Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/stavba/rekonstrukce/rekonstrukce-ze-tri-bytu-jeden-2-cast): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Spojení tří bytů v jeden - 2. část - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rekonstrukce – spojení tří bytů v jeden – 2. část

Rekonstrukce – spojení tří bytů v jeden – 2. část
Druhá návštěva v bytě spojeném ze tří nás zavede do dvou dětských pokojů, ložnice rodičů a předsíně s chytrým osvětlením.
reklama

I když to tak nevypadá, byt složený původně ze tří malých bytů není příliš rozlehlý. Zásluhu na tom, že působí vzdušně a přehledně, má jeho pečlivé promyšlení a naplánování. Vše má své místo a každý obyvatel bytu má místo nejenom pro uložení svých věcí, ale i pro své koníčky a záliby. Dohromady to dá jeden větší 3+1 a malý pokojík pro nejmenší dceru, tedy byt akorát pro pětičlennou rodinu.

Dětský pokoj první, studentský – pro dva starší sourozence

V bývalém bytě už nebylo k hnutí a nejvíce se to dotýkalo dětí. Dvou starších teenagerů a malé holčičky, která neměla svůj samostatný pokojíček. Pro ten se prostor v novém bytě vytvořil posunutím zdí v obýváku. Pokoj dvou starších sourozenců je společný. Aby měl každý z nich alespoň kousek soukromí, je rozdělen spacím patrem. Pod ním je postel a soukromí jednoho, na patře druhého. Výhodou patra je i to, že se spaní na něm nemusí skládat každý den a povlečení může větrat.

Spodní složená postel slouží přes den jako gauč, na kterém se dá nejenom učit, ale i lenošit. Nika ve stěně, u které je patro postaveno, slouží jako prostor pro zapuštěnou vestavěnou knihovnu. Zatím ji však zdobí pouze nejmilejší předměty obou sourozenců. Výklenek je i za horní postelí, kde slouží jako prostor na budík, knížku nebo hrnek s čajem.

Patro na spaní

Samotné patro má konstrukci svařenou a sešroubovanou z kovových profilů, které zaručují velkou pevnost. Kostra patra je pak opláštěna sádrokartonem. Do něj jsou zapuštěny také dva halogenové reflektorky, osvětlující prostor pod patrem. Boční stěna patra naproti vchodu do pokoje, ke které přiléhají dřevěné schody, je plná. Soukromí pod patrem tak zůstává zachováno, i když jsou dveře do pokoje otevřené. I šikmý prostor pod schody na patro je využitý. Pohodlně se pod něj vešla malá komoda se zásuvkami i kytara.

Výhodou pokoje je, že v něm nemusí být příliš úložného nábytku, a proto má dostatek volného místa. Jeho hlavní výbavu tvoří pouze knihovna a užší nábytková sestava. U okna je pracovní stůl. Velká vestavěná skříň až ke stropu je v předsíni, přímo před pokojem. Všechno oblečení a sportovní doplňky obou starších sourozenců, chlapce i dívky, se do nich pohodlně vejdou.

Druhý dětský pokoj – pokoj pro malou princeznu

Pokojík nejmladší dcery má užší obdélníkový tvar. Jediné, ale velké okno, které do něj vpouští dostatek světla, je doplněno dětskou roletou s kreslenými motivy. Okno samotné je doplněno i chytrým bezpečnostním dětským zámkem na klíč, bez něhož nelze otevřít. Že v pokojíčku bydlí malá princezna je poznat nejen podle hraček a vybavení, ale i podle barev stěn (jsou růžovofialové).

Součástí nábytku v dětském pokoji jsou i jednoduché kovové otevřené police s obloukem, natřené do barvy pokoje přesně tak, jak si malá slečna přála. K sestavě patří také malé židličky a stoleček. Plyšáci i knížky mají útočiště v otevřené policové stěně naproti posteli, malý „pracovní“ stolek přiléhá levým bokem ke stěně pod oknem. V budoucnu jej nahradí stůl pro školačku.

Ložnice rodičů

Ložnice rodičů je malý pokojík, kterému dominuje velká manželská postel, doplněná vysokým čelem s odkládací rampou na drobnosti a lampičkami v bílé barvě. I ostatní ladění barev v místnosti je decentní. Stěny ve světlém lososovém odstínu navozují příjemný pocit.

Výhodou bytu je, že jeden záchod, který byl původně na chodbě, teď sousedí s ložnicí rodičů spolu s malou sprchou. Při ranní nebo večerní hygieně není tak ani při velké rodině v koupelně plno a rodiče mají své soukromí. V případě potřeby lze byt rozdělit na dvě samostatné části, kde se nikdo neruší.

Filozofie pana Libora i paní Jany – čím méně věcí, tím lépe a hlavně dostatek úložného prostoru – se odráží na celé bytě. Byt působí vzdušně, není přetížen drobnými dekoracemi a snadno se udržuje.

Předsíň

Předsíň ve spojeném bytě je vlastně dvoupředsíň a hlavní křižovatka do všech ostatních částí bytu. První část má na zemi položenu zátěžovou dlažbu, je v ní věšák na kabáty a botník především na domácí obuv (venkovní je v botníku na chodbě). Z této části předsíně je možno jít do koupelny a do ložnice rodičů.

Druhá část předsíně s kobercem umožňuje vstup do obou pokojů dětí a do obývacího pokoje, za kterým navazuje kuchyň. Velké prosklené dveře vedoucí z pokojů vpouštějí ze všech stran do předsíně dostatek světla, takže ani přes den zde není nutno zbytečně svítit. Přitom díky rastrovým sklům zachovávají soukromí.

Užitečná světýlka

Spotřeba energie je minimální a světla neoslňují. Osvítí pouze podlahovou plochu. Proto, aby se malá nebála jít večer na záchod a velké světlo nerušilo ostatní, je to osvětlení přímo ideální. V druhé části předsíně je velká úložná skříň patřící starším dětem. Její dveře tvoří zrcadlo, které prostor opticky zvětšuje a dává možnost se před odchodem z domu zkontrolovat. Světýlka pan Libor okoukal od kamaráda a teď si je všichni nemohou vynachválit.

Dispozice bytu

Zóny bytu jsou jednoduše a prakticky rozděleny na denní a noční. Kdo chce spát nebo být ve svém pokoji a soustředit se na práci, není rušen nikým v obývacím pokoji ani v kuchyni.

Úložné prostory

Výhodou starších cihlových činžovních domů jsou vysoké stropy a nevyužít je jako úložný prostor by byl téměř hřích. Snížený strop nad koupelnou o půdorysu téměř 2×2 m je velkorysý a schová vše potřebné. Sezonní oblečení i obuv, nářadí a zásobní věci pro domácnost. Do tohoto úložného prostoru je možné snadno dosáhnout z předsíně.

Při rekonstrukci se počítalo i s jinými uložnými prostory než jen pod stropem. Vznikl tedy prostor pro několik vestavěných skříní. V pokojích pak mohou být už jen menší skřínky a prádelníky, které opticky nezmenšují prostor pokojů a přitom dostatečně poslouží.

Tipy

Při výměně oken a parapetů v silných stěnách starších domů je vhodné počítat s hlubšími parapety pro květiny a dekorativní drobnosti. Niky oken je vhodné vymalovat bílou nebo co nejsvětlejší barvou. Působí pak opticky méně mohutně a odrážejí světlo do pokoje.

Pokud už se v bytě dělá nová elektroinstalace, je lepší do jednoho místa soustředit více zásuvek, než potom neustále připojovat další a další rozdvojky. Týká se to zejména kuchyní a pracoven, kde potřebujeme více zdrojů pro zapojení spotřebičů najednou.

I když pan Libor vydrží mnoho, říká, že se při rekonstrukci podobající se maratonu svého dna trošku dotknul. Velkým pomocníkem především v nekonečných dokončovacích pracích a finálním úklidu byla manželka Jana. Hřál je však celou dobu pocit a pomyšlení na to, že se všichni pohodlně vejdou a v obývacím pokoji bude dost místa i pro návštěvy a popovídání s přáteli, a že děti budou mít dostatek prostoru i soukromí pro své potřeby.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Naši čtenáři rekonstruují své chalupy a chaty 9  fotek

Naši čtenáři rekonstruují své chalupy a chaty

Léto je čas chataření a chalupaření, v dnešním článku zavítáme ke čtenářům, kteří se rozhodli zvelebit si své víkendové chalupy a chaty.


Skvělý tip, jak získat dům za hubičku 5  fotek

Skvělý tip, jak získat dům za hubičku

Chystáte se stavět nebo rekonstruovat dům? Na jaře obvykle nakoupíte stavební materiály za nejlepší ceny. Pokud ale nechcete, aby vaše cesta za vys ...


PackWall – cenově příznivá náhrada desek OSB a SDK 8  fotek

PackWall – cenově příznivá náhrada desek OSB a SDK

Česká společnost Flexibau se svým výrobním závodem v Milevsku v jižních Čechách uvedla na trh pod značkou PackWall plnohodnotnou alternativu běžně ...


Kouzlení s prostorem aneb „vizualizace“ není zaklínadlo (Plánujeme byt – 2. díl) 25  fotek

Kouzlení s prostorem aneb „vizualizace“ není zaklínadlo (Plánujeme byt – 2. díl)

Měníte byt, chcete stavět dům nebo bourat panelákové jádro a máte strach, jestli vše dobře vyberete a promyslíte? Zkusili jste si nakreslit prostor ...


Návštěva aneb ze tří bytů jeden 33  fotek

Návštěva aneb ze tří bytů jeden

Velká náhoda a štěstí bylo pro pana Libora a jeho paní, že se v domě, kde chtěli bydlet, uvolnilo patro, skládající se ze tří malých nízkometrážních b ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Rekontrukce bytu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav
0
Izolace starého domu Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Rekonstrukce podlahy Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Paulina
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
Vinylová podlaha Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 21.6.2018 11:11 Martin
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Thermo omítka od fy Baumit Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 5.9.2018 07:17 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×