Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Seriál o hmoždinkách Fischer - Konzole a žaluzie

Seriál o hmoždinkách Fischer - Konzole a žaluzie
Málokdo snáší žár letního slunce, které praží nezakrytými okny do místnosti. Možná právě tato představa vás přiměla k nákupu svislých žaluzií či konzole pro závěsy. Podélně zavěšené lamely lze nastavit tak, aby vzniklo přirozené světlo bez oslnění, vhodné i pro práci na počítači. Závěsy zas ozdobí mnohdy holá okna a dodají místnosti na útulnosti. Volba je na každém z nás. Ovšem s připevněním kolejniček či konzole nám pomůže Fischer, který vyvinul hmoždinky přímo pro tuto příležitost.
reklama

Ať si vyberete konzole, lanka nebo závěsové tyče, vždy stojíte před problémem, jak je do zdi připevnit. A pravda je taková, že právě do okenních překladů se poměrně těžko cokoliv připevňuje. Je-li překlad betonový, budete potřebovat vrtačku s příklepem a vidiovým vrtákem. Jaké ale použít hmoždinky, aby vydržely váhu konzol i se záclonami a závěsy?

A stejně tak u svislých žaluzií. Ty dokáží regulací světla vytvořit v interiéru mimořádně příjemnou atmosféru a zvenčí ideálně ochrání soukromí před pohledy zvědavců. Před připevněním kolejniček je dobré vědět, z čeho je zeď, do které budeme vrtat a vkládat hmoždinky. Vhodných hmoždinek pro připevnění konzole i kolejniček je několik:

Nylonová rozpěrná hmoždinka SX

Hmoždinka SX je velmi vhodná do stropů a okenních překladů z betonu, plné cihly, z přírodního kamene s hutnou strukturou, z pórobetonu a výrobků z něj, plného sádrového panelu a dalších materiálů. Do této hmoždinky lze upevnit vruty nejrůznějších typů a průměrů, kterými připevníte kolejničky pro svislé žaluzie do zdi. Hmoždinka SX má pojistku proti protočení a límeček proti zapadnutí. Rozepře se čtyřnásobně, což zajišťuje nejvyšší hodnoty v zatížení.

Nylonová hmoždinka S

Stejně kvalitní jako hmoždinka SX je i nylonová hmoždinka S. Má podobné vlastnosti a je vhodná zejména do betonu, plné cihly, přírodního kamene, plných i dutých tvárnic z pórobetonu atd. Používáme do ní vruty do dřeva, dřevotřísky a samořezné vruty. Její vzpěrné jazýčky brání jejímu protáčení v otvoru a hluboké zuby se v plných stavebních materiálech ukotvují třecím spojením. Hmoždinka S má v přední polovině plný průřez, díky němuž se rozpěrný tlak při šroubování zesiluje. Krček je upraven, aby zabránil uvolnění omítky nebo poškození dlaždiček.

Univerzální nylonová hmoždinka UX

Pokud potřebujete konzole připevnit na zeď z voštinových cihel, ze sádrokartonu, z pórobetonu nebo z deskových materiálů, vyberte si hmoždinky UX. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního nylonu, a proto dávají záruku dlouhodobé bezpečnosti. Jejich univerzálnost spočívá v tom, že se v plných materiálech rozepřou a v dutých bezpečně zauzlují. V měkkých stavebních materiálech se díky pojistkám neprotáčejí. Jsou určeny pro všechny druhy vrutů. Dobré je vědět, že do voštinových cihel typu Porotherm nebo Heluz byste měli vrtat bez použití příklepu.

Další speciální hmoždinky pro připevnění konzole

Hmoždinka pro rychlou montáž do sádrokartonu se označuje GK. Osazuje se zašroubováním montážním přípravkem. Pro všechny typy deskových stavebních materiálů je vhodná hmoždinka PD, která má krátkou a širokou rozpěrnou zónu pro malé tloušťky deskových konstrukcí. Rychlá a spolehlivá hmoždinka do dutin je pak kovová hmoždinka HM s metrickým šroubem, jež díky rozepřeným vzpěrným prvkům dosahuje vysokou pevnost upevnění.

Připraveno ve spolupráci s www.fischer-cz.cz. Na stránkách firmy naleznete kromě jednotlivých systémů také aplikaci Virtuální dům. Je to průvodce světem hmoždinek a kotev. Poradí vám, co, čím, kde a jak upevnit.

Autor: Med (text), Fischer (foto)

Klíčová slova:


Související články

Výherci balíčků hmoždinek fischer a dalších užitečných cen 5  fotek

Výherci balíčků hmoždinek fischer a dalších užitečných cen

V každé domácnosti je potřeba občas něco navrtat do zdi, pověsit obrázek, poličku. Vždy se hodí mít pro ruce vhodnou hmoždinku, která se hodí do sá ...


Hmoždinky pro sádrokarton: Sanitární upevnění 6  fotek

Hmoždinky pro sádrokarton: Sanitární upevnění

„Jedna bába povídala“ a mýtus o nepoužitelnosti sádrokartonu například v hygienických prostorách bytu byl na světě. Respekt před tímto materiálem je a ...


fischer slaví 50 let upevňovacích systémů 2  fotek

fischer slaví 50 let upevňovacích systémů

V roce 2008 slaví firma fischerwerke jubileum „50 let upevňovacích systémů fischer“ a „25 let automobilových systémů“. Nastal ten správný čas se s tro ...


Seriál o hmoždinkách - Zavěšení lustru či lampy 19  fotek

Seriál o hmoždinkách - Zavěšení lustru či lampy

Jestliže se chystáte pověsit si na strop lustr, měli byste se na tuto práci dobře připravit. Stropy místností jsou často z betonu, a proto se na vyvrt ...


Seriál o hmoždinkách - zavěšení digestoře 10  fotek

Seriál o hmoždinkách - zavěšení digestoře

Pokud v kuchyni nemáte okno, kterým lze průběžně větrat, rozhodně byste si měli pořídit digestoř, nebo-li odsavač par. Jeho úkolem je odsávání par a z ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×