Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/stavba/rekonstrukce/teple-pradlo-pro-dum): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Zteplení Knauf Insulation - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Teplé prádlo pro dům aneb Zateplení Knauf Insulation

Teplé prádlo pro dům aneb Zateplení Knauf Insulation
Že na nás neprší a vítr nám kolem uší nehvízdá, je jistě prima. Na první pohled vypadá náš rodinný domek báječně. Jenže proti sousedům vydáváme v zimě mnohem víc peněz za topení a v létě přemýšlíme o klimatizaci. Co s tím?
reklama

A jako by teplotní a s tím spojené finanční nepříjemnosti nestačily, v některých místnostech se „potí“ stěny a do jiných nadměrně proniká hluk. Obě tyto záležitosti přitom mohou přímo ohrožovat naše zdraví, protože vdechované spory hub a plísní dovedou velmi záludně nastartovat nemoci, o nichž raději hovoříme šeptem. Podobně i hlukový smog, který často dlouho příliš nevnímáme, se stává příčinou psychických i fyzických zdravotních poruch.

Za spoustu tak zvaných civilizačních chorob může přitom to, že možnosti, které nám civilizace nabízí, neumíme využít. Když je nám zima, oblečeme se. I před velkým žárem nás chrání oděv. Prádlo brání pocení. A naší peněžence stejně, jako ochraně před zbytečným teplem i nadměrným chladem, správnému vnitřnímu klimatu, ale i proti hluku nám může pomoci dodatečná izolace obvodových stěn a podkroví. Vůči dopadu povětrnostních vlivů bude potom náš nový nebo rekonstruovaný rodinný domek odolnější a i čas do jeho dalších oprav se prodlouží.

Kabát pro stěny

Pokud k izolaci zdí a střešního pláště budovy použijeme skleněnou a kamennou vlnu s velmi jemnými a dlouhými vlákny, uspoříme nejvíc. Je ovšem dobré úpravy v domě „neflikovat“, ale zvolit komplexní systémové řešení, s jakým přichází třeba Knauf Insulation. K osvědčeným materiálům z jeho sortimentu patří hydrofobizovaná izolační deska NOBASIL FKD vyrobená nejpokrokovější technologií z minerální vlny a umělé pryskyřice.

Deska má nízký součinitel tepelné vodivosti, a nehoří, což je při úpravách domu jistě důležité. Tento materiál dýchá, a přesto odolává mikroorganismům. Tlumí hluk, nenasákává, a jak objemově, tak tvarově je stálá. A vybrat si lze podle toho, kde a jak budeme chtít desky použít, protože jejich tloušťky jsou od 20 do 160 mm, šířka 500 a 600 mm a délka jeden metr: lepíme je přímo na fasádu a nakonec úplně normálně omítáme.

Střecha nejen proti dešti

Od dob, kdy sochař František Bílek navrhl pro svou vilu první plochou střechu u nás, už uplynulo bezmála století. Bylo to tenkrát velké haló. Přestože stavební materiály za ten čas prodělaly obrovský vývoj, tradiční šikmá střecha je v našich podmínkách stále nejoblíbenější. A stejně jako obvodový plášť je radno i střechu zateplit.

Tady je nejlepší použít pro změnu izolační pásy ze skleněných vláken, které jsou lehké: znamená to, že nezatěžují nosné stropní konstrukce a lze je použít jak na strop, respektive podlahu půdy, tak na krokve střešní konstrukce. Patří sem Unifit 035, Unifit 039 či Classic 040 v rolích, nebo desky TP 116 a TP 115. Ze skleněných vláken má Knauf Insulation i zajímavou novinku – speciální akustický izolační materiál ze skleněných vláken. Jmenuje se Decibel (TI 140), a slouží k výplni vnitřních montovaných stěn ze sádrokartonu. U šikmých střech a vnitřních stropů nás zbaví nejen hluku, ale uspoří nám i teplo.

Připraveno ve spolupráci s Knauf Insulation.

Autor: Jiří Jan a Knauf Insulation (text), Knauf Insulation (foto)

Související články

Na šikmou střechu s minerální izolací nové generace 3  fotek

Na šikmou střechu s minerální izolací nové generace

Plocha střechy je významnou součástí pláště domu a tak nás nepřekvapí, že tudy z domu utíká v průměru až třicet procent tepla. Pokud je střecha členit ...


Šance pro vaše peněženky 3  fotek

Šance pro vaše peněženky

Že je teplo drahé a levnější už nebude, ví každý, kdo má to pochybné potěšení platit účty. Většinou je všem jasné i to, že nedokonale tepelně izolovan ...


Kvalitní izolace neznamená jen zateplení 5  fotek

Kvalitní izolace neznamená jen zateplení

I když se o tepelné izolaci napsalo mnoho, mnozí z nás si ji stále spojují pouze se zateplováním a úsporou energie. Přitom obrovské výhody izolace nes ...


Zateplení šikmých střech 8  fotek

Zateplení šikmých střech

Zvyšování cen energií pro vytápění a dostupnost velmi účinných tepelných izolací způsobují, že se majitelé rodinných domů snaží zateplit jejich fasády ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×