Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Svítidla do koupelny

Svítidla do koupelny

V koupelně ráno startujeme den, všední nebo sváteční, v koupelně ve vaně plné pěny nebo pod sprchou spláchneme večer únavu a relaxujeme. Ve většině případů bývá nutné vyřešit svítidla do koupelny kombinací několika z nich, protože denní světlo nestačí. A aby nám tu bylo hezky, mělo by osvětlení plnit nejen funkci praktickou, ale i estetickou.

reklama

Svítidla dotváří styl koupelnového zařízení

Svítidla ladíme v duchu celé koupelny, takže podle typu obkladů a zařízení volíme i styl. Někdo raději rustikální, jiný moderní, inspirovaný industriálním designem.

Chalupářské koupelně s dřevěnými komodami nebo koupelně s barevnou mozaikou ve středomořském stylu bude určitě více slušet ten rustikální. Lampičky, s tělem v barvě bronzu a stínítky připomínajícími kalichy květů, můžete mít jednoduché nebo se dvěma halogenovými žárovkami.

Jednoduché tvary v industriálním designu

Tyčové svítidlo je vybaveno strojově obráběným hliníkovým rámem, zaoblenými rohy a vydává spoustu energeticky úsporného světla. Stačí zapnout vypínač a celý skleněný panel ožije světlem.

Tam, kde převládají strohé geometrické tvary skříněk, úchytů i sanitárního zařízení, se bude lépe vyjímat i jednoduchý čistý tvar svítidel, která tak podpoří celkové vyznění koupelnového zařízení.

U svítidel, nejen v koupelně, je důležitý i zdroj světla. Abychom pokaždé neodpočítávali minuty, po které svítíme, je vhodné již při výběru zohlednit i tuto stránku. Do většiny svítidel lze dnes použít energeticky úsporné žárovky a zářivky, stačí se jen informovat. Různé typy svítidel také snesou jen zdroje o určité síle a pokud nedodržíme doporučení výrobce, mohlo by se stát, že nám žárovky budou stále praskat – pokud tedy víme, že budeme potřebovat světlo hodně intenzivní, nezapomeňme se podívat na nejvyšší dovolenou zátěž a svítivost světelného zdroje.

Tlumené i intenzivní světlo z jednoho zdroje není problém – chce to stmívač

Atmosféra pro relaxační koupel si žádá tlumené světlo, kontrola vypraného prádla, generální úklid nebo ranní sprcha zase plné a intenzivní osvětlení. Jak toho dosáhnout s jediným svítidlem? Jedoduše, vyberte si to, které má stmívač. Pro dokonalou pohodu a komfort jej stačí doplnit osvětlením zrcadla a vaše koupelna bude dokonalá.

Denní světlo i v koupelně bez okna? Vyberte správnou barevnou teplotu zdroje

Tělo z matného chromu, kruhová zářivka s denním světlem, difuzér ze syntetického materiálu – úsporné svítidlo Philips myBathroom Beach splní vaše nejnáročnější požadavky.

Na některé činnosti je potřeba pořádně vidět a nemít zkreslení jinou barvou světla.

Proto je důležité zajímat se i o tzv. barevnou teplotu. Svítidla u zrcadla a nad umyvadlem by měla ukazovat pleť ve správném přirozeném odstínu.

Máte jednoduché či zdvojené umyvadlo i zrcadlo? Vyberte si tak i světlo – zdvojené se dvěma LED zářivkami na jedné základně, nebo dvě jednoduchá, abyste mohli osvětlit širší prostor. A nebojte se slovního spojení LED zářivka, příjemné světlo s difuzérem nepřidá ani neubere vaší pleti jas ani reálnou barvu. Lesklý chrom základny se udržuje dobře, stačí hadřík nebo utěrka z mikrovlákna či vlhčený ubrousek na chromové povrchy. Vyhovuje vám vypínač přímo na svítidle nebo jej máte raději na stěně? I toto kritérium nezapomeňte při výběru zohlednit.

Bezpečnost především

Ať už máte koupelnu hypermoderní, plnou chromu, skla, chytrých tlačítek nebo spíš ve stylu zámeckém či chalupářském, pamatujte na to, že všechna svítidla určená do koupelen by měla splňovat požadavek na materiál i zpracování, vhodné do vlhkého prostředí.

Krytí podle standardu IP44 a IP65 a certifikaci odolnosti vůči vodě splňuje celá kolekce osvětlení do koupelen, kterou na náš trh dodává společnost Svítidla Králův Dvůr a.s..

Pokud si nevyberete osvětlení přes internetové stránky, můžete si udělat výlet do Ledka - domu světel v Berouně - Králově Dvoře, bude to stát za to. Uvidíte svítidla na vlastní oči, můžete si nechat poradit, která jsou vhodná přímo pro vás a zeptat se na vše, co vás zajímá.

Fotogalerie k článku:

Autor: Petra (text), Svítidla Králův Dvůr (foto)

Související články

Plánujete venkovní svítidla? Použijte LED osvětlení 16  fotek

Plánujete venkovní svítidla? Použijte LED osvětlení

Svítíme si nejen doma v kuchyni či v ložnici, posvítit potřebujeme i při příchodu domů, při vjezdu do garáže nebo se rádi kocháme pohledem do večer ...


LED barvy – kouzlete s atmosférou 4  fotek

LED barvy – kouzlete s atmosférou

O velkých možnostech LED diod jsme na stránkách Českého Kutila již psali. I když většina lidí má produkty LED v povědomí jako orientační a dekorati ...


Osvětlení bytu i domu - vybírejte moderně a při tom správně 17  fotek

Osvětlení bytu i domu - vybírejte moderně a při tom správně

Spolehlivá, výkonná, dle potřeby nenápadná nebo naopak nepřehlédnutelná a zapamatovatelná – to není ženská verze agenta Bonda, to jsou LED svítidla ...


Osvětlení pracovní plochy v kuchyni 9  fotek

Osvětlení pracovní plochy v kuchyni

Nevidíte na krájení jednotlivých surovin při přípravě pokrmu? Pořiďte si osvětlení pracovní plochy přímo pod horní skřínky kuchyňské linky. Kuchyň ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×