Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Solární dekorace a osvětlení oživí každou zahradu

Solární dekorace a osvětlení oživí každou zahradu
Kdo by si nepřál, aby jeho zahrada oslnila na první pohled každou návštěvu i všechny sousedy? Klasickým trpaslíkům sice ještě neodzvonilo, ale my pro vás máme způsob jak být při výběru zahradních dekorací ještě originálnější a hlavně modernější. Vsaďte na solární dekorace a osvětlení, které vaši zahradu ozdobí i v noci.
reklama

Proč zvolit zahradní dekorace a osvětlení na solární energii?

Solární dekorace a světla jsou ideální volbou na každou zahradu a to zejména proto, že nepotřebují žádné kabely. Nabíjí se úplně samy ze slunečních paprsků pomocí solárních panelů. Energie získaná ze slunce je samozřejmě zadarmo, nebudete tak muset platit drahé faktury za elektřinu ani každou chvíli vyměňovat prasklou žárovku.

Odpadne vám také starost s neustálým vyměňováním baterií - baterie v solárním osvětlení mají zpravidla životnost až tři roky. Se solárními dekoracemi a svítidly tak šetříte nejen životní prostředí i svoji peněženku, která to zajisté ocení.

Jak solární dekorace a světla fungují

Jedinou vaší starostí při používání solárních svítidel a dekorací na zahradě či u domu je, abyste je umístili na to správné místo - tam, kde přes den dopadá dostatek slunečních paprsků. Někteří možná namítnou: „Co se solárním osvětlením, když sluníčko nesvítí?" Žádné obavy. Dnes jsou solární venkovní svítidla tak výkonná, že se dokážou dostatečně nabít, i když je sluníčko schované hluboko za mraky.

Všechna solární světla a dekorace jsou vybaveny solárním panelem, pomocí kterého se během dne baterie nabijí energií vytvořenou ze slunečních paprsků. A jelikož je solární osvětlení velmi inteligentní (neboli je vybavené speciálním čidlem), pozná, když se venku setmí a samo začne svítit. Některá solární světla a dekorace jsou navíc vybaveny pohybovým senzorem a rozsvítí se, pouze pokud zaznamenají pohyb.

Klasické zahradní dekorace tak trochu jinak

Řada solárních dekorací se vzhledem moc neliší od těch klasických – můžete vybírat mezi trpaslíky, krtečky, surikatami a spoustou dalších tvorečků, které rozveselí každý záhon na vaší zahradě. Pokud vám dekorace ve tvaru zvířátek připadají poněkud kýčovité a dali byste přednost něčemu decentnějšímu, nemusíte být zklamaní. Solární dekorace mohou mít také klasičtější tvary, například lucerny na postavení na verandě i zavěšení na stromek nebo orchideje či motýlci, kteří příjemně ozdobí každý keř či truhlík.

Ovšem zatímco klasické zahradní dekorace se po setmění ztratí kdesi v temnotě, ty solární se krásně rozzáří, nebo dokonce posvítí na cestu. Vaše zahrada pak bude v noci jako plná kouzel.

Odolná solární svítidla pro každou zahradu

Velkým plusem zahradního solárního osvětlení je jeho široké využití. Díky tomu, že nemá žádné kabely, můžete si s ním osvětlit příjezdové cesty nebo chodníčky na zahradě i vchod do domu, kde zajisté využijete praktická světla s pohybovým čidlem.

Všechna solární světla jsou vybavena různým počtem LED diod, takže při správném výběru pak poskytují dostatečnou intenzitu světla jak na příjezdových cestách a u dveří, tak třeba pro zahradní posezení a grilování s přáteli. Při plném nabití mohou svítit až celých 8 hodin, LED diody mají navíc vysokou životnost - až 11 let.

Venkovní solární svítidla se vyrábějí z velmi odolných materiálů, můžete je tak nechávat na zahradě v jakémkoliv počasí a budou vám bez problémů sloužit dlouhá léta.

Článek byl zpracován ve spolupráci se specialistou pro dům, byt a zahradu, firmou 4home. Na www.4home.cz můžete vybírat originální bytový textil, vybavení do kuchyně a potřeby na zahradu i do dílny.

Autor: 4home (text a foto)

Související články

Jak vybírat ložní povlečení podle materiálu 7  fotek

Jak vybírat ložní povlečení podle materiálu

Zatímco naši předci se museli spokojit pouze s jednoduchým bílým bavlněným ložním povlečením, nám neustálý rozvoj průmyslu poskytuje nepřeberné možnos ...


Skončila soutěž o poukaz na nákup v e-shopu 4home 2  fotek

Skončila soutěž o poukaz na nákup v e-shopu 4home

Nákup na internetu dnes už pro nikoho není nijakou revoluční záležitostí. Ba právě naopak. E-shop má spoustu výhod. V prvé řadě je to cena, snadno lze ...


Nábytek pro posezení na zahradě 5  fotek

Nábytek pro posezení na zahradě

Jestliže máte zahradu, nejspíš v ní trávíte spoustu času. Pěstování rostlin je práce příjemná, ale určitě si zasloužíte po práci příjemný odpočinek. S ...


Zahradní dekorace 5  fotek

Zahradní dekorace

Našli jste v kůlně po dědovi starý trakař nebo dřevěné kolo s obručí? Anebo žlab, z něhož pil dobytek, či dřevěný sud od vína? Jsou to všechno věci, k ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×