelů během svého života měnit, komín je investicí na několik generací dopředu. Proto je vhodné myslet při jeho pořízení na dostatečnou záruku kvality. Evropská komínová špička Schiedel si díky dlouholeté výrobě prémiových keramických vložek, jejich vývoji, inovacím, testování a prověřování v praxi může dovolit poskytovat záruku v délce třiceti let. Nadstandardní záruční doba se týká také univerzálního komínu Schiedel Uni***Plus, který je díky extra výhodné pořizovací ceně dostupný takřka každému stavebníkovi. Keramická vložka systému Uni***Plus je navíc odolná proti vlhkosti a vyhoření.

Jednoduchá výstavba bez zbytečných komplikací

Výstavba komínu je dalším kritériem, které by měl stavebník při pořízení konkrétního systému důkladně zvážit. Stavebnicové komíny jsou zabudované v základní kostře domu, a proto by se s jejich realizací mělo počítat již v projektové fázi. Ideální je, když komín roste s hrubou stavbou. Systémový komín Schiedel Uni***Plus postavíte rychle a bez zbytečných komplikací. Jedná se o třísložkový komín se zadním odvětráváním, v unikátní sadě Uni***Plus Komplet tedy naleznete komínové tvárnice i vložky, a také izolační rohož pro standardní délku komínu sedm metrů. Pokud potřebujete vyšší komín, stačí si originální součásti jednoduše přiobjednat. Od 1. 3. obsahuje sada také skvělou novinku - kupón na odběr napojovacího dílu pro připojení spotřebiče zcela zdarma. Komín Uni***Plus je stylově ukončen nerezovou krycí deskou a prvky v imitaci cihly.

Více informací o možnostech unikátní komínové sady naleznete na internetových stránkách výrobce www.schiedel.cz.

Autor: Schiedel, s.r.o. (text a foto)

Související články

Krb v domě bez komína? Bourání zdí není jediná cesta 4  fotek

Krb v domě bez komína? Bourání zdí není jediná cesta

Kouzlo živého ohně přímo v domácnosti si touží vychutnávat snad každý majitel rodinného domu. Ale co ti, kteří koupili hotový dům bez komína? Až doned ...


Komín Schiedel nyní dostupný všem 3  fotek

Komín Schiedel nyní dostupný všem

Bezpečně nebo levně? Nejeden stavebník dosud řešil dilema, zda si pořídit spolehlivý komín s nadstandardní zárukou, nebo levný výrobek menšího dodavat ...


Rádce pro majitele komínů 3  fotek

Rádce pro majitele komínů

Společnost Schiedel, ve spolupráci se Společenstvem kominíků ČR a komunikační agenturou Deee spustili webové stránky www.nakominuzalezi.cz. Interne ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×