Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Snižování výdajů za plyn může být zábava! Soutěž o poukaz na plyn od MND – hra Miliónový vrt.

Snižování výdajů za plyn může být zábava! Soutěž o poukaz na plyn od MND – hra Miliónový vrt.

Existují různé způsoby, jak snížit výdaje své domácnosti za energie. Ale zahrát si hru, pobavit se a získat poukaz na plyn, který mi sníží zálohy až o 3 000 Kč, to tu ještě nebylo. Přesně tolik můžete totiž získat po odehrání online hry Milionový vrt, kterou v únoru spustily Moravské naftové doly.

reklama

Jižní Morava skrývá nejedno bohatství. Vedle lahodné vinné révy, krásné přírody, a nesčetných památek jsou to i tajemství ukrytá v hlubinách země: zemní plyn a ropa. MND často veřejnosti odpovídá na otázky, jak taková těžba ropy a plynu na Moravě probíhá. Mnozí lidé mnohdy ani nevědí, že se na Moravě tyto suroviny těží. Proto přichází s nápadem představit právě navrtávání plynových ložisek hravou a naučnou formou hry. Milionový vrt bude během února a března navíc chrlit tisícové poukázky na plyn v celkové hodnotě 10 milionů Kč.

Kromě toho, že se během hry Milionový vrt dozvíte, jak takové vrtání plynu může vypadat, můžete si ještě pro svoji domácnost vyvrtat poukázku na plyn, která vám již tak výhodný plyn od MND ještě zlevní. Na ty nejúspěšnější „vrtmistry“ čeká ve hře až 3 000 Kč. Snížit své výdaje za plyn můžete i Vy. Přejít k MND je jednoduché a výhodná cena není podmíněna několikaletým úvazkem. Smlouvy jsou na dobu neurčitou s tříměsíční výpovědní lhůtou. Proč to tedy nezkusit? Stačí zavolat na bezplatnou linku 800 400 501 a nechat si nezávazně spočítat úsporu. Každý den navíc MND vylosuje jednoho výherce, který se vydá se svým doprovodem za koštováním vína v moravských sklípcích i na jedinečnou exkurzi do míst, kde MND těží a skladuje plyn. Využijte této šance a buďte jednou ze čtyřiceti dvojic, která bude ochutnávat lahodné moravské vínko a poznávat zajímavá místa! Chce to jediné: zahrajte si na moravské vrtmistry na www.milionovyvrt.cz.

A ještě několik tipů pro nové vrtmistry: Cílem hry je v časovém limitu dvou minut navrtat alespoň jedno ze dvou ložisek plynu, přitom co nejméně opotřebit vrták při průchodu různými geologickými podložími a pokud možno nezasáhnout některou z překážek – krtka, Venuši nebo speleologa. Přímo na www.milionovyvrt.cz najdete i herní návod. Možná, že oceníte drobný tip – při vrtání se zaměřte nejen na správný směr, ale i na rychlost vrtání, která se mění podle podloží – v měkké hornině vrtejte rychleji, v tvrdé zpomalte. Doporučená rychlost se zobrazuje přímo ve hře tak, jak úspěšně postupujete do větší hloubky. Máte neomezený počet pokusů, takže můžete trénovat tak dlouho, jak budete chtít.

Ve hře musí hráč měnit směr vrtáku, tak, aby se dostal k plynovému ložisku. Víte, jak probíhá reálné vrtání? Při vrtání se směr vrtu upravuje podle potřeby – dokáže vrtat jak vertikálně, šikmo, tak i horizontálně. Ze svislého vrtu lze „obloukem“ přejít k horizontálnímu vrtu po odvrtání 200–500 metrů. U provrtávání žuly nebo křemitého pískovce je potřeba vybírat tvrdší dláto, které je méně agresivní a vrtá pomaleji. Naopak snadněji se vrtají písky, jíly nebo nezpevněné pískovce. Na rozdíl od hry skutečné vrtání trvá jeden až pět měsíců. Po tuto dobu se většinou vrtá non-stop, ale krátké přestávky je možné udělat kdykoliv. Vrtu zdar!

Autor: MND (text a foto)

Související články

Dodavatele plynu chce změnit třetina Čechů, stačí na to 15 minut 4  fotek

Dodavatele plynu chce změnit třetina Čechů, stačí na to 15 minut

Podle průzkumu agentury MillwardBrown o změně svého dodavatele uvažuje 33 % českých domácností odebírajících zemní plyn. Důvod je prostý – úspora a ...


Co a jak musíme dělat, když uniká plyn? 5  fotek

Co a jak musíme dělat, když uniká plyn?

Únik plynu je i v dnešní moderní době plné moderních přístrojů a detektorů strašákem nejednoho uživatele plynového spotřebiče, a je samozřejmě nutn ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×