Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Seriál o hmoždinkách Fischer - zavěšení digestoře

Seriál o hmoždinkách Fischer - zavěšení digestoře
Pokud v kuchyni nemáte okno, kterým lze průběžně větrat, rozhodně byste si měli pořídit digestoř, nebo-li odsavač par. Jeho úkolem je odsávání par a zápachu, které vznikají během tepelné přípravy jídel, ať vaření, pečení, smažení, grilování či dušení. Vybrat si můžete buď digestoř tradičního typu s odtahovým potrubím, které vede do komína či ven, nebo recirkulačního typu s aktivním uhlíkovým filtrem, jenž nasátý vzduch přefiltruje a relativně čistý ho opět vypustí. K připevnění digestoře jsou nejvhodnější hmoždinky od Fischera.
reklama

Podle materiálu, ze kterého je vaše kuchyně nebo kuchyňský kout postaven si můžeme vybrat z pěti níže uvedených hmoždinek.

Nylonová rozpěrná hmoždinka SX

Hmoždinku SX je vhodná pro materiály, jako je beton, předpjaté betonové desky s dutým jádrem, přírodní kámen s hutnou strukturou, plné cihly, plné vápenopískové cihly, plné tvárnice z pórobetonu, pórobeton, plný sádrový panel a vápenopískové děrované tvárnice. Má pojistku proti protočení ve vyvrtaném otvoru, čtyřnásobně se rozepře a límeček hmoždinky SX zabrání zapadnutí do vyvrtaného otvoru. Do této hmoždinky můžete šroubovat vruty nejrůznějších typů a průměrů.

Nylonová hmoždinka S

Hmoždinku S můžete použít do stěn, které jsou ze stejného materiálu jako pro uvedenou hmoždinku SX. Můžete do ní použít vruty do dřeva, dřevotřísky i samořezné vruty. Vzpěrné jazýčky této hmoždinky brání jejímu protáčení ve vyvrtaném otvoru. Přední polovina hmoždinky má plný průřez, aby se rozpěrný tlak při šroubování šroubu do konce vyvrtaného otvoru ještě zesiloval. Krček bez rozpěrného tlaku brání uvolnění omítky a stejně tak i poškození dlaždiček.

Univerzální nylonová hmoždinka UX

Hmoždinka UX je skvělá pro perfektní a bezpečné upevnění v betonu, v předpjaté betonové desce s dutým jádrem, v přírodním kameni s hutnou strukturou, v plných cihlách, plných vápenopískových cihlách, plných tvárnicích z pórobetonu, v pórobetonu, plných sádrových panelech, svisle děrovaných cihlách, v děrovaných vápenopískových cihlách, v dutých tvárnicích z pórobetonu, v deskách z děrovaných cihel, dutých betonových tvárnicích, v sádrokartonových a sádrovláknitých deskách a v dřevotřískách. Hmoždinka UX se bezpečně upevní do všech druhů stavebního materiálu a je určena pro všechny druhy vrutů. Její límec zabraňuje zapadnutí hluboko do vyvrtané díry a pojistka zase při zarážení hmoždinky se šroubem předčasnému rozepření.

Speciální hmoždinka pro pórobeton GB

Tato hmoždinka je optimálně přizpůsobena stavební hmotě pórobeton (plynobeton). Díky spirálovitým vnějším žebrům dosahuje celkový průměr hmoždinky přibližně dvojnásobku průměru jádra nebo průměru vrtané díry a tím je při tahu výhodné rozdělen tlak v pórobetonu. Hmoždinka GB se zaráží kladivem a pro optimální výkon je nutné použít bezpečnostní fischer šrouby. Kotvu lze použít pouze do pórobetonu, který není omítnut, do omítnutého je vhodnější rámová hmoždinka FUR.

Speciální hmoždinka FTP

Taktéž pro pórobeton se velmi osvědčila hmoždinka FTP. Její spirálový vnější závit zašroubujete samořezným závitem do vyvrtaného otvoru přiloženým montážním přípravkem. Montáž je rychlá a jednoduchá a nepoškozuje omítnuté povrchy. Ukotvení bez rozpěrného tlaku vám umožní menší okrajové vzdálenosti. Pro samotné přichycení se použije vrut nebo metrický šroub příslušné délky.

Připraveno ve spolupráci s www.fischer-cz.cz. Na stránkách firmy naleznete kromě jednotlivých systémů také aplikaci Virtuální dům. Je to průvodce světem hmoždinek a kotev. Poradí vám, co, čím, kde a jak upevnit.

Autor: Med (text), Med a firma Fischer (foto)

Klíčová slova:


Související články

Výškově nastavitelné pilíře pro montáž terasy 2  fotek

Výškově nastavitelné pilíře pro montáž terasy

Chtěli byste si doma postavit terasu, ale prostor před domem je výškově rozmanitý? Není potřeba povolávat těžkou techniku, aby vám srovnala terén d ...


Hmoždinka do sádrokartonu se snadnou a rychlou montáží

DUOBALDE je hmoždinka do sádrokartonu se snadnou a rychlou montáží. Konstrukce inovativní hmoždinky je sestavena z více druhů materiálů, aby bylo z ...

fischer slaví 50 let upevňovacích systémů 2  fotek

fischer slaví 50 let upevňovacích systémů

V roce 2008 slaví firma fischerwerke jubileum „50 let upevňovacích systémů fischer“ a „25 let automobilových systémů“. Nastal ten správný čas se s tro ...


Seriál o hmoždinkách - Konzole a žaluzie 13  fotek

Seriál o hmoždinkách - Konzole a žaluzie

Málokdo snáší žár letního slunce, které praží nezakrytými okny do místnosti. Možná právě tato představa vás přiměla k nákupu svislých žaluzií či konzo ...


Seriál o hmoždinkách - Nástěnná kuchyňská skříňka 13  fotek

Seriál o hmoždinkách - Nástěnná kuchyňská skříňka

Při montáži nové kuchyňské linky má většina uživatelů největší strach z věšení nástěnných kuchyňských skříněk. Už proto, že jsou těžké a špatně se s n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×