Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/souteze/video-z-testu-s-fischer-hmozdinkou-pd-do-sadrokartonu): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Test hmoždinek Fischer - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Video z testu s Fischer hmoždinkou PD do sádrokartonu

Video z testu s Fischer hmoždinkou PD do sádrokartonu
Když proběhla soutěž, kterou jsme před nějakým časem vyhlásili s naším partnerem, firmou fischer, na nás v redakci bylo zrealizovat videotest a zjistit, co opravdu testovaná hmoždinka vydrží. Jak videotest dopadl, se můžete podívat.
reklama

Video 1

Video 2

Na kovové profily o délce 200 cm jsme připevnili sádrokartonovou desku. Šířka desky byla 50 cm a délka 120 cm. Šlo o obyčejný sádrokarton tl. 12 mm.

Na zavěšení jsme použili silnější vázací drát na vypínání plotu. Profily jsme uložili na dřevěnou konstrukci. Testy nakonec proběhly tři. Jeden nanečisto a dva naostro před kamerou. Kamery byly dvě, jedna zdálky na celkové zavěšení a jedna na detaily.

Takhle to vypadá z druhé strany sádrokartonu – po aplikaci hmoždinka zvětšila svůj objem.

Pohled zespoda a seshora, připraveno na test.

Jediné, co nám nepřálo, bylo počasí. Byla zima, ale naštěstí nepršelo. Model Radek už občas cvakal zubama, ale čaj se slivovicí ho trochu zahřál.Stejně tak tomu bylo u kameramana Bořka.

Spodní basu piva jsme uvázali cca 10 cm nad zem a podložili kobercem, aby se při vytrhnutí hmoždinky láhve zlatavého moku nerozbily.

Od firmy Fischer jsem věděl zhruba nosnost, kterou hmoždinka má, ale zdaleka jsem tomu nevěřil, stejně tak moji kolegové. Výsledkem testu jsme proto byli všichni tři docela překvapeni. Takovou výdrž nikdo nečekal. Ono stačí poponést jednu basu piva natož dvě skoro plné.
Váha, na které jsme vytrhnuté zatížení zvážili, ukázala 35 kg! Tolik hmoždinka udržela do doby vytrhnutí.

A co nakonec? Po skončení testu malá ochutnávka závaží zmrzlým realizačním týmem.

Autor: Pavel (text), Pavel, Radek, Bořek (realizace, video)

Související články

Upevňujeme schody 11  fotek

Upevňujeme schody

Pokud se chystáte nainstalovat si doma svépomocí schody, určitě přemýšlíte, jak na to. Snadnou a rychlou instalaci dřevěných schodů umožňují v současn ...


Seriál o hmoždinkách - Otopný žebřík 11  fotek

Seriál o hmoždinkách - Otopný žebřík

Ideálním řešením doplňkového vytápění v koupelně jsou otopné žebříky. Díky nim budou vaše ručníky a osušky stále suché a nahřáté. Můžete si vybrat buď ...


Seriál o hmoždinkách - Sprchový kout 10  fotek

Seriál o hmoždinkách - Sprchový kout

Sprchové kabiny jsou vyráběny v různých provedeních, ale jejich instalace se příliš neliší. Po umístění odpadu a vaničky se nejprve namontují stěnové ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×