Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/stavba/drevostavby/drevostavba-na-vlastni-kuzi-2-dil): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Dřevostavba 2. díl - projektová dokumentace - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dřevostavba na vlastní kůži 2. díl - projektová dokumentace

Dřevostavba na vlastní kůži 2. díl - projektová dokumentace
V roce 2006 v lednu jsme se ráz na ráz rozhodli, že platit nájem nás už nebaví, hlavně ne v Praze, za to by se dala jíst koňská vejce, a že tato nevratná investice se musí nějak zpacifikovat a uplatnit jinde. Vymysleli jsme, že se pustíme do hypotéky na koupi pozemku a stavby domu...
reklama

Na pozemku jsme dnes nebyli, protože jsme opět trávili den vyřizováním dokladů k čerpání hypotéky. Vzhledem k tomu, že odhad dopadl nad míru dobře, předali jsme dnes konečně poslední potřebný doklad k povolení čerpání hypotéky a předali bance kopie faktur s příslušným papírováním. Proplacené budou faktury za projektovou dokumentaci, základy a základovou desku, obvodovou konstrukci a stěny, střešní krovy, záloha na krytinu, záloha na okna a příslušenství. Dále jsme museli uzavřít pojištění rozestavěné stavby, byla to další podmínka umožňující čerpat hypotéku.

Doklady

Doklady doposud předložené a potřebné k vyřízení a čerpání 100% hypotéky od KB, doklady jsou psány tak jak jsou potřeba časově za sebou:


žádání o hypo
• doklady totožnosti (občanka)
• doklad o příjmech (daňové přiznání za předešlý rok)
• doklad o bezdlužnosti ne starší 14 dní od vydání dokladu a předložení bance (vydává finanční úřad do 14 dní od zažádání)
• stavební povolení (vydává příslušný stavební úřad, nám trvalo vydání a nabytí právní moci cca tři měsíce i s "vyjadřovačkami" příslušných sousedů a institucí)
• smlouva o dílo (pro stavbu domu s pomocí firmy, my stavíme půl domu dodavatelsky a půl domu zajišťujeme řemesla individuálně sami)
• celkový odhad domu a pozemku podle projektové dokumentace a rozpočtu potřebné pro prvotní schválení hypo (odhad byl hotov do čtyř dnů)

čerpání hypo
• splacené půjčky a kreditní karty nevztahující se k hypo (jen pokud bonitace klienta nestačí je nutno úvěry splatit a kreditní karty zrušit)
• geodetický plán potvrzený katastrem nemovitostí (nám trval týden, než geodet vyhotovil plán a čtrnáct dní než jsme dostali na plán razítko z katastru)
• návrh na vklad do katastru nemovitostí - rozestavěná stavba (doklad, který se získá okamžitě na katastru, pokud již máme razítko na geodetickém plánu)
• zástavní listiny z banky vydané na základě potvrzeného geodetického plánu a návrhu na vklad rozestavěné stavby
• návrh na vklad do katastru nemovitostí - nemovitost (opět doklad, který se získá okamžitě na katastru nemovitostí, je potřeba mít s sebou již zástavní smlouvy od banky)
• pojištění rozestavěné stavby (po dokončení stavby se mění na pojištění nemovitosti)
• dílčí odhad rozestavěné stavby potřebné pro první čerpání schválené hypo

Uffff ... to vše nám od počátku trvalo v rámci domu sedm měsíců (pozemek a jeho financování před tímto trval cca tři měsíce). Jednání s bankou bylo rychlé, vstřícné z obou stran a ve všech termínech jsme údajně trhli rychlostní rekord :-)).
Časově horší a ne moc ovlivnitelné je jednání úřadů a institucí státních, kdy termíny jsou striktně dány a vstříc nevyjde nikdo, člověk jen "roste".
Jednání se stavebními firmami je individuální, ale dle našich zkušeností spíše zdlouhavé, úmorné a nemáme zatím recept jak firmu kvalitně vybrat.
Částečně se sází na prvotní nabídnutý rozpočet, což u nás rozhodovalo nejvíce, pak technologii použitou na stavbu domu, firmou již postavené domy a taky, a to nejvíce, na náhodu :-). Zapojení firem známých či příbuzných do akce jsme raději vzdali.

Toliko náš důležitý mezník v budování :-).

Autor: Iva B. (text a foto)

Související články

Dřevostavby – 2. díl 14  fotek

Dřevostavby – 2. díl

Velký rozvoj dřevostaveb začal při osidlování amerického divokého západu. Přistěhovalci měli k dispozici kladivo a hřebíky, zdroj stavebních surovin p ...


Dřevostavby – 3. díl 18  fotek

Dřevostavby – 3. díl

Dřevo má velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, mezi všemi stavebními materiály téměř nejlépe akumuluje teplo a zcela jedinečným a pro zdraví velmi ...


Dřevostavba na vlastní kůži 3. díl 11  fotek

Dřevostavba na vlastní kůži 3. díl

V roce 2006 v lednu jsme se ráz na ráz rozhodli, že platit nájem nás už nebaví, hlavně ne v Praze, za to by se dala jíst koňská vejce, a že tato nevra ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
0
sadSD Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 leossilny
0
Vysoký kanál Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Luba
0
Prosba o pomoc Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
0
venkovní žaluzie Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Andrea Roubalová
0
Kapková závlaha Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
Dřezy Novostavby
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tom
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kamenná dlažba z odseků Novostavby
Poslední příspěvek: 8.2.2018 12:33 Gabriela
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×