Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Spolehlivá kotva sklopné hmoždinky

Spolehlivá kotva sklopné hmoždinky
Máte nové stropní svítidlo a zvažujete, jak ho upevnit do dutinového stropu? Tady s běžnou hmoždinkou nevystačíte. Existují však speciální sklopné hmoždinky, které zajistí pevné a naprosto spolehlivé upevnění.
reklama

Vynalézavé upevňovací systémy

Zmíněné sklopné hmoždinky jsou produkty firmy Fischer. A víte, že právě zakladatel této firmy, Artur Fischer, vyvinul v padesátých letech rozpěrnou hmoždinku? Díky svým vynalézavým upevňovacím systémům je dnes firma Fischer jedničkou na trhu v oblasti kotevní techniky. Kouzlo sklopných hmoždinek spočívá v tom, že se sami rozepřou v dutině stropu nebo stěny. Jsou tedy ideální pro upevnění osvětlovacích těles, garnýží a dalších předmětů, například do keramických stropů Miako a Hurdis.

Jak hmoždinky fungují

Montáž sklopných hmoždinek je jednoduchá, je však důležité zohlednit tloušťku stěny desky nebo keramické vložky a předepsanou hloubku dutiny. Stejně jako pro každou jinou hmoždinku musíte nejdříve vyvrtat otvor. Otvorem se protáhne hmoždinka, jejíž zadní část se sklopí do polohy, ve které neprojde otvorem. Některé mají pružinu, jiné využívají nesymetrie zadního dílu, který se při pootočení do vhodné polohy vzepře „gravitačně“. Pružinová hmoždinka je tvořena šroubem s kotvícími rameny. Ta se sklopí k sobě, celá hmoždinka se vloží do vyvrtaného otvoru, za nímž se kotvící ramena pomocí pružiny roztáhnou a vytvoří kotvu, která nedovolí vytrhnout hmoždinku ze zdi.

Vyberte se vhodný typ!

Firma Fischer vyrábí sklopné hmoždinky s typovým označením K, KD, KDH, KM a KDR. Kromě typu K jsou všechny ocelové, s povrchovou úpravou zinkováním nebo zinkochromátováním. Jednotlivé typy můžeme použít pro konkrétní účely. Například hmoždinka typu K je nylonová se sklopnou příčnou rozpěrou a vhodná pro vruty do dřeva. Hmoždinky KD se hodí třeba ke spolehlivému upevňování garnýží k sádrokartonovým stropům. Hmoždinky v provedení KDH jsou vhodné zejména pro montáž do dutinového zdiva nebo je můžete použít právě pro upevnění svítidla do stropů s dutinovými vložkami nebo pokrytých sádrokartonem. Masivnější je typ KM, určený zejména pro připevnění umyvadel a WC mís k sanitárním jádrům a do dutinových stěn.

Varianty zakončení hmoždinek

Sklopné hmoždinky mají i tu výhodu, že si můžete vybrat typ, který bude vyhovovat vašemu záměru s ohledem na to, co chcete upevnit. Některé jsou totiž zakončeny závitem (např. sklopná hmoždinka KD se závity M3, M4, M5, M6, M8), jiná je zakončena hákem (typ KDH), další je zakončena očkem (typ KDR). Parametry jednotlivých sklopných hmoždinek, podobně jako další důležité rady a informace naleznete na www.fischer-cz.

Výhody sklopných hmoždinek

možné použití do:

 • keramických stropů Miako a Hurtis
 • předpjatých betonových desek s dutým jádrem
 • sádrokartonových desek
 • dřevovláknitých a dřevotřískových desek
 • dutých betonových tvárnic a dalších materiálů
  • vhodné pro upevnění:

   • osvětlovacích těles
   • garnýží a kolejnic na záclony
   • umyvadel a WC mís
   • otopných panelů
   • zrcadlových skříněk
   • obrazů a dalších předmětů

   Autor: Petr (text), fischer (foto)

   Klíčová slova:


   Související články

   Hmoždinky mohou téci 15  fotek

   Hmoždinky mohou téci

   Stoupající kvalita lepicích hmot a tmelů způsobuje, že i ve stavebnictví dlouhá léta používané technologie „odcházejí ze scény“. Ještě před nějakými d ...


   Hmoždinky do sádrokartonu – Zavěšujeme radiátor 15  fotek

   Hmoždinky do sádrokartonu – Zavěšujeme radiátor

   Jak bezpečně upevnit těžká břemena do tenkostěnných desek, je-li to vůbec možné? Stále aktuální téma pro mnoho kutilů. Pokud není jiná cesta, i sádrok ...


   Test s fischer hmoždinkou

   Koupili jste si hmoždinky do sádrokartonu fischer a nejste si jisti, co všechno vydrží? Podívejte se na test, ve kterém je jejich nosnost prověřována ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×