Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Systém Livetherm: efektivně a rychle

Systém Livetherm: efektivně a rychle
Vlastnit rodinný domek se zahrádkou je snem spousty lidí, ale ne každý se chce pouštět do stavby bez záruky, že ji zvládne a ve výsledku nebude v beztak drahém domě ještě každoročně mastně doplácet do jeho provozu. Nízkoenergetický standard se stal tím správným zaklínadlem. A pro toho, kdo se v problematice orientuje a chce, aby mu stavba rostla doslova před očima, nespojuje si Klatovy už jen s jejich úžasnými karafiáty a poněkud morbidními mumiemi, ale i s kompletními stavebními systémy od základů po strop vyvinutými a vyrobenými společností Betonové stavby - Group, s.r.o..
reklama

Jedním z jejich výrobků, o němž by měl budoucí stavebník vědět, je systém Livetherm. Nová generace stavění totiž klade důraz na dobré tepelněizolační vlastnosti, protože finanční úspory v provozu domu jsou zaklínadlem, na které slyšíme víc, než na řeči o ochraně životního prostředí, jež však s lepším hospodařením s energiemi jdou ruku v ruce. Využitím Livethermu hodně pomůžeme vlastní kapse a ještě nám to pomůže na této zemi dýchat.

Základem je sendvičové zdivo

Moderní cihly a tvárnice připomínají vzdáleně obložený chléb, protože se skládají z vrstev. Základem systému Livetherm je liaporbetonové obvodové sendvičové zdivo s vložkou z polystyrenu či neoporu, které přináší nadstandardní tepelnou izolaci zdiva nové generace již při tloušťce 400 milimetrů. To doplňuje vnitřní nosné i nenosné zdi, prefabrikované překlady a v neposlední řadě stropní konstrukce Livetherm – BSK, nebo Livetherm - panel. V systému jsou i bednicí a pilířové tvárnice a dobře ho doplňují komínové stavebnice BLK a PLEWA. Je určitě výhoda, že celou základní stavbu prostě pořídíte na jedné adrese.

Úspěch je v přesnosti

Společnost se umí nejen dobře rozhlédnout, kde a jak se co dělá, takže je v kontaktu se světovými stavebními novinkami, ale spoléhá i na vlastní technický vývoj, laboratoře, zkušebny a chytré a šikovné lidi. Naprosto nová je i výrobní technologie systému Livetherm, která umožňuje vyrábět dokonalé přesné výrobky s výškovou tolerancí tvárnic ±1 mm pro zdění na minimální tloušťky lepidla nanášeného celoplošně tzv. maltovacím vozíkem. Je to další záruka rychlosti zdění i výborných vlastností hotové stavby.

Z čeho tvárnice jsou

Základním materiálem stavebních prvků Livetherm je mezerovitý liaporbeton. Zní to složitě, ale jedná se vlastně o výhradně přírodní materiál – expandovaný jíl, křemičitý písek, popřípadě kamennou drť, cement a vodu. V obvodovém zdivu je vložka z tvrzeného stabilizovaného samozhášivého polystyrenu, takže dům není vzhledem k jeho nadstandardní akumulaci tepla třeba dál zateplovat. Že to znamená úsporu času při stavbě a dalších významných prostředků, když už dům stojí a je nám v něm dobře, není třeba psát: vlastnosti přírodního materiálu navíc zajistí zdravé a pohodlné bydlení.

Tak snadno jako dětská stavebnice

S tvárnicemi se pracuje snadno – první vrstva tvárnic se zakládá na základní maltu, která vyrovnává případné výškové tolerance základové desky. Pak už se zdí z přesných tvarovek dutinami dolů do tenkovrstvé malty tři a půl milimetru, která si „sedne“ sotva na dva milimetry. Svislé spáry řeší vícečetný zámkový spoj pouze na sraz polystyrénových vložek, ale v nečetných oblastech u nás, kde hrozí seismické otřesy (třeba z poddolování, nebo kde se vyskytují zemětřesné roje), lze využít svislé maltovací kapsy, jak to stanoví státní norma. A tam, kde potřebujete tvárnice jinak zformátovat, prostě je snadno přeříznete.

Nebudete v tom sami

Zájem společnosti Betonové stavby – Group, s.r.o. o vás nekončí tím, že vám prodají materiál: pokud nechcete stavbu na klíč, nabízejí ke zdicím prvkům Livetherm poradenský servis, bezplatné zpracování výkazu na stavbu potřebných prvků a jeho nacenění. A protože základ je nejdůležitější, samozřejmě pomohou také při založení stavby.

Konkrétní informace o jejich nabídce získáte na www.betonstavby.cz nebo e-mailem na info@betonstavby.cz.

Autor: Jiří Jan (text), Betonové stavby – Group s.r.o. (foto)

Související články

Recept na strop z Klatov 6  fotek

Recept na strop z Klatov

Byly to betonové panely průmyslově montovaných sídlišť, které nás přes všechny výhrady přesvědčily o tom, že z betonu se dají stavět i jiné věci než o ...


Livetherm na Aquathemu 1  fotek

Livetherm na Aquathemu

BETONOVÉ STAVBY - GROUP s. r. o. Klatovy vás srdečně zvou na 18. mezinárodní odborný veletrh vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sa ...


Tvárnice pro systém ULTRA THERM 6  fotek

Tvárnice pro systém ULTRA THERM

Globální oteplení, které by mělo snížit naše neustále rostoucí náklady na vytápění, se přes všechny katastrofické scénáře jaksi nedostavuje. Ceny ener ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
0
sadSD Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 leossilny
0
Vysoký kanál Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Luba
0
Prosba o pomoc Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
venkovní žaluzie Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Andrea Roubalová
0
Kapková závlaha Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
Dřezy Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tom
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×