Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Terasy Hortus z exotického dřeva nebo vinylu se strukturou textilu

Terasy Hortus z exotického dřeva nebo vinylu se strukturou textilu

Přemýšlíte o tom, že vám u bazénu nebo u domu chybí terasa? Nebo už ta vaše stará dosloužila a vy přemýšlíte, jestli zůstat u stejného materiálu jako dřív či se rozhlížíte po novinkách? Podívejte se na nabídku venkovních teras italské značky Hortus. Kolekce zahrnují dřevěné dílce z exotických dřevin teak a ipe a vinylové dílce v designu textilu.

reklama

Teak je znám jako materiál vhodný na venkovní nábytek, méně známý ipe - jiným názvem tzv zelený eben nebo brazilský diamantový ořech, se hodí všude, kde se vyžaduje vysoká tvrdost, pevnost a trvanlivost, ale nemá pro menší obsah olejnatých pryskyřic samomazací vlastnosti.

Exotické dřeviny jsou na terasy vhodné právě z toho důvodu, že jsou tvrdé, pevné a odolné, takže při správném ošetřování a péči vydrží dlouho pěkné a svěží.

Vinylové dílce využijí ti, kteří chtějí mít s péčí a údržbou teras co nejméně práce. Desén textilu oživí vzhled u moderního domu i bazénu a nabízí množství zajímavých kombinací.

Dílce jsou vyráběny profilováním a drážkováním dřevěných desek nebo extrudovaného polymeru se strukturou textilu ve vzájemně kombinovatelných formátech 300 x 300 mm a 300 x 600 mm, o celkové tloušťce 31 mm u vinylu a 32 mm u dřeva. Nášlapnou vrstvu nese speciální plastický rošt na bázi pryskyřice. Při pokládce se do sebe jednotlivé dílce jednoduše zacvaknou.

Využití je díky dvěma typům v několika odstínech široké! U rodinných domů jsou úžasné k bazénům a na terasách i verandách, výjimečně působí také v prostorách wellness center, lázní a restaurací.

Dřevěné dílce Hortus Wood

Na výrobu krytiny jsou použity dva odolné druhy dřevin. Středně tvrdý teak, původem z Indie nebo Malajsie, má červenohnědé až hnědé jádrové dřevo s viditelným žilkováním, celkově působí jednotným a klidným dojmem. Velmi tvrdá dřevina ipe je původem z Brazílie a nabízí tmavě hnědé jádrové dřevo se žlutými a zelenými odlesky, patrné žilkování a středně živou kresbu. Výrobce zpracovává pouze dřevo z lesů spravovaných odpovědným způsobem, s dodržením přísných environmentálních, sociálních a ekonomických norem (osvědčení FCS).

Dřevěné dílce jsou dostupné v hladké úpravě povrchu (teak i ipe) či s proužky (ipe), vždy ve dvou formátech 300 x 300 mm a 300 x 600 mm. Povrch s proužky je doporučován zejména do prostor, kde hrozí nebezpeční uklouznutí na mokrém povrchu.

Ihned po pokládce je vhodné krytinu natřít ošetřujícím olejem. Případně lze zvolit i alternativní ochranné přípravky od výrobců podlahové chemie. Tímto přípravkem by se pak měl dřevěný povrch ošetřovat pravidelně cca 2x do roka, ideálně na jaře a na podzim. Jinak se podlaha udržuje klasicky zametáním, případně vytíráním s vhodným PH neutrálním přípravkem.

Vinylové dílce se strukturou textilu Hortus Woven

Vinylové terasy s imitací textilní podlahy spojují originální strukturu s vysokou odolností vinylových podlah. Krytina odolává vlivům počasí, UV záření i plísním, je stálobarevná, voděodolná a tlaku vzdorná. Po pokládce navíc nevyžaduje žádnou další údržbu a péči. Nečistoty stačí smýt proudem vody. Venkovní terasa Hortus s imitací textilní podlahy může plynule navazovat na vnitřní podlahu v domě, protože interiérové dekory s textilní strukturou jsou vyráběny i v provedení pro exteriér.

V základní nabídce je deset barevných dekorů ve dvou zmiňovaných formátech 300 x 300 mm a 300 x 600 mm.

Pohrajte si s pokládkou, co třeba šachovnice?

Výhodou zámkového systému je jednoduchá pokládka i případné rozložení. Pomocí střídání různých barev či dekorů si můžete vytvořit zajímavý a originální vzor přesně podle vašich představ.

Jak pokládat terasy?

Podlahové terasy by kvůli zajištění odtoku vody měly být instalovány na mírně šikmé ploše se spádem cca 2°, vždy s vyrovnaným podkladem (může být v podstatě jakýkoli, nejčastěji beton nebo zemina, speciální podklad není zapotřebí). Odtok vody je díky pevnému a flexibilnímu polypropylenovému roštu bezproblémový, voda samovolně odtéká.

K podlahovým dílcům patří i dřevěné a vinylové náběhové hrany a vinylové obvodové lišty. Podlaha terasy je tak zakončena v jednotném stylu.

Venkovní terasy Hortus má ve své nabídce např. společnost Kratochvíl parket, více informací získáte na www.kpp.cz

Autor: Petra (text), Kratochvíl parket (text a foto)

Související články

Podlahové krytiny  – 1. díl 30  fotek

Podlahové krytiny – 1. díl

Jakou podlahovou krytinu a podle jakých kriterií volit? To je otázka, která při renovaci, rekonstrukci nebo koupi nového bytu zaměstná hlavy mnohým z ...


Podlahové krytiny – 2. díl 25  fotek

Podlahové krytiny – 2. díl

Nehodí-li se nám do interiéru dřevěná nebo laminátová podlaha, můžeme volit mezi dlažbou, linem, korkem nebo kobercem. Každá podlahová krytina má svá ...


Jedenáct působivých dekorů s přiznanou kresbou dřeviny dub 7  fotek

Jedenáct působivých dekorů s přiznanou kresbou dřeviny dub

Tradiční a oblíbená, přitom stále velmi moderní a neokoukaná kolekce vrstvených dřevěných podlah KÄHRS Classic Nouveau letos nabídne čtyři nové dek ...


Praktická a odolná podlaha - podlahová krytina VIRTUO ADJUST 55 2  fotek

Praktická a odolná podlaha - podlahová krytina VIRTUO ADJUST 55

Horkou novinkou a inovací na trhu podlahových krytin je odolná vinylová podlaha VIRTUO ADJUST 55 od francouzského výrobce GERFLOR.


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×