Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/sezonni-odevy-a-jejich-uklid-na-zimu): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Sezonní oděvy a jejich úklid na zimu - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Uložení sezonního oblečení na zimu a úklid šatny: jak ušetřit co nejvíce prostor?

Uložení sezonního oblečení na zimu a úklid šatny: jak ušetřit co nejvíce prostor?

Na letní období máme hezké vzpomínky. Bylo slunečno a teplo. Podle toho jsme v průběhu léta také přizpůsobili svůj šatník, kde hlavní slovo mělo tričko, krátké kalhoty nebo příjemné letní šaty. Jenže nyní, kdy se k nám zimní období blíží mílovými kroky, přemýšlíme nad tím, jak uložit toto sezonní oblečení na zimu. Pokud máme k dispozici velký prostor ve skříních, pak není problém. V případě nedostatku prostoru však sáhněme po praktických úložných boxech nebo pytlích, které nás zbaví mnoha starostí.

reklama

Sezonní oblečení a péče o něj před uložením

Pokud jsme se rozhodli začít s velkým úklidem domácnosti a jednou z činností má být i uklizení sezonního oblečení z léta, pak začněte tak, že všechno oblečení nejprve vyperete v pračce. Bohatě stačí šetrný program na 30 °C bez aviváže, pouze s pracím prostředkem. Postupně takto vyperete všechny oděvy z letního období, necháte proschnout a vyžehlíte. Moderní uživatelé bílé techniky zajisté vlastní sušičku prádla, která zajistí, že během pár hodin bude prádlo nejen vyprané, ale i dokonale vysušené.

Máte oblečení kam uložit?

Nejde tak ani o to, mít k dispozici dostatek úložných boxů na prádlo, ale tyto boxy musíte mít kam dát, aby vám nepřekážely. Například velké vestavěné skříně mají dostatek prostor pro uložení oblečení, a tak se vyplatí si nějaké místo ponechat, případně skříň přeskládat takovým způsobem, aby se nějaký volný prostor objevil. Ubude vám tak mnoho starostí.

Úložné boxy a krabice

Aby se vám oblečení dobře skladovalo, roztřiďte si jej podle velikosti na jednotlivé hromádky. Následně jej můžete šikovně naskládat tak, že maximálně využijete kapacitu úložných prostředků, které jste si pořídili. V poslední době se vrací do módy používání kartonových krabic s víkem, které jsou k zakoupení v každém obchodě s doplňky pro domácnost. Nákupem také šetříte přírodu, protože papír pro výrobu těchto krabic je vyroben většinou z recyklovaného papíru. V případě, že se taková krabice po nějakou dobu nepoužívá, pak je možné ji složit a dát někam do rohu skříně, kde nezabírá prostor. Plastové úložné boxy na kolečkách s tuhým víkem se hodí například pro uložení velké spousty oblečení pro malé děti. Kapacita těchto boxů je samozřejmě velká, nicméně ve skříních jsou hůře skladovatelné, protože se mohou maximálně tak vsunout do sebe, ale ne rozložit. Proto je nutné v případě jejich pořízení ponechat ve skříních také více volného prostoru.

Když máte skříně s téměř neomezeným prostorem

V době moderních obrovských vestavěných skříní, které si mnohokrát majitelé bytů a domů nechávají vyrábět a montovat na klíč, nebývá s úložnými prostory pro sezonní oblečení problém. Skříně bývají běžně koncipovány jako velkokapacitní, a tak třeba jejich horní část můžete použít jako úložiště letního oblečení, které teď nebudete potřebovat. Vrchní část je totiž hůře přístupná, ale její kapacita se dá takto šikovně využít.

Další tipy pro uložení sezonního oblečení

  • Dobrým pomocníkem můžou být i uzavíratelné transparentní pytle s přípojkou pro hubici vysavače. Vlivem odsátí vzduchu tak nehrozí případné napadení oblečení molem, který se v našich šatnících přeci jen čas od času objevuje, a škody pak bývají velké. Odsátím také zmenšíte rozměry pytle na minimum, čímž dosáhnete další úspory skladovací kapacity.
  • Kromě kartonových boxů a velkokapacitních plastových kontejnerů na oblečení existují ještě další typy, které v šatníku v rámci úklidu sezonního oblečení na zimu využijete. Velmi šikovné jsou například praktické textilní boxy se zavíracím zipem, jednoduše je vložte do prostoru pod vaší postel a ve skříni vám zůstane volné místo.

Autor: Radoslav Ptáček (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Úložné prostory v předsíni 5  fotek

Úložné prostory v předsíni

Čím víc věcí si pořizujete, tím více úložných prostor potřebujete. A v menším bytě se hodí každý kousek místa. A nejde jen o místo k ukládání věcí, al ...


Šatna - 1. díl 22  fotek

Šatna - 1. díl

Velká prostorná šatna je jistě snem mnoha z nás. Ale kde na ni vzít prostor, když byt nejde nafouknout a při stavbě nebo projektu s ní nikdo nepočítal ...


Šatny a šatní skříně 5  fotek

Šatny a šatní skříně

Velká šatna – to je sen, ale málokomu bytové podmínky dovolí vyčlenit pro tento účel celou místnost. Dříve tak běžné komory bývají velmi malé a taktak ...


Šatní skříň v podkroví - 1. díl 8  fotek

Šatní skříň v podkroví - 1. díl

Velká šatna nebo aspoň šatní skříň na míru, sen mnohých z nás. Díky prostoru vsak není vždy snadno realizovatelný. Po přestavbě podkroví ve starším ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×