Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Suchá plovoucí podlaha nejrychlejší ve sprintu

Suchá plovoucí podlaha nejrychlejší ve sprintu

Potřebujete novou podlahu a je pro vás čas důležitý? Pak existuje jedno spolehlivé řešení - suchá plovoucí podlaha. Tento typ konstrukce je v současné době velmi populární, protože ve srovnání s jinými systémy vyžaduje minimum času pro realizaci a je krátce po provedení pochozí. Proto je vhodná při rekonstrukcích bytů ve starších domech i v novostavbách. .

reklama

Jde v principu o to, že na vrstvu vyrovnávacího podsypu položíte speciální sádrokartonové nebo sádrovláknité desky. Volba typu desek záleží mj. na tom, jakým způsobem bude podlaha zatěžována. Sádrovláknité desky jsou pevnější a odolnější vůči vlhkosti, to znamená, že je možné je instalovat jak v koupelnách, tak na zatěžovaných chodbách nebo kancelářích. Oba typy desek se hodí pro uložení podlahového vytápění.

Perfektně rovný podklad

Než se ale může přistoupit k pokládce desek, je zapotřebí mít připravený perfektně vyrovnaný podsyp. Původní podklad ve staré podlaze bývá různý, nejčastěji je jím betonová mazanina, ale ve starých domech a v podkrovích se po odkrytí starších prken obvykle objeví škvára. Proto použijeme pro vyrovnání podkladu podsyp z Liaporu frakce 1–4 mm. Liapor známe pod jménem keramzit, jedná se vlastně o keramické kamenivo, které se vyrábí nedaleko Karlových Varů expandováním jílu, což znamená, že se jedná o čistě přírodní materiál.

Kuličky z Liaporu mají několik zajímavých vlastností. Předně jsou lehké (500 kg/m3), takže nezatíží stávající konstrukci, což je velká výhoda zejména v podkroví a ve starých domech, také mají výborné tepelně-izolační vlastnosti a pomáhají zlepšit kročejový útlum. V případě vysokých požadavků na akustické vlastností konstrukce nové podlahy se může do skladby mezi Liapor a podlahové desky použít kročejová izolace v tloušťkách obvykle do cca 30 mm. Jednou z dalších výhod Liaporu je, že je vhodný i jako podklad pro podlahové vytápění.

Liapor vyrovná vše

Při realizaci vyrovnávacího podsypu z Liaporu musíme počítat s tím, že tloušťka vyrovnávací vrstvy musí být minimálně 20 mm. Naopak směrem nahoru nejsme prakticky omezeni, takže lze Liaporem srovnat nejen velké nerovnosti, ale vyplnit například i mezery mezi trámy, klenbami apod. Před aplikací Liaporu na původní podklad se nejprve položí separační fólie z netkané geotextilie. Při aplikaci se Liapor hutní a vyrovnává ručně, klasickou latí s pomocí vodováhy.

Podlahové desky pak klademe obvykle systémem pero drážka na vyrovnaný podklad z Liaporu. Podlahu klademe od konce místnosti směrem „ven ze dveří“ s přesazením podélných i příčných spár. Desky se samozřejmě lepí, a nakonec se ještě prošroubují. Tím zaručíme potřebnou pevnost a tuhost konstrukce. Spáry mezi deskami se přetmelí vhodným tmelem.

Rychlá a suchá plovoucí podlaha

Velkou výhodou této technologie je, že podlahu je prakticky ihned po zaschnutí tmelu možné používat. Což obvykle trvá 12 hodin. Protože se jedná o suchý proces, nezatěžujeme stávající konstrukci další vlhkostí. V podstatě lze říci, že za jeden den lze podlahu v běžné místnosti bez problémů realizovat a druhý den pokládat finální nášlapnou vrstvu. Tuto konstrukci lze úspěšně použít i do koupelen, jen se nesmí zapomenout na správně provedenou hydroizolaci. Před aplikací nášlapné vrstvy, například dlažby, je dobré pamatovat na penetraci sádrokartonových desek. Finální nášlapnou vrstvou může být samozřejmě dřevěná suchá plovoucí podlaha, dlažba, vinyl, koberec atp.

Další informace a praktické video na www.liapor.cz.

Autor: Liapor (text a foto)

Související články

Jak se dělá podlaha z lehkého betonu Liapor Mix a Liapor Mix Final

Stavíte nebo rekonstruujete dům a přemýšlíte, jaký výběr podkladu podlahy bude tím nejlepším? Podívejte se na video, jak se dělá podlaha z lehké su ...

Jak nejrychleji udělat novou podlahu 6  fotek

Jak nejrychleji udělat novou podlahu

Stavba nové podlahy je obvykle součástí každé trochu větší rekonstrukce. A protože od podlahy vše začíná, je opravdu důležitá. Někdy si ovšem lámem ...


I bazén potřebuje kvalitní izolaci 4  fotek

I bazén potřebuje kvalitní izolaci

Chystáte se vylepšit svou zahradu novým zapuštěným bazénem? Jaro se stále se zvyšujícími teplotami je proto ideálním obdobím. Nabídka na trhu je ví ...


Nešlapeme jen po trávě 21  fotek

Nešlapeme jen po trávě

K zahradě i domu patří trávník, hustý, měkoučký, lákající bosé nohy k procházce i záda k ulehnutí. Ne vždy a na všech místech se nám však daří o trávn ...


Rekonstrukci začněte od podlahy 4  fotek

Rekonstrukci začněte od podlahy

Stále víc lidí nemá chuť strávit život v satelitních městečkách, ale nebaví je ani paneláky, ať už jsou staré, nebo nové. Touží po domečku v širším ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×