Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Sekání vysoké trávy? Ano, přece se sekačkami a mulčovači od VARI

Sekání vysoké trávy? Ano, přece se sekačkami a mulčovači od VARI

Pokud patříte mezi majitele zahrad, sadů nebo obecních pozemků, kde je potřeba pravidelně sekat vysokou trávu, pak zvolte osvědčenou českou kvalitu. Sekačky a mulčovačeVARI vynikají důmyslnými konstrukčními prvky, na něž se můžete spolehnout v každém typu terénu.

reklama

Při výběru bubnové sekačky je třeba zaměřit se nejen na design, budoucího uživatele by měly upoutat i jedinečná technická řešení. Jednobubnové sekačky VARI disponují novým typem rámu se zvýšenou tuhostí v krutu až o 30%, jejich masivní žací disk je vybaven vyztuženým okrajem, celoplošným podběhem a odlitým uložením žacích nožů, tzv.T-BAR. Pohonná soustava sekaček má zastudena tvářené řemenice, převodovku pojezdu s válcovaným šnekem, plným bronzovým šnekovým kolem, tuhou nápravu pro jízdu po vrstevnici a řemeny s kevlarovými vlákny od německé firmy OPTIBELT. Vysoký standard bezpečnosti dotváří dvoučelisťová brzda disku.

Moderní výrobce nezapomíná ani na špičkovou ergonomii svých strojů, takže rukojeti sekaček VARI jsou výškově stavitelné v šesti polohách a mají měkčené gripy se vzduchovými komorami pro snížení únavy rukou. Páčky ovládání pojezdu a pohonu žacího disku překvapí nízkými ovládacími silami.

Bubnové sekačky na vysokou trávu

Vstupní třídou do světa bubnových sekaček VARI jsou modely řady DS-521 Agatha, jež dokonale zatočí se sekáním vysoké trávy na středně velkých zahradách nebo v sadech. Uvedený typ stroje nabídne všechna výše uvedená technická řešení, navíc je vybaven krytem žacího disku ze žárově zinkovaného plechu, jehož nedílnou součástí je i textilní poutko pro snadnou manipulaci, například při nakládání do zavazadelníku osobního automobilu.

Agatha má záběr 58,5 cm a pohání ji tři různé typy motorů – VARI XP-200; Honda GCV 160 nebo nový BS 675 EXi se systémem Ready Start. Jednorychlostní pojezd, naladěný na 2 km/h je zárukou, že se sekačka ,,prokouše“ i tou nejpřerostlejší trávou. Největší jednoúčelovou bubnovou sekačkou je BDR-1200, vybavená motorem Honda GXV 390, pětirychlostní převodovkou Peerless se zpátečkou a 10“ foukanými koly se směrovými brzdami. Dva žací bubny se záběrem 120 cm, jsou usazeny na výklopném rámu a jejich propojení je řešeno kardanovou hřídelí a dvěma kuželovými převodovkami.

Tento stroj se díky své masivní stavbě a velmi vysokému plošnému hodinovému výkonu perfektně hodí k sečení rozlehlých ploch s vysokou trávou. Pro zpříjemnění práce k němu můžete připojit i bržděnou odpruženou sedačku.

Mulčovače do každého terénu

Základní a velice odolný model Hurricane F-550 se pyšní stejnými prvky jako bubnové sekačky – má prostorový rám se středovou výztuhou, ergonomické rukojeti s měkčenými gripy, zastudena tvářené řemenice z jednoho kusu materiálu, řemeny s kevlarovými vlákny OPTIBELT, dvourychlostní pojezd a čelisťovou brzdu žacího nástroje. Před hnací nápravou se 6“ koly se nachází 5 mm silný mulčovací nůž Oregon GATOR, který je umístěn v nerezové komoře se zkosenými boky, což má za výsledek perfektní nadrcení sečeného materiálu.

Hurricane F-550 pohání dva výkonné motory, Honda GCV 190 nebo BS 850E. Na tomto stroji naleznete i opravdovou technickou lahůdku – vodicí ostruhu, disponující nízkým měrným tlakem na půdu, tudíž neujíždí sečený porost a výšku sečení můžete nastavit v rozmezí 4 až 9 cm, celkově v 16 polohách. Stroj je určen na mulčování porostů s výškou kolem 80 cm, při správném nastavení není problém pokosit 1,5 metru vysoké rákosí nebo zaplevelené pozemky, kde výška porostu dosahuje naprosto extremních hodnot. Hurricane F-550 je natolik propracovaný stroj, že si jej oblíbila nejen soukromí uživatelé, vlastnící zahrady a sady, ale i celá řada obcí, kde spolehlivě odvádí velmi náročnou práci.

Největší a nejvýkonnější jednoúčelový mulčovač VARI prezentuje komunální model Hurricane F-700 Hydro, který prošel pro letošní sezonu velmi důkladnou modernizací, přičemž základní prvky jeho výbavy zůstaly zachovány tak, aby obstál v nejnáročnějších podmínkách. Byl inovován rám stroje, náhon mulčovacího nože GATOR o záběru 70 cm má nyní vyměnitelné uložení pro nižší servisní nároky a výška sečení je nastavitelná z místa obsluhy. Stroj pohání profesionální motor Honda GXV 390, jako převodovka byla využita Tuff Torq K-46 DI s automatickou uzávěrou diferenciálu a automatickou brzdou.

Desetipalcová pojezdová kola jsou nyní širší pro lepší práci v tvrdém terénu, nechybí jim ani odolnost proti proražení. Kompletně byla také přepracována ergonomie řidítek a ovládacích pák včetně lanovodů. Pokud se Vám tento model líbí a přemýšlíte nad tím, jak si práci zpohodlnit, lze k němu přikoupit bržděnou odpruženou sedačku. Na své si přijdou i obce, mulčovač lze doplnit i o shrnovací radlici na sypké hmoty se záběrem 100 cm.

Multifunkční nosiče: tradiční výrobky VARI

Nejdostupnější nosič BDR-620 Lucina MaX je v základní výbavě dodáván jako bubnová sekačka se záběrem 62 cm a dvěma rychlostmi pojezdu 2 a 2,8 km/h. Lucina MaX není jen pouhou sekačkou, můžete si k ní pořídit mulčovací adaptér o záběru 58 cm, sněžný pluh nebo nově také pasivní zametací kartáč PK-950 pro briskní úklid během celého roku. Lucinu pohánějí dva motory – Honda GCV 190 nebo BS 850E, který je vybavený systémem Ready Start. V současnosti však VARI nabízí ještě limitovanou edici s poloprofi motorem Honda GSV 190, který vyniká dvojitým filtrem vzduchu, litinovou vložkou válce, pístními kroužky se sníženým třením nebo valivým uložením klikové hřídele.

Úplně odlišný konstrukční přístup ukázal výrobce v případě nového produktu VARI RAPTOR, určeného pro náročnější uživatele či malý obecní komunál. Stroj vyniká vysoce moderními prvky, špičkovou ergonomií a nadčasovým designem.

Vícefunkční nosič RAPTOR je vystavěn na modulárním lisovaném rámu. Do nosníku rukojetí se podařilo adaptovat 4,5 litrovou přídavnou nádrž, která zvyšuje akční rádius v případě nutnosti celodenního nasazení stroje. Spočítáme-li celkový objem obou nádrží, dostaneme se na hodnotu až 5,6 litrů paliva. Srdcem stroje je silný motor BS 950E s rozvodem OHV a zdvihovým objemem 223 ccm; nechybí ani systém Ready Start pro snadné nastartování bez sytiče nebo palivový kohout pro přepínání zdroje paliva.

8“ kola pohání hydropřevodovka TuffTorq K-46DI s automatickou uzávěrkou diferenciálu, šikovným doplňkem je závaží do kol pro zvýšení adheze v případě náročnějších prací.

Přídavná zařízení (pětinožový žací disk o záběru 70 cm a 58 cm široký nerezový mulčovací adaptér s vodicí ostruhou) jsou poháněna přes spojku NORAM s integrovanou brzdou a plynulým náběhem přenosu hnací síly. Ke stroji je možno pořídit i vozík pro převážení nákladů do 220 kg nebo bržděnou odpruženou sedačku. Další užitečné příslušenství bude brzy následovat.

Víte, že?

VARI RAPTOR získal prestižní ocenění Grand Prix na mezinárodní výstavě TECHAGRO v Brně.

S jedním strojem více činností: pro majitele TERRA a VARI

Bubnovou sekačku však můžete mít i tehdy, jste-li majitelem stavebnicového VARI systému. Přímopřipojitelný podvozek sečení BDR-650V se záběrem 62 cm si koncepčně zachovává přednosti bubnových sekaček VARI a bez jakýchkoliv úprav jej spojíte jak s 2T, tak 4T motorem se spojkou 80 mm. Pro majitele malotraktorů s převodovkou DSK-316 jsou k dispozici adaptér bubnového sečení Samson-56 nebo mulčovač Tajfun-52, kde náhon od převodovky se děje za pomocí kardanové hřídele a kuželového převodu.

VARI je Český výrobce s tradicí od roku 1969, který vyrábí a vyvíjí stroje v České Republice poblíž lázeňského města Poděbrady. Nabídka strojů pro sečení vysoké trávy čítá na 12 modelů bubnových sekaček a 7 typů mulčovačů. Více informací naleznete na stránkách www.vari.cz.

Autor: VARI (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jedna zem – více tváří aneb jak se dělá zahrada snů 9  fotek

Jedna zem – více tváří aneb jak se dělá zahrada snů

Jaro je tu a vy možná začínáte přemýšlet o nové tváři své zahrady. V malém rozhovoru vám dnes chceme představit firmu, která se zabývá vytvářením z ...


 Svěží mátové variace pro letní grilování 3  fotek

Svěží mátové variace pro letní grilování

Zahradní párty a grilování k období léta neodmyslitelně patří. Již dávno nejde pouze o plátek masa s chlebem a hořčicí. I Češi jdou s dobou a drží ...


Rotační kypřiče VARI KF: sázka na kvalitu 13  fotek

Rotační kypřiče VARI KF: sázka na kvalitu

Březen je měsíc jako dělaný pro zahájení nejrůznějších činností. Typickou přípravnou prací je kypření půdy na záhoncích nebo políčku v zahradě, kde ...


Podzimní úklid v zahradě nenechávejte na poslední chvíli 5  fotek

Podzimní úklid v zahradě nenechávejte na poslední chvíli

Podzimní úklid v zahradě neznamená jen naposledy posekat trávník. S ukončením sezóny se v zahradě hromadí nejrůznější materiál, který je zapotřebí ...


V kuchyni vaříme i ukládáme 11  fotek

V kuchyni vaříme i ukládáme

Na naší cestě při hledání úložných prostor v bytě nesmíme vynechat kuchyni. Obvykle ji pojímáme jako centrum rodinného života a přímo navazuje na obyt ...


Štěpkováním výrazně ulevíte zahradě od hromady větví 5  fotek

Štěpkováním výrazně ulevíte zahradě od hromady větví

Hromada větví z ořezaných stromů nebo tuhé zelené stonky rostlin ve větším množství. Likvidace tohoto materiálu se může zdát velmi obtížná. Ale nen ...


S travními sekačkami VARI vás hustá ani přerostlá tráva nezaskočí 12  fotek

S travními sekačkami VARI vás hustá ani přerostlá tráva nezaskočí

Tradiční český výrobce a prodejce zahradní techniky, společnost VARI, a.s., nabízí pro letošní sezonu sečení novou ucelenou řadu kvalitních travníc ...


Podzimní péče o trávník na konci sezóny 5  fotek

Podzimní péče o trávník na konci sezóny

Trávník vyžaduje systematickou péči i v závěru sezóny. Zelený koberec si žádá řádné vyčištění, posekání, pohnojení a uklizení spadaného listí. Bez ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×