Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Samonosné oblouky - krytina pro drobné stavby i k prosvětlení budovy

Samonosné oblouky - krytina pro drobné stavby i k prosvětlení budovy

O samonosných obloucích jsme již několikrát psali. Díky tomuto výrobku lze realizovat zastřešení bazénu za zlomkovou cenu, ale využít se dá i při stavbě drobných staveb, jako jsou různé přístřešky či stříšky, stejně tak při realizaci větších projektů, jako je prosvětlení hospodářské budovy. Díky samonosným obloukům se můžete pustit třeba do stavby přístřešku na auto nebo střechy na houpačku úplně sami.

reklama

Sklolaminátový samonosný oblouk UNICOURVE dodává společnost Pama a.s. včetně potřebných prvků pro kotvení dle výběru. Zákazník může díky Hobby programu pouze vybrat délku, počet, barvu oblouků, a způsob kotvení. Automatický systém po zadání typu nosné konstrukce dopočítá počet kotevních prvků. Krytina je vyráběna na míru a dodací doby jsou 4-6 týdnů od dokončené a potvrzené objednávky.

Oblouky jsou průsvitně probarvené v trapézovém profilu. Vybírat můžete z barev opálová, transparentní či nebeská modř. Šířka je 1080 a 1075 mm, rozpon 1,50 až 7,35 m. Společnost dává záruku na odolnost vůči kroupám a 10 let záruku na UV ochranu. Použít je můžete na zastřešení bazénů, garáže, různých přístřešků, průchodů mezi budovami, ale také pro zastřešení tribun či sportovišť. Jsou montážně nenáročné, proto je můžete využít i pro jednoduché, ale pevné konstrukce, skleníky či pařeniště.

Dokonalá konstrukce

Jak tedy na to? V případě, že jste správní kutilové a přístřešek si budujete svépomocí, tak mějte na paměti následující. Pro montáž samonosných oblouků potřebujete jednoduchou, ale pevnou a stabilní nosnou konstrukci, která bude zajištěna trvale proti rozestupu. Samovolným rozestoupením konstrukce při nadměrném zatížení sněhem, nebo bočním poryvu větru může nenadále dojít k trvalému poškození oblouků prolomením a zničení vašeho pracně vybudovaného díla.

Před započetím montáže určitě budete potřebovat krytinu, vrut (tex), podložku, případně nástavec (příslušenství dodá Pama a.s. do 48 hodin v pracovní dny). Aku šroubovák, metr, tužku, prostředky pro dodržení pitného režimu a šikovné ruce – ty dodáte vy.

Při započetí montáže je pro výsledné dílo nejdůležitější kvalitní a pečlivé založení oblouků na zkosenou podkladovou část. Toto mějte vždy na paměti pokud jde o krytinu v obloucích. Konstrukci v místě dotyku s obloukem musíte přizpůsobit zaúhlováním – kovovou konstrukci opatřete zkosenými patkami, dřevěnou konstrukci seříznutím hrany přizpůsobte na položení oblouku. Rozmístění kotevních prvků vychází z jednoduchého pravidla. Po obvodu vždy po dvou kotevních sadách do každé spodní části trapézu. Předvrtání kotevních bodů doporučujeme, ale není to podmínkou.

POZOR!
V průběhu montáže není nutné vstupovat na krytinu, jeli ovšem tato nutnost nevyhnutelná, vstupujte na krytinu za následujících podmínek:
Tabulka přípustných hodnot zatížení:
Osoba do 80 kg - pevná podložka o ploše více jak 1 m2
Osoba do 100 kg - pevná podložka o ploše více jak 1,5 m2
Osoba nad 100 kg - zavoláme souseda s váhou do 80 kg s podložkou 1 m2 a zajistíme občerstvení...

DOPORUČENÍ: Při montáži doporučujeme dodržovat pitný režim tak, abyste nebyli vystaveni riziku dehydratace a zároveň jste nadměrnou hydratací neohrozili přesnost montáže.

Pokud jste při montáži postupovali dle zdravého kutilského rozumu a našich instrukcí, měl by být výsledek dokonalý. Nic tedy nebrání kolaudaci dobře odvedeného díla.

TIP: Již před započetím montáže doporučujeme zajištění surovin pro kolaudaci, protože pokládka pomocí programu HOBBY PROGRAM je rychlá a snadná.
POZOR: Rozhodně nedoporučujeme započetí kolaudace během montáže. Konečný výsledek by nemusel být dosažen.
DOPORUČENÍ: V případě, že kolaudace je spojena i s opékáním, rožněním či jinou tepelnou úpravou pokrmů a vyžaduje tedy manipulaci s otevřením ohněm, opravdu se přesvědčte, že kouřovod z topeniště nebo samotný otevřený oheň je umístěn mimo dosah předmětu kolaudace. V opačném případě by pravděpodobně došlo k narušení nebo dokonce nenadálému ukončení kolaudace.

NÁŠ TIP

Doporučujeme se podívat přímo do prodejny, ať už je to pobočka v Praze Řepích nebo přímo v sídle v Ostrově nad Oslavou. Nejen, že si rovnou na místě můžete prohlédnout různé typy krytin, dozvědět se spoustu užitečných rad, ale také ušetříte nemalé peníze. Díky osobnímu přístupu ke každému zákazníkovi vám pracovníci firmy pomohou spočítat potřebné množství materiálu, díly uříznou na míru, a pokud máte možnost odvozu, vše vám pomohou naložit do přistaveného vozíku či auta.

Že neradi někam jezdíte? Objednejte si vzorky krytin přímo k vám domů. Stačí na stránkách www.shop.pamaas.cz vyplnit svou adresu do objednávkového formuláře a sadu vzorků obdržíte zcela zdarma. Pak stačí jen objednat vybraný sortiment a počkat, až vše dorazí k vám domů.

Autor: Pavla (text), Pama (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Do krytého zádveří nefouká 9  fotek

Do krytého zádveří nefouká

Nemá smysl žít v iluzích: léto se nevrátí. Podzim je zkrátka tady v celé strakaté parádě i s tím, co k ní patří, s lezavou mlhou a větrem, z něhož mra ...


Nadkrokevní tepelná izolace šikmých střech - STEINOTHAN 120 1  fotek

Nadkrokevní tepelná izolace šikmých střech - STEINOTHAN 120

Všem kutilům si dovolujeme oznámit, že nadkrokevní PUR izolace Steinothan 120 byla zařazena do seznamu výrobců technologií Zelená úsporám. Zároveň byl ...


Hrajte o kvalitní vrtačky Narex a můžete se pustit třeba do zateplení se systémem podkrokevne.cz 2  fotek

Hrajte o kvalitní vrtačky Narex a můžete se pustit třeba do zateplení se systémem podkrokevne.cz

Tvrdá polyuretanová pěna (PUR/PIR) patří k nejmodernějším a nejúčinnějším izolačním materiálům. Použitím polyuretanové pěny dosáhnete maximálních e ...


PAMA zve na výstavu v Radešínské Svratce 3  fotek

PAMA zve na výstavu v Radešínské Svratce

Dne 13.9.2018 se v Radešínské Svratce koná již 14. ročník unikátní výstavy Den českého strakatého skotu. Účastní se více než 50 chovatelů, uvidíte ...


Praktické plasty pro váš dům i zahradu, 1. díl 25  fotek

Praktické plasty pro váš dům i zahradu, 1. díl

Komůrkový polykarbonát – Makrolon, Marlon, Lexan, Daulux, Decolite, Modular, Barlo nebo Molanex – obchodní nebo prodejní názvy a značky materiálu se l ...


Vyhrajte holčičí výhry za odpovědi na chlapské otázky 4  fotek

Vyhrajte holčičí výhry za odpovědi na chlapské otázky

Mít na zahradě pergolu umožní pobyt na zahradě i ve chvíli, kdy třeba pálí sluníčko či prší. Zvolený typ střešní krytiny pak napomáhá komfortu pose ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×