Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Skončila soutěž o kuchařku s kávovými specialitami

Skončila soutěž o kuchařku s kávovými specialitami
Říká se, že blahodárné účinky kávy lidé poznali už roku 900 před naším letopočtem. Kávu v dnešní době připravujeme na mnoho způsobů – jako tzv. tureckou, s mlékem se připravuje café latté nebo cappucino apod. S kávou se dá ale experimentovat mnoha způsoby a její použití není vzácností ani při přípravě různých pokrmů. O tom se můžete přesvědčit v exkluzivní knize Káva – putování za tajemstvím kávových specialit. A pokud jste se zapojili do naší soutěže, pořádané ve spolupráci s firmou Nescafé, správně jste odpověděli na soutěžní otázky a navíc budete mít ještě kapku štěstí při losování, pak možná tuto mimořádnou kuchařku vyhrajete.
reklama

Správné odpovědi na soutěžní otázky

1. Která země je pravlastí kávy?
správná odpověď: Etiopie

2. Ve které oblasti se pěstuje káva?
správná odpověď: mezi obratníky

3. Kdo je největším pěstitelem kávy arabika?
správná odpověď: Kolumbie

Cena, o kterou jste soutěžili

5 výherců vylosovaných odbornou porotou firmy Nescafé obdrží luxusní kuchařku Káva – putování za tajemstvím kávových specialit.

Termíny soutěže

Slosování výherců: 30. 11. 2009
Zveřejnění výherců: 6. 12. 2009
Odeslání cen: max. do 31. 12. 2009

Podmínky soutěže

  • Soutěže se můžete zúčastnit pouze jednou.
  • Pracovníci, spolupracovníci magazínu CeskyKutil.cz a firmy Nescafé a jejich rodinní příslušníci jsou z účasti v soutěži vyloučeni.
  • Do slosování se dostanou pouze ti soutěžící, kteří správně odpoví na všechny tři soutěžní otázky.
  • Výhru nelze vyplatit v hotovosti.
  • Pořadatel si vyhrazuje právo soutěž bez předchozího oznámení zkrátit, prodloužit či zrušit.
  • Výherce bude vylosován odbornou porotou firmy Nescafé.
  • Po slosování bude cena výherci odeslána poštou.
  • Cenu odesílá firma Nescafé.

Informace o partnerovi soutěže

Historie

Jediným konkurentem bohaté chuti kávy NESCAFÉ je její bohatá historie. NESCAFÉ patří mezi strategické značky v portfoliu společnosti Nestlé. Opírá se o tradici sahající do 30. let 20. století, kdy se představitelé kávového institutu obrátili na tehdejšího předsedu správní rady Nestlé Louise Dappla se žádostí, zda by výzkumné týmy Nestlé mohly vyvinout dehydrovanou kávu v kostkách, která by byla schopna udržet jak chuť tak aroma kávy a být rozpustná v horké vodě. Louis Dapples zadal laboratořím Nestlé výzkumný úkol, který se po několika letech podařilo vyřešit až na jaře roku 1937 týmu v čele s „kávovým guru“ Maxem Morgenthalerem.

Podařilo se zajistit zachování aroma i rozpustnost – výrobek nakonec spatřil světlo světla nikoli jako kostka, ale jako prášek, který si mohl spotřebitel smíchat s vodou v poměru podle vlastní volby. Nový produkt dostal jméno NESCAFÉ. Je to kombinace slov Nestlé a café. NESCAFÉ se poprvé prezentovalo 1. dubna 1938 ve Švýcarsku. Roku 1939 byla zahájena výroba NESCAFÉ také ve Francii, Británii a USA. V 50. letech se káva stala populární mezi mladými lidmi, kteří se potkávali v kavárnách, aby si mohli poslechnout rock’n’roll.

Díky neustálému technologickému vývoji společnost v 60. letech představila svůj prémiový produkt NESCAFÉ Gold, vyrobený metodou vymražování, a v 90. letech tuto technologii ještě vylepšila o proces, který zachová maximální množství aroma.

Dnes NESCAFÉ nabízí různé druhy káv, které uspokojí různé nároky na chuť. Stačí si kliknout na část „Moje oblíbené NESCAFÉ“ a vybrat si tu svou.

A něco o kávě

Říká se, že blahodárné účinky kávy lidé poznali už roku 900 před naším letopočtem. Existuje spousta legend a jedna z nich tvrdí, že káva byla objevena ve třetím století, kdy jeden etiopský pastýř jménem Kaldi zpozoroval, že se jeho stádo po požití červených bobulí z jednoho keře chová až moc aktivně. O nové poznání se pastýř podělil s opatem kláštera, který se rozhodl, že sílu bobulí vyzkouší sám na sobě. Bobule zalil horkou vodou a díky nápoji, který tak získal, měl sílu zůstat při dlouhých modlitbách vzhůru a jasně koncentrovat svoje myšlenky. Zázrak? Ne, jen neobyčejná síla kávy.

Arabský původ

První komerční využití kávy je zaznamenáno v Arábii v 15. století. Postupem času se semínka a rostliny dostaly do Adenu, Egypta, Sýrie a Turecka, kde se kávě začalo říkat „arabské víno“. V každém městě na Blízkém východě pak byla otevřena spousta kaváren. Koncem 17. století je bylo možné najít už i v Rakousku, Francii, Německu, Holandsku a Anglii. V Americe začala být káva populární právě díky slavné bostonské Čajové party v roce 1773, při které osadníci na protest proti vysokým clům naházeli několik set liber čaje v bednách z britských lodí do vod bostonského přístavu.

Více na www.nescafe.cz.

Autor: Erika (text), Nescafé (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

V kuchyni vaříme i ukládáme 11  fotek

V kuchyni vaříme i ukládáme

Na naší cestě při hledání úložných prostor v bytě nesmíme vynechat kuchyni. Obvykle ji pojímáme jako centrum rodinného života a přímo navazuje na obyt ...


Zasoutěžte si o kuchařku s kávovými specialitami 4  fotek

Zasoutěžte si o kuchařku s kávovými specialitami

Říká se, že blahodárné účinky kávy lidé poznali už roku 900 před naším letopočtem. Kávu v dnešní době připravujeme na mnoho způsobů – jako tzv. tureck ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×