Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Seriál o hmoždinkách - zavěšení bidetu a závěsné toalety

Seriál o hmoždinkách - zavěšení bidetu a závěsné toalety

V našich koupelnách se stále častěji objevuje bidet, neboli umyvadlo umístěné ve výšce záchodové mísy, sloužící k udržování osobní hygieny intimních partií proudem vody. Také závěsné klozety pomalu vytěsňují ty klasické, stojící na podlaze. Volný prostor pod mísou umožňuje snadný úklid, výška montáže mísy je nastavitelná, a přívod vody i splachovací nádržka jsou skryty ve zdi. Zbytečná je obava z nedostatečné stability, neboť zátěž zavěšeného bidetu je nejméně 400 kg. S využitím předstěrového systému je jednoduchá i instalace, zvláště, budete-li pracovat s upevňovacími systémy firmy Fischer.

reklama

Při instalování toalety i bidetu můžeme volit z následně uvedených hmoždinek nebo chemických malt. Závisí hodně na tom, z jakého materiálu je postavená zeď, na kterou je budeme věšet.

Hmoždinky vhodné do betonu

Jsou-li stěny vaší koupelny z betonu, přírodního kamene s hutnou strukturou nebo z plné cihly, můžete použít pro připevnění speciální rámovou hmoždinku SXS. Její čtyřnásobné rozepření umožňuje nejvyšší zatížení při maximálním bezpečí a spolehlivosti. Dodává se jako upevňovací sada s nerezovými šrouby CO-NA pro venkovní použití a zejména do vlhkých prostor. Šrouby CO-NA s hmoždinkou SXS dovolují nejen vysoké zatížení, ale také vyšší ohybové momenty a tím jsou i ekonomické, neboť jich budeme potřebovat méně, než je tomu u jiných typů.

Některé typy rámových hmoždinek SXS se šrouby jsou vhodné pro konkrétní materiály, např. SXS T s galvanicky pozinkovaným šroubem CO-NA se zápustnou hlavou je vhodná k použití do zdiva obloženého dřevem; SXS F US s pozinkovaným šroubem CO-NA se šestihrannou hlavou a integrovanou podložkou zase do kovových konstrukcí.

Potřebujete-li ukotvit bidet či toaletu bez rozpěrného tlaku, použijte tak, jak to činí profesionálové, chemickou vinylesterovou maltu FIS VS. Kartuš se vkládá do vytlačovací pistole, a lze ji použít opakovaně, pro další použití se pouze vymění statický směšovač (dva náhradní jsou součástí balení). Při upevňování do děrovaných materiálů lze použít kotevní sítko, do betonu, u plných materiálů se nepoužívá. Tato vysoce kvalitní vinylesterová malta bez obsahu styrenu je univerzální, má nízkou citlivost na vlhkost, vysokou tepelnou odolnost a je bez zápachu.

Hmoždinky vhodné do plné cihly

Kromě výše uvedené nylonové rozpěrné hmoždinky SXS nebo chemické vinylesterové malty FIS VS je do plné cihly vhodná také univerzální rámová hmoždinka FUR, která se napěťově, pomocí tření, upevňuje v plných materiálech. Pro použití ve vlhku, což koupelny bývají, je ideální tato rámová hmoždinka s bezpečnostními šrouby z nerez oceli A4. Mezi další bezpečnostní šrouby od Fischera, které se používají spolu s rámovou hmoždinkou FUR patří FUR-T se zápustnou hlavou, FUR 8-SS s FUR 10 – SS se šestihrannou hlavou a FUR 10 a FUR 14 FUS se šestihrannou hlavou, integrovanou podložkou a otvorem pro bit Torx.

Upevnění do zdi z voštinové cihly

Univerzální rámová hmoždinka FUR i chemická vinylesterová malta FIS VS jsou vhodné i v případě, že zeď vaší koupelny je postavená z dutých materiálů, například voštinových cihel, dutých tvárnic, plynosilikátu aj. Navíc ale můžete použít i Univerzální nylonovou hmoždinku UX, která vše spolehlivě upevní k jakékoliv zdi. Výhodou této hmoždinky je, že hned od začátku budete mít pocit, že se s každým otočením šroubu hmoždinka stále více uzluje, až je nakonec bezpečně upevněna. Hmoždinka UX je vyrobena z vysoce kvalitního nylonu, a proto dává záruku dlouhodobé bezpečnosti. Je určena pro všechny druhy vrutů. Límec hmoždinky zabraňuje jejímu vražení do vyvrtané díry a její pojistka zabraňuje při zarážení hmoždinky se šroubem předčasnému rozepření. Dobré je vědět, že do voštinových cihel typu Porotherm nebo Heluz byste měli vrtat bez použití příklepu.

Připraveno ve spolupráci s www.fischer-cz.cz. Na stránkách firmy naleznete kromě jednotlivých systémů také aplikaci Virtuální dům. Je to průvodce světem hmoždinek a kotev. Poradí vám, co, čím, kde a jak upevnit.

Autor: Med (text), Fischer (foto)

Klíčová slova:


Související články

Seriál o hmoždinkách - Sprchový kout 10  fotek

Seriál o hmoždinkách - Sprchový kout

Sprchové kabiny jsou vyráběny v různých provedeních, ale jejich instalace se příliš neliší. Po umístění odpadu a vaničky se nejprve namontují stěnové ...


Jak upevnit bojler? 3  fotek

Jak upevnit bojler?

Že ohřívač vody není polička na kořenky, je patrné na první pohled. Při upevňování těžkých břemen se již kutilové musejí vyzbrojit hmoždinkami odpovíd ...


Seriál o hmoždinkách - Nebojte se vrtat do dlaždiček 15  fotek

Seriál o hmoždinkách - Nebojte se vrtat do dlaždiček

Také nemáte odvahu vrtat do obkladaček v koupelně a raději mýdlo položíte na umyvadlo? A stejně tomu je u držáku toaletního papíru? Přitom to není tak ...


Seriál o hmoždinkách - Otopný žebřík 11  fotek

Seriál o hmoždinkách - Otopný žebřík

Ideálním řešením doplňkového vytápění v koupelně jsou otopné žebříky. Díky nim budou vaše ručníky a osušky stále suché a nahřáté. Můžete si vybrat buď ...


Seriál o hmoždinkách - Nástěnná polička na knihy či DVD a CD 12  fotek

Seriál o hmoždinkách - Nástěnná polička na knihy či DVD a CD

Chystáte se pověsit si novou poličku na knihy či CD a DVD? Nejste si zcela jisti, jak ji připevnit na konzole ke stěně? Rozestup mezi konzolemi ovl ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
0
zápach z odpadu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Válek Richard
0
Romana Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Romana
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
0
instalace sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×