Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Sekačka s elektrostartérem - startujte jedním prstem

Sekačka s elektrostartérem - startujte jedním prstem

Zahrada, trávník a sekačka, slova, která k sobě neodmyslitelně patří. Jenže jakou sekačku vybrat, když trávník máte bohatý a trošku rozlehlejší, než jen obligátní proužek pod okny a přemýšlíte o tom, že sekat bude nejen hlava rodiny, ale někdy i manželka, babička nebo dospívající dítko? Sekačka s elektrostartérem by mohla být tou pravou volbou i pro vás.

reklama

Výběr sekačky s elektrostartérem

K zahradě patří trávník a pro jeho údržbu pořádná sekačka. Taková, aby sekání s ní bylo účinné, rychlé a při tom pohodlné.

Výběr sekačky většinou začíná uvažováním, zda pořídit stroj s elektricky poháněným motorem, tedy na kabel nebo s akumulátorem anebo jestli zvolit benzínový motor. Pro větší zahrady volíme raději motor benzínový a volba pokračuje podle dalších kriterií – síla motoru, pojezd, velikost koše i šířka záběru. Na trhu je tolik variant, že vybrat si může určitě každý. Ovšem, když popřemýšlíme o tom, že je potřeba, aby se sekačkou mohli pracovat všichni členové rodiny a ne jen ti, kteří sami mají sílu tak trošku jako Herkules, zamíří naše myšlenky k důležité vlastnosti a tou je jednoduché nastartování.

Test benzínové sekačky s elektrostartérem SP 535 BW EL 4S

Vyzkoušeli jsme (jak jinak než na vlastní zahradu i záda) sekačku SP 535 BW EL 4S od Mountfielda a zde jsou naše dojmy.

Nejsem žádný drobeček, ale že bych si chtěla pokaždé u sekání zaposilovat se startovací šňůrou, to tedy ne. Pumpovat palivo pomocí sytiče, přemýšlet, jestli je to dost, nebo jsem to naopak nepřehnala, a pak tahat, prskat a brblat, proč že ta věc ne a ne chytnout…díky, ne, o to nestojím.

Už se mi také stalo, že po několika neúspěšných startech jsem naštvaně trhla a šňůra byla pryč – prostě se vytrhla z mechanismu a muselo se do servisu.

Akusekačky a lehké subtilní sekačky s elektrickým kabelem nejsou zrovna tou správnou volbou pro naši rozlehlou zahradu s několika kopečky, takže jak na to?

Elektrostartér pro snadný start

Trendem dnešní doby je ulehčit a zpříjemnit obsluhu zahradních pomocníků opravdu každému a elektrostartér je toho skvělým příkladem. Spolu s dalšími parametry vás přesvědčí, že i silný stroj dokáže lehko ovládnout nejen pořádný chlap, ale i ta něžnější polovička rodiny.

Sekačka je osazena silným a výkonným motorem Briggs&Stratton 775 In-start, který má nízké vibrace i spotřebu, což oceníte nejen při delším popojíždění po zahradě, ale i při nákupu benzínu.

Snadné startování

Systém In Start znamená právě startování tlačítkem. Žádná fyzická námaha, žádné přetahování se se startovací šňůrou, žádný nástřik paliva a sytič! Prostě jen zmačknete startovací tlačítko a je to!

Elektrostartér potřebuje ke své činnosti baterii, ta se jednoduše nasune do drážek na horním krytu motoru a je možné startovat. Baterie se dobíjí v externí dobíječce, která je součástí balení.

Pokud necháte baterii nabít do plného nabití, bude jí to trvat cca 60 minut a vydrží přes 50 startů. Nemusíte se však bát, že když někdy zapomenete nabít a začnete sekat členitou zahradu, startér vybijete a budete muset čekat hodinu na poslední nastartování a dosekání posledního kousíčku trávníku – za 10 minut se baterie nabije tak, že vystačí nejméně na deset startů.

Snadno nastavitelná výška sekání

Centrální nastavení výšky sekání v rozmezí od 2,5 do 9 cm se provádí pomocí jediné páky - prostě ji posunete tak, aby zapadla do patřičného otvoru podle potřebné výšky. Pokud potřebujete posekat lehce přerostlou trávu, zvolte nejprve sekání na nejvyšší stupeň a až pak projeďte trávník s nízkou výškou střihu, zabráníte tak vytrhání trávníku v místech se silnými stébly.

Sekačka je vybavena čtyřrychlostní převodovkou a systémem 4in1, který vám umožní jak sběr trávy do koše, tak zadní či boční odhoz, pokud nechcete neustále běhat s koši a trávu pak seberete najednou nebo si ji necháte na usušení. (při bočním výhozu není tráva tolik zmačkaná a dá se usušit na seno).

Pokud projíždíte zahradu sekačkou často a trávu využíváte jako mulč, není to problém, prostě necháte koš sundaný a použijete zadní výhoz.

Jednoduché ovládání

Dvě sklopné rukojeti na madle řidítek slouží k ovládání plynu a síly, s jakou zabere pojezd. Rychlost jízdy nastavíte páčkou u pravé strany madla.

Doplnění paliva i oleje není nic těžkého, oba otvory jsou snadno přístupné. K určení množství oleje slouží ryska na měřáku, podobně jako v autě. Za jak dlouho vyjedete plnou nádrž benzínu, to bude záležet na výšce i vlhkosti trávy, členitosti terénu a také na vašich zkušenostech se sekáním, ale že je nádrž prázdná, to poznáte určitě.

Po práci je potřeba vyčistit žací prostor. Nemusíte pracně vymetat smetáčkem, stačí připojit hadici s vodou a opláchnout.

Se záběrem nože 51 cm a šířkou pracovního prostoru 53 se tato sekačka řadí do skupiny strojů, které naplno využívají své možnosti. Poseká velký kus trávníku i místa vedle cestiček a obrubníků. Do velkého 60 litrového koše se vejde spousta trávy, ke změně funkce na mulčování nebo boční výhoz stačí pouze odepnout koš nebo nasadit záslepku a nástavec bočního výhozu.

Do auta nebo na přívěsný vozík přesunete sekačku raději ve dvou nebo po nájezdu, pro lepší skladnost stačí sundat koš a sklopit rukojeti.

Technické specifikace tohoto stroje i výběr dalších pomocníků do zahrady najdete na stránkách mountfield.cz

Autor: Petra, Pavel Kutil Zeman, Hobbyprstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Křovinořez Oleo-Mac BC 430 T a redakční videotest

Na vlastní záda i zahradu jsme vyzkoušeli křovinořez Oleo-Mac. Pokud máte zahradu v kopci, mnoho stromků nebo jezdíte na chalupu jen občas, můžeme ...

Kam s tím smetím – na kompost 3  fotek

Kam s tím smetím – na kompost

Také se divíte, kolik odpadu dokáže vaše zahrada přes léto vyprodukovat? Koše a koše trávy při pravidelném sekání trávníku sekačkou. Spousta natě, kte ...


Oleo-Mac - maká jako drak 29  fotek

Oleo-Mac - maká jako drak

V dávnověku jsem vyučený lesák. Když jsme se spolužáky před 28 lety a daleko před revolucí pobíhali po Strojírenském veletrhu a sbírali odznáčky a pro ...


Výherci soutěže o křovinořez a další skvělé ceny od Mountfieldu 4  fotek

Výherci soutěže o křovinořez a další skvělé ceny od Mountfieldu

Práce na zahradě jsou v těchto měsících v plném proudu. Nesou se zejména ve znamení sekání trávy. Kromě klasické rotační sekačky už přišel i čas li ...


Robotická sekačka Mountfield a test Českého kutila

Vizitkou každé zahrady je pečlivě upravený trávník. To obnáší nejen pravidelnou zálivku a hnojení, ale především sekání dorůstající trávy. Pokud pa ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×