Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Seriál o hmoždinkách Fischer - Nebojte se vrtat do dlaždiček

Seriál o hmoždinkách Fischer - Nebojte se vrtat do dlaždiček
Také nemáte odvahu vrtat do obkladaček v koupelně a raději mýdlo položíte na umyvadlo? A stejně tomu je u držáku toaletního papíru? Přitom to není tak složité, jak by se na první pohled mohlo zdát. A pokud máte hmoždinky od Fischera, všechno půjde jako po másle.
reklama

Jak vrtat do obkládaček

Při vrtání do obkládaček postupujte následně: Nejprve označte místa pro vrtání, pak ve značkách udělejte důlčíkem malý důlek, anebo alespoň na kachlík nalepte kousek leukoplasti. To proto, abyste zabránili sklouznutí vrtáku. Vrták zvolte nejlépe diamantový, který zaručí, že obkládačka nepraskne, v nouzi i vrták do betonu. Na vrtačce nastavte nízké otáčky a rozhodně vypněte příklep. Vrtejte pomalu.

Hmoždinky do betonu a cihly

Jestliže pod obkládačkami máte zeď z betonu nebo cihel, měli byste použít nylonovou rozpěrnou hmoždinku SX nebo nylonovou hmoždinku S od firmy Fischer. Ty jsou k zavěšení drobností, jakou je právě držák toaletního papíru, nejvhodnější. Obě tyto hmoždinky můžete použít také do předpjaté betonové desky s dutým jádrem, přírodního kamene, plné vápenopískové cihly, plné tvárnice z pórobetonu, plného sádrového panelu, svisle děrované cihly, vápenopískové děrované tvárnice, duté tvárnice z pórobetonu, desky z děrovaných cihel, duté betonové tvárnice a dalších materiálů.

Do nylonové hmoždinky S můžete šroubovat vruty do dřeva, dřevotřísky a samořezné vruty. Vzpěrné jazýčky této hmoždinky zamezí jejímu otáčení ve vyvrtaném otvoru a hluboké zuby se spolehlivě ukotví. Díky tomu, že přední polovina hmoždinky má plný průřez, se rozpěrný tlak při šroubování vrutu zesiluje. Krček hmoždinky bez rozpěrného tlaku brání uvolnění omítky nebo poškození dlaždiček.

Voštinové cihly, pórobeton a deskové materiály

Jestliže jsou stěny vaší toalety z pórobetonu, voštinových cihel či deskových materiálů, sáhněte s důvěrou po univerzální nylonové hmoždince UX, která je ideální pro upevnění držáku na toaletní papír v podstatě pro jakoukoliv zeď, a to i z betonu, na předpjaté betonové desky s dutým jádrem, z přírodního kamene s hutnou strukturou, z plné cihly, plné vápenopískové cihly, plných sádrových panelů, ze svisle děrované cihly, děrované vápenopískové cihly, desky z děrovaných cihel, na duté betonové tvárnice… Dobré je vědět, že do voštinových cihel typu Porotherm nebo Heluz byste měli vrtat bez použití příklepu.

S touto hmoždinkou máte jistotu, že s ní nic nepohne a bezpečně bude držet. Díky pojistkám se neprotáčí ani ve „vykloktaných“ dírách a k zašroubování vám bude stačit i jen malá síla. Tato hmoždinka je určena pro všechny druhy vrutů.

Pro všechny typy deskových stavebních materiálů je přímo na míru vyrobená také nylonová hmoždinka PD, která má krátkou a širokou rozpěrnou zónu pro malé tloušťky deskových konstrukcí.

Připraveno ve spolupráci s www.fischer-cz.cz. Na stránkách firmy naleznete kromě jednotlivých systémů také aplikaci Virtuální dům. Je to průvodce světem hmoždinek a kotev. Poradí vám, co, čím, kde a jak upevnit.

Autor: Med (text), Fischer (foto)

Klíčová slova:


Související články

Vrtání v koupelně 7  fotek

Vrtání v koupelně

Vrtání v koupelně je nezbytnou součástí každé rekonstrukce. Neobejdete se bez ní. Je to zapotřebí pro vedení elektroinstalace, vyústění vodovodních ...


Druhy vrtáků 7  fotek

Druhy vrtáků

Každý se alespoň jednou v životě ocitl v situaci, kdy potřeboval něco někam přivrtat. Ať už na zeď poličku či obrázek, nebo třeba v dílně otvor do ...


Hmoždinky pro sádrokarton: Sanitární upevnění 6  fotek

Hmoždinky pro sádrokarton: Sanitární upevnění

„Jedna bába povídala“ a mýtus o nepoužitelnosti sádrokartonu například v hygienických prostorách bytu byl na světě. Respekt před tímto materiálem je a ...


Seriál o hmoždinkách - Sprchový kout 10  fotek

Seriál o hmoždinkách - Sprchový kout

Sprchové kabiny jsou vyráběny v různých provedeních, ale jejich instalace se příliš neliší. Po umístění odpadu a vaničky se nejprve namontují stěnové ...


Seriál o hmoždinkách - Zavěšení bidetu a závěsné toalety 18  fotek

Seriál o hmoždinkách - Zavěšení bidetu a závěsné toalety

V našich koupelnách se stále častěji objevuje bidet, neboli umyvadlo umístěné ve výšce záchodové mísy, sloužící k udržování osobní hygieny intimníc ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×