
Internetový hobby receptář
reklama
Sušení prádla v bytě nebo domě provádíme podle vlastních potřeb a dispozičního uspořádání bydlení. Tam, kde máme dostatek prostor, můžeme pořídit velký sušák, v malém bytě máme jen možnosti omezené a nejlépe nám poslouží malý skládací typ. Jaké typy sušáků můžeme využít? A co sušička prádla, je tak úsporná, jak se opravdu tváří?
Sušení prádla v bytě má zvláště v zimním období pozitivní vliv na naše zdraví a prospívá i pokojovým rostlinám. Postupným sušením v obydlí, kde je teplota vzduchu v rozmezí od 18 do 22 °C, dochází k uvolňování vzdušné vlhkosti. V zimě jsou panelákové byty problematické, protože v nich vzdušná vlhkost dosahuje velmi nízkých hodnot. V malých bytech ale může být problém s tím, že nemáme prádlo kam vyvěsit.
V bytě máme několik různých možností, jak sušit prádlo. Nejlevnější investicí je pořízení skládacího sušáku prádla, který během chvíle rozložíme, usušíme na něm i větší množství prádla, a pak jej opět šikovně ukryjeme například ve vestavěné skříni, kde je pro tyto věci prostor. Prádlo bývá suché během jedné noci a pak jej můžeme vyžehlit a uklidit do skříně.
Pokud bojujeme s prostorem a součástí bytu je i zasklená lodžie, můžeme prádlo sušit i tam. Nejlepší je neupínat v lodžii klasické prádelní šňůry, ale klasický sušák s výsuvnými šňůrami. Díky tomu máme velmi rychle připraveno a sušíme. Po dokončení činnosti zase šňůry odepneme a necháme je zcela zasunout do zásobníku. V bytě bez balkonu můžeme sušit prádlo pouze v létě a to tak, že pořídíme speciální kompaktní sušák, který se upíná na okenní parapet.
Velmi šikovným pomocníkem každé domácí hospodyňky je sušička na prádlo. Nepotřebujeme pak ani sušák, ani žehličku. Nejlepší službu odvádí kombinované přístroje, které v sobě mají zabudovanou nejen sušičku, ale zároveň fungují jako běžná pračka. Díky tomu toto zařízení zabírá jen málo místa a není zapotřebí řešit složité přestavby. Kombinovanou pračku se sušičkou umístíme do koupelny, technické místnosti nebo kuchyně. Jen je zapotřebí mít vyřešený přívod elektřiny, přívod vody a napojení na odpad.
Sušičky prádla existují v zásadě více provedení. Základní a levnější variantu představují kondenzační typy, které jsou ale poněkud neúsporné, a především zatěžují prádlo vysokou teplotou, což vede časem k blednutí barev sušeného prádla. Běžný příkon kondenzační sušičky může být kolem 2,5 kW. Naproti tomu modernější a úspornější typy s tepelným čerpadlem šetří elektřinu, protože mají nižší příkon a také pracují s nižší sušicí teplotou, což je pro prádlo šetrnější. Avšak musíme počítat s vyšší hlučností kvůli přítomnosti kompresoru, kromě toho jsou také dražší. Při příkonu kolem pouhých 1 kW se její pořízení rozhodně vyplatí, protože vložené náklady se při porovnání s klasickou sušičkou, která je vybavena topným tělesem, velmi rychle vrátí.
Sušení prádla v domě bývá mnohem jednodušší. Je to z toho důvodu, že součástí mnoha větších rodinných staveb je i místnost, přímo určená k sušení prádla, která je navíc vytápěná a je možnost ji řádně vyvětrat. Do místností s půdorysem 3 x 3,5 metru dostaneme i dvě plné pračky, které zvládnou až 6 kg prádla, což je dobré především u vícečlenných rodin, kde pračka běží minimálně každý druhý den.
Také máme rozličné možnosti při sušení prádla v letním období. Prádlo můžeme sušit na skládacích sušácích na terase nebo přímo v zahradě. Vhodné je mít situované sušáky na místech, kde nesvítí přímé sluneční záření. Přímé světlo prádlo zbytečně zahřívá a UV záření může degradovat barvy. Sušení prádla ve stínu je sice o něco pomalejší, za to však podstatně šetrnější. A pokud máme spadeno na pořízení pračky a sušičky, je možné je situovat přímo do technické místnosti.
Trubková otopná tělesa jsou vhodná do koupelen, chodeb, toalet či kuchyňských koutů. Upoutají na pohled, jsou k dostání v mnoha velikostech, tvarech a ...
V tomto období neustále přibývá zmáčené a ze sněhových plískanic zašpiněné prádlo, které však není po vyprání snadné usušit. Balkony ani zahrady nepři ...
Existuje nespočet koupelnových radiátorů, ale jen některé z nich jsou nejen krásné, ale také praktické. Příkladem jsou asymetrické radiátory švýcar ...
Sušení prádla je snad nejjednodušší domácí prací. Stačí vytáhnout prádlo z pračky, pověsit na sušák, a o zbytek se postarají už sami slunce a vzduch. ...
Byl jsem u kamaráda na návštěvě na kafi a tam uviděl inspiraci na dnešního antikutila. Seděli jsme ve sklepní části domku, kde je i malá místnost s ...