Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

S lopatkami Solid i SnowXpert od Fiskars vás závěje nezaskočí

S lopatkami Solid i SnowXpert od Fiskars vás závěje nezaskočí

Sníh, jiskřící a bílý, závěje nadýchané jako čerstvá šlehačka a stavění sněhuláků…zní to krásně, ovšem jen do té doby, dokud nedojedete třeba na chalupu a nezjistíte, že ke vchodu se nedostanete, protože je zafoukaný sněhem. Pak nezbývá, než vzít lopatu a cestu odházet.

reklama

Určitě už se vám někdy stala takováto situace: Dojedete k zasněžené chalupě, chcete si udělat cestu a zjistíte, že pro všechno lyžařské a chalupářské vybavení se lopata do auta už prostě nevešla, hrablo od loňska se zlomilo a vy nemáte čím odházet sníh.

Pokud si pořídíte šikovnou lopatku od Fiskarsu, určitě se vám nic takového nestane. Je malá, přitom pevná i silná a vejde se vždycky. Jen tu práci s odhazováním si musíte dát vy, stejně jako kdykoliv jindy. Nemyslete si, že chválíme zajíce v pytli, lopatku jsme samozřejmě vyzkoušeli a ne jen jednu.

Lopatka Solid a SnowXpert je tak jednoduchá, že na ní není co pokazit. Silný středový prolis zpevňuje celou plochu, rukojeť je krátká a silná, jednoduchý úchyt padne pevně do ruky. Velikostí se vejde do každého auta ale i do batohu, nejsou na ní žádné části, které mohou zreznout. Jedna z lopatek má zapuštěný břit z nereznoucího materiálu.

Pevný plast zimou nekřehne. Měl jsem v ruce i jiné druhy zimních lopat pro motoristy, ale skládatelnost, která se zpočátku jevila jako výhoda, se časem ukázala jako problém – skládací rukojeti časem začaly být nepevné, viklaly se ve spoji a s lopatkou se špatně pracovalo.

Bílá i černá lopatka Solid i SnowXpert s krátkými rukojeťmi se prodávají přímo jako lopatky do auta, ale využijete je i jinde. Očistíte jimi cestičky, lopatkou s kovovým břitem odsekáte rampouchy u okapu, led na schodech nebo proříznete vrchní namrzlou vrstvu sněhu. Lopatky použijete při odhrabávání sněhu od kol auta, pro nabrání písku na podhození kol, vyhrábnete odtokovou stružku, když začne rychle tát a voda se nestačí vsakovat.

A samozřejmě s nimi uděláte radost dětem, když jim je půjčíte na stavbu iglú nebo hradu ze sněhu. V batohu si je po sjezdovce popovezou i snowboardisté, aby si připravili skokanské můstky.

Autor: Pavel Kutil Zeman, HobbyPRstudio (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Do sadu i na výlety 3  fotek

Do sadu i na výlety

Nejen v sadu je pořád co dělat, stačí, když máme byť jen pár ovocných stromků. Řezem občas upravit potřebují i okrasné dřeviny. Je to věc chvíle, poku ...


Fiskars pilky

Jarní sestřih stromů a keřů provádíme v době, kdy již nejsou mrazy, ale ještě neraší pupeny. Poškozené či suché větve je třeba prořezat čistě, aby se ...

Praktické nástroje do auta Fiskars SnowXpert 3  fotek

Praktické nástroje do auta Fiskars SnowXpert

V zimních měsících nikdy nevíte, kdy vás přepadne sněhová kalamita spojená s ledovkou a závějemi. Jakmile se pak dostanete do svízelné situace, že ...


Vytrhávač plevele pomůže s údržbou trávníku nejen na podzim 3  fotek

Vytrhávač plevele pomůže s údržbou trávníku nejen na podzim

Letošní letní sezóna skončila a s ní i vysoké teploty a nekonečná sucha. Podzim je v plném proudu a přináší ideální podmínky pro podzimní údržbu na ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×