Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Teplogenerátor Meva nejen na stavbu

Teplogenerátor Meva nejen na stavbu

Teplogenerátor využijete na chatě či chalupě, v dílně nebo garáži, i na stavbě. Přibrzdilo vám nevhodné vlhké a studené počasí stavbu? Natekla vám do sklepa voda, vytopil vás soused nebo povodeň či nemáte ještě na stavbě zapojené topení? Anebo potřebujete opravit stěny a vymalovat zrovna teď a stěny ne a ne uschnout? S tím vším může dobře pomoci přenosný tepelný fukar.

reklama

Člověk míní a počasí mění. Tak je to na většině staveb. Než se dostaneme pod střechu a nasadíme okna, jsme často vystaveni nepřízni počasí. Někdy teplu, jindy zimě a dešti. A my zrovna potřebujeme pod mrakem a sucho. Mokré procesy prodlužují stavbu a brzdí další řemesla. Plynový teplogenerátor nám může velmi pomoci. Především na stavbách a rekonstrukcích, kde je vypnuté topení nebo ještě vůbec není. Tepelnou pohodu pro práci umí vytvořit díky silnému vestavěnému ventilátoru za pár chvil.

Pro jeho provoz nám stačí přívod elektřiny a plynová láhev. Snadno jej pomocí hadice a ventilu připojíme jak k malé, tak i k velké plynové lahvi. Po připojení jej můžeme díky praktické rukojeti snadno přemísťovat.

Kompletní specifikace

Teplogenerátor v nerezovém provedení má piezozapalování, termopojistku, pojistku proti přehřátí topidla a možnost plynulé regulace, takže jeho obsluha je opravdu jednoduchá.

Kde můžeme teplomet využít

Teplomet využijeme ve stavební buňce nebo na chatě, alternativně může sloužit i jako topení, ale na to má Meva-trade, jeden z nejstarších výrobců plynových spotřebičů pro domácnost u nás, vhodnější pomocníky, ze kterých je možné si vybrat. Pomocí nich je možné mít teplo nejen doma, na chatě nebo v garáži, ale i pod pergolou nebo u venkovního posezení.

Ohřát, ale nepřehřívat

Sám jsem teplogenerátor vyzkoušel a funguje dobře. Rychlost, za kterou vyhřeje studenou místnost, je opravdu veliká, jde o pár minut. Vždy je dobré pořídit si do vyhřívané místnosti malý teploměr. Jaký může být teplotní rozdíl během pár minut v jedné místnosti o 16 metrech čtverečních, je vidět na teploměru.

Není však dobré si myslet, že díky horkovzdušnému fukaru nám vyzraje základová deska nebo vyschnou zdi hrubé stavby za dva dny. I omítky a štuky mají svůj proces schnutí, aby nepopraskaly. Tepelný fukar nám pomůže udržet teplotu při poklesech venkovní teploty, při ranních mrazících nebo zimě může zkrátit technologické pauzy a ohřát místnosti na stavbě.

Tři dny ušetřeny

Kamarád, kterému jsem topidlo půjčil, si liboval, že štuk i omítka, které kvůli deštivému počasí neschnuly, konečně vyschly a bylo možné vymalovat. Jenom jemu to ušetřilo pár dnů čekání.

Máte doma větrák a myslíte si, že tím urychlíte schnutí? Není-li teplo, spíše jen víříte studený vzduch po místnosti. Dokud v domě není topení, celou zimu je možné stavbu temperovat při práci, provádět vnitřní stavební úpravy, jako jsou příčky, sádrokarton nebo obklady.

Bezpečnost

Důležité je při používání hořáku dodržet základní bezpečnostní pravidla jako při práci s otevřeným ohněm. To znamená žádné výbušné prostory, nehořlavá podlaha, dostatečná vzdálenost od předmětů a respektování všech pokynů výrobce.

Nerezový dvouplášťový obal chrání před náhodným spálením. Vyzkoušeli jsme to doslova na vlastní kůži. Sice kolega nejdřív moc nechtěl, ale pak sebral odvahu. I při plném výkonu není problém v klidu udržet na vnějším lehce vlažném plášti ruku. Ani po delší době není vyžíhaný nebo jakkoliv zabarvený od tepla.

Topit, ale větrat

Ohřátím prostoru vyženeme vlhkost ze zdí, pro její odvod je ale nutné větrání, aby se nesrazila zpátky na stěny nebo do podlah. Místnost by neměla být uzavřena, nesmíme zapomenout, že hoření spotřebovává kyslík.

Výhodou je praktické piezoelektrické zapalování. Zapnout plyn, zmáčknout jiskru a spínač na výkonném ventilátoru a už hřejeme.

Tip: "Pozor, je od žravého redaktora, nikoliv od výrobce!"

Jestliže dostanete při práci hlad, věřte, že dobrou řemeslnickou svačinku si připravíte za chvilku.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Související články

Topidlo Meva - Pyramida plná ohně 28  fotek

Topidlo Meva - Pyramida plná ohně

Tepelné zářiče se zabydlují kromě zahrádek restaurací i pod našimi pergolami a na terasách. Pokud přemýšlíte o koupi takového zářiče, určitě se pod ...


I podzim je dobrý na výlety 6  fotek

I podzim je dobrý na výlety

Čas táboráků zvolna míjí a před očima máme tak nanejvýš obrázek zmoklých pasáčků choulících se u ohně a šťourajících z popele pečené brambory. Kdepak ...


Teplo v dílně i garáži 4  fotek

Teplo v dílně i garáži

Když není vytápění dílny součástí řešení celého domu a je zima, ani se nám do ní moc nechce…, a přitom práce by bylo ažaž. I na nejgeniálnější nářadí ...


Relax u kamen od Mevy 5  fotek

Relax u kamen od Mevy

Letošní zima je mírně řečeno podivná. Někde tuny sněhu, jinde aby člověk vločku pohledal. Někdo je rád, že se přes metrové závěje dostane ven na ulici ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
2
Konstrukční problém Železo a zámečnické práce
Poslední příspěvek: 20.2.2017 19:56 kokot
2
Jak natrit stary kredenc Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 12.6.2018 19:36 Radek
2
1
Kupa dreva Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 22.6.2019 14:10 Dušan Buvala
1
Natření krokví Dřevo a truhlářské práce
Poslední příspěvek: 18.10.2018 08:42 Jakub
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×