Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Seznamte se: PMF 180 - multibruska a pilka v jednom

Seznamte se: PMF 180 - multibruska a pilka v jednom
Vánoce tu budou za pár týdnů a vy si možná právě lámete hlavu nad tím, čím letos potěšíte svého kutila. Lhostejno, zda jde o partnera, bratra, otce nebo dědečka, chlapovi kutilovi vždycky uděláte radost novým a neokoukaným nářadím. Možná vás proto budou zajímat informace o novince, která se nabízí pod označením PMF 180. Toto nářadí zvládne funkce brusky,pilky i řezačky.
reklama

Jde o elektrické nářadí, které by váš šikula asi nazval multitalentem. Protože se, pokud jde o renovaci objektů, skutečně jedná o mnohostranného pomocníka. PMF 180 E Multi od firmy Bosch je něco jako „švýcarský kapesní nůž“ mezi elektrickým nářadím, neboť domácímu kutilovi usnadní mnoho drobných prací.

Vyměnitelné nástroje se dají snadno nasadit díky rychlé montáži a jsou určeny pro nejrůznější aplikace. Sada PMF 180 E Multi obsahuje nástavec pro delta brusku se šesti brusnými papíry, jakož i segmentový pilový kotouč a pilový list pro ponorné řezy.

Pomocí nástavce pro delta brusku provede PMF 180 E Multi broušení na malých plochách nebo v rozích. Trojúhelníková brusná deska s lehce zaoblenými hranami umožňuje čisté broušení, a to i hran a drážek. Komfort při práci zaručuje upínací uzávěr umožňující rychlou výměnu brusných papírů.

Práce, které dříve muselo zvládnout několik druhů nářadí, odvede nástroj sám: řezání, oddělování nebo broušení – vše jde bez námahy a rychle. Speciální ponorné řezy na pracovních kuchyňských deskách, oddělování měděných trubek, vyčnívajících hřebíků, šroubů nebo řezání dlaždic nepředstavují pro toto elektrické nářadí žádný problém.

Pro každý úkol je k dispozici vhodné příslušenství. Sada pro PMF 180 E Multi obsahuje nástavec pro delta brusku se šesti brusnými papíry, segmentový pilový kotouč a pilový list pro ponorné řezy.

Zalomený pilový list okružní pily je vhodný pro řezání – i v blízkosti krajů – dřeva, plastu, sádry a kovů. Dokáže dokonce přeříznout tvrdé materiály, jakými jsou kovové lišty nebo záclonové tyče. Pro ponorné řezy do hloubky 35 milimetrů je k dispozici speciální pilový list.

Za technickým tajemstvím mnohostrannosti nářadí PMF 180 E Multi se skrývá princip oscilace: nasazené nástroje neprovádějí žádné kruhové pohyby, ale oscilují v úhlu ±1,4 stupně. Díky tomu se může uživatel spolehnout na pevné držení nářadí. Pomocí elektroniky Bosch je možné plynule regulovat pracovní rychlost v závislosti na obráběném materiálu.

Motor o výkonu 180 Wattů zajistí dostatek síly pro všechny aplikace. Montáž nástavce, který je vhodný pro danou aplikaci, je rychlá: uvolní se univerzální šroub, vymění se nástavec a univerzální šroub se znovu upevní. Ergonomická rukojeť, která má měkkou tlumicí gumovou vložku, umožní dobré držení a kontrolu nad PMF 180 E Multi.

To je nespornou výhodou zejména tehdy, když se musí pracovat na obtížně přístupných místech nebo nad hlavou. Ten, kdo chce udržovat okolí při práci čisté, si připojí ke svému nářadí vysavač na mokré nebo suché vysávání nebo průmyslový vysavač.

Bosch nabízí kromě sady pro nářadí PMF 180 E Multi další užitečné speciální příslušenství, například segmentový pilový list pro okružní pilu pro vyřezávání spár, jakož i minipilový list pro ponorné řezy pro zpracování dřeva a kovu. Díky tomu si může uživatel zakoupit vybavení pro toto multifunkční nářadí podle vlastní potřeby.

Více informací získáte na www.Bosch.cz.

Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto)

Související články

Úhlová bruska: přístroj s dlouhou historií, který si poradí s kovy a kamenem 6  fotek

Úhlová bruska: přístroj s dlouhou historií, který si poradí s kovy a kamenem

Úhlová bruska je univerzální přístroj, vhodný do každé dílny. Kromě řezání a broušení kovů si zvláště ve výkonnějším provedení dokáže poradit i s b ...


Pistole, kterých se nemusíte bát 14  fotek

Pistole, kterých se nemusíte bát

Ne, nebudeme vám představovat nové špičkové zbraně, i když o super pomocníky jde. Protože nastal čas renovací a budování, ke kterým samozřejmě patří n ...


PMF 10,8Li značky Bosch

Nejvšestrannější svého druhu – řezání, dělení, frézování, broušení a škrabáníbez kabelu. To vše a ještě více vám může nabídnout Multifunkční nářadí PM ...

Skončilo 11. kolo soutěže o nářadí firmy Proma CZ 5  fotek

Skončilo 11. kolo soutěže o nářadí firmy Proma CZ

Bourací práce probíhající při rekonstrukcích domů nebo bytů nejsou pro demoliční kladivo značky Ferm žádný problém. A že tohoto pomocníka doma ještě n ...


Výherci 11. kola soutěže o nářadí firmy PROMA CZ 5  fotek

Výherci 11. kola soutěže o nářadí firmy PROMA CZ

Odborná porota společnosti Proma CZ vylosovala tři výherce a vy se dnes můžete podívat na výherní listinu a zjistit, zda jste mezi vylosovanými. Ve hř ...


Vrtáky do kovu 11  fotek

Vrtáky do kovu

Rozmarné počasí občas zažene kutily do garáží a domácích dílen. I tady je samozřejmě co dělat, a protože vrtání patří k nejčastějším domácím činnos ...


Vrtací šroubovák. Potěší a pomůže. 4  fotek

Vrtací šroubovák. Potěší a pomůže.

Mnoho lidí změny v bytě i pořizování nového vybavení nechává na prosinec. Aby to „měli doma hezké a nové“ na vánoční svátky, a také proto, že si spous ...


Pracovní stanice Bosch pro přesné řezání 4  fotek

Pracovní stanice Bosch pro přesné řezání

Pokládali jste podlahu a potřebovali přiřezat parkety nebo laminát, ale najednou jste měli plné ruce práce s tím, abyste udělali přesný řez? Pak jistě ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×