Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Spínače Neo®

Spínače Neo®

Neomylně svůj – tak přesně takový je nový design zásuvek a spínačů Neo® společnosti ABB. Tato novinka je sice v prodeji teprve od července 2009, ale již se stačila představit návštěvníkům veletrhů Amper, SHK a docela nedávno jste ji mohli spatřit také na veletrhu ForArch v pražských Letňanech.

reklama

Jestli patříte k těm, kdo se rádi přesně orientují také v nocí setmělém pokoji, jsou spínače a zásuvky Neo určeny právě vám. Řada produktů Neo® se totiž od ostatních vypínačů liší. Čím? Za prvé – vyniká jednoduchou a moderní linií. Odvážně upouští od velké plochy páčky spínače a redukuje ji na jednoduše lineárně působící prvek. A za druhé – výraznou inovací je užití prosvětlení tlačítka.

Standardním zasunutím doutnavky, popř. LED diody do přístroje spínače, prosvítíme páčku pro orientační nebo signalizační osvětlení a svit páčky je viditelný nejen z čela spínače, ale i ze strany. Barvu světla si můžeme zvolit dle barvy páčky. Páčku lze díky plasticitě velmi snadnou nahmatat na rovné ploše spínače.

Boční pohled na spínač Neo v ledově bílém provedení – tenká páčka zřetelně vystupuje nad plochu.

Leskem proti nečistotě

Asi také nemáte rádi upatlané a ohmatané plochy spínačů. Tomu se po čase používání zkrátka a dobře nevyhneme a s nečistotou musíme bojovat. Razantně a přitom opatrně, abychom si při čištění plochy spínače neznečistili přiléhající stěnu. Výrobce se tomuto problému snažil co nejvíce zabránit – produkty jsou nabízeny v praktickém lesklém provedení, které znesnadňuje usazování nečistot. Spínače mají sedm příjemných barevných kombinací s odstíny jasně bílá, ledová bílá, ledová modrá, ledová zelená, ledová oranžová, ledová šedá a grafitová, přičemž právě jednoduchá tvarová koncepce dává vyniknout barevným variantám.

Jednoduché, ploché a čisté linie designu Neo® jsou v souladu s interiérovými trendy a spolu s barevnými kombinacemi jej předurčují k využití v současných moderních interiérech jak v rezidenčních projektech, tak v komerčních budovách. Tento design bude vždy výrazným doplňujícím prvkem interiéru.

Systém jako stavebnice

Systém designu je stavebnicový (rámeček + kryt + přístroj), tak jak je to ve středním segmentu spínačů a zásuvek na českém trhu již dávno standardem. Rámečky pro elektroinstalační přístroje jsou jednonásobné až pětinásobné a univerzální pro vodorovnou i svislou montáž.

Vybavenost různými druhy přístrojů je velmi široká a uspokojí všechny požadavky na moderní elektroinstalaci. Můžeme jmenovat mimo jiné běžné spínače a ovládače, které se používají mnohokrát každý den, žaluziové spínače pro individuální i centrální ovládání rolet a žaluzií i spínače kartové pro hotelové aplikace.

Bohatá nabídka produktů

Samozřejmostí jsou stmívače pro řízení osvětlení, či spínače automatické se snímačem pohybu. Zásuvky jednonásobné a dvojnásobné s natočenou horní dutinou, ale také zásuvky s ochranou před přepětím, televizní, rozhlasové a satelitní zásuvky, zásuvky telefonní a komunikační pro datové zásuvky (konektory) různých výrobců. Nechybí ani oblíbené termostaty pro řízení vytápění. V designu Neo® si uživatelé mohou vybrat i ze systému distribuce zvuku Audioworld pro příjemný poslech hudby.

Více informací získáte na www. ABB.com.

Autor: Elena a ABB (text), ABB (foto)

Související články

Jedná jako muž, myslí jako žena, přátelský k dětem. Kdo? Egon! 12  fotek

Jedná jako muž, myslí jako žena, přátelský k dětem. Kdo? Egon!

Jak moc při stavbě nebo rekonstrukci přemýšlíte o elektroinstalaci? Je vaším jediným požadavkem, aby byly vypínače a zásuvky tam, kde je budete potře ...


Rádio ve zdi 4  fotek

Rádio ve zdi

Také rádi relaxujete po namáhavém dni v horké vaně s aromatickým olejem nebo bylinkovým extraktem? Potřebujete k tomu dobře vybavenou, nejlépe hydr ...


Abych tě lépe viděla aneb každé zákoutí chce své světlo 23  fotek

Abych tě lépe viděla aneb každé zákoutí chce své světlo

Byli jste na návštěvě u přátel a bylo vám v jejich bytě příjemně a útulně? Za celkovým dojmem z bytu se skrývá nejenom pěkný interiér, ale i vhodný ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×