Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rychlokurz o elektrickém vytápění – 3. část: produkty

Rychlokurz o elektrickém vytápění – 3. část: produkty

O elektrickém vytápění se v posledních letech hodně píše, na trhu je řada výrobků, objevují se pojmy jako nízkoteplotní velkoplošné podlahové nebo stropní elektrické vytápění, silným tématem je sálavé vytápění a sálavé panely. Dnes se podíváme na hlavní výrobkové řady a jejich specifikace.

reklama

Přehled výrobků pro elektrické vytápění

Než začneme instalovat elektrické vytápění, je potřeba se zorientovat v tom, do jakých prostor jsou jednodtlivé typy určené a který způsob regulace je pro ně nejvhodnější.

Elektrické topné folie ECOFILM

Sady ECOFILM SET lze na rozdíl od folií v metráži instalovat bez použití spojovacího materiálu (konektorů, vodičů, izolací, speciálních kleští). Sada obsahuje jeden pás topné folie se zaizolovanými okraji a připojovacími vodiči délky 5m - instalaci tak může provést svépomocí uživatel nebo podlahářská firma, zajišťující pokládku plovoucí podlahy.

Elektrické topné folie ECOFILM si můžete vybrat v několika plošných příkonech a šířkách:

- příkon 40 W/m2 je určen speciálně k vytápění NED a pasivních domů,

- příkon 60 W/m2 je určen k podlahovému vytápění,

- příkon 80 W/m2 je vhodný k podlahovému vytápění i ke krátkodobé temperaci vybraných zón podlahy (např. před sedací soupravou nebo kuchyňskou linkou).

Elektrické topné folie ECOFILM se nejčastěji používají pod plovoucí podlahy, ale někteří investoři mají zájem o podlahové vytápění do obytné místnosti a jako konečnou vrstvu chtějí koberec nebo PVC. Pro takové případy nabízí společnost FENIX pod topné folie vhodné podlahové desky, které jsou velmi tvrdé, pevné a v kombinaci s topnými foliemi jsou jako systém suché montáže určené právě pro rekonstrukce a dodatečně instalace podlahového vytápění pod koberce nebo PVC.

Elektrické topné folie ECOFILM jsou určeny pro elektrické velkoplošné podlahové nebo stropní vytápění interiérů. Hlavní předností je tloušťka topné folie – jen 0,4mm (!) a schopnost vyhřívat v celé ploše – tím je docíleného potřebného výkonu už při nižších teplotách. Stavební konstrukce jsou tak méně tepelně namáhány a povrchová teplota je rovnoměrně rozložena. Folie ECOFILM je vhodná pro vytápění laminátových a dřevěných plovoucích podlah, u stropního vytápění pak pod sádrokartonové konstrukce.

Topné kabely a rohože ECOFLOOR

Sady Comfort Mat pro svépomocnou instalaci jsou přednostně určeny k instalaci doplňkového komfortního vyhřívání dlažby v koupelnách a kuchyních. Zakoupením sady získá uživatel vše potřebné - topnou rohož, programovatelný termostat s podlahovou sondu, ochrannou ohebnou trubku pro zavedení podlahové sondy (tzv. "husí krk") a podrobný návod k instalaci.

Topné rohože ECOFLOOR tvoří topný okruh, fixovaný k nosné tkanině. U rohože je rozteč kabelu (a tím plošný výkon ve W/m2) dán již z výroby a rohož se rozvíjí jako "koberec". Spodní strana rohože je opatřena oboustranně lepicí páskou, umožňující fixovat rohož k podkladu do okamžiku, než je zastěrkována tmelem. Dodávají se o příkonu 80, 100 a 150-160 W/m2.

Aplikací, ve kterých lze využít teplo z topných kabelů a rohoží ECOFLOOR, je nepřeberné množství, především díky jejich flexibilitě, poměrně snadné instalaci a v zásadě nulovým nárokům na údržbu. Použití rohože nebo kabelu je závislé především na tvaru vytápěné plochy, pokud se jedná o prostor, který není příliš členitý (např. chodba apod.), je vhodné použít topnou rohož. V případě členitého prostoru (např. koupelna s rohovou vanou ve tvaru oblouku) je vhodnější, ale současně pracnější použít topný kabel. Systém ECOFLOOR je určen převážně do konstrukcí „mokrým“ procesem – do betonů a tmelů. Hlavními výhodami jsou cenová dostupnost, variabilita výrobků (různé typy topných kabelů a rohoží) a snadná instalace.

Skleněné sálavé topné panely

Skleněné panely ECOSUN G lze opatřit i celoplošným plnobarevným potiskem. Dostupné motivy, náhled panelů i postup pro vložení vlastního obrazového motivu naleznete v Interaktivní galerii na webu firmy Fenix Jeseník

ECOSUN G - designové skleněné sálavé panely pro vytápění bytů a domů. Panely jsou vybaveny univerzálními úchyty, umožňujícími montáž na strop i na stěnu.

Panely ECOSUN E jsou alternativou panelu ECOSUN G - čelní sklo je nahrazeno deskou s nástřikem práškového plastu.

Skleněné sálavé topné panely GR jsou určeny především k vytápění obytných prostor, v nabídce je ale také typ GRT, vybavený chromovým držákem ručníků, který je určen speciálně k vyhřívání koupelen.

Skleněné GR panely se skládají z tvrzené skleněné desky (barevné skla tl. 12 mm/zrcadlo tl. 8mm), topného elementu, omezovacího termostatu a přívodního kabelu. Standardně jsou určeny k pevné instalaci na stěnu, s použitím podpěr je lze i postavit na podlahu.

Sklo je materiál, který je velmi estetickým a nadčasovým doplňkem v koupelnách, obytných místnostech, i v různých reprezentativních prostorech. Panely jsou proto vhodné v podstatě do jakéhokoliv interiéru. Vyrobeny jsou z tvrzeného skla, skleněná deska má částečnou akumulační schopnost. Panel je vhodné ovládat pomocí externího prostorového termostatu.

Ke skleněným GR panelům lze dokoupit další příslušenství - například podpěry, umožňující postavení panelu na podlahu, nebo držáky ručníku, které standardní panel změní v elegantní koupelnové topidlo.

Mramorové sálavé topné panely

Mramorové sálavé topné panelyMR jsou ideální pro vytápění reprezentativních prostor a hal, ale také koupelen či běžných obytných místností. Topný panel je proveden z masivní leštěné mramorové desky a je určen k pevné instalaci na stěnu, výběr je možný z několika druhů mramorů. Panely je možné zavěsit na šířku i na výšku a jejich provoz by měl být ovládán pomocí vhodné regulace.

Nízkoteplotní sálavý panel

Nízkoteplotní sálavý panel ECOSUN G kombinuje dostupnou cenu a vzhledově atraktivní skleněnou čelní desku, to vše samozřejmě se zachováním hlavních výhod sálavého vytápění. Na výběr jsou v černém nebo bílém provedení, montovat je lze – podobně jako ostatní panely ECOSUN – na strop i na zeď. Skleněné panely ECOSUN G je možné opatřit také potiskem, který změní sálavé topidlo v ojedinělý a nepřehlédnutelný doplněk Vašeho interiéru.

Přehled topných panelů i dalších doplňků k nim najdete na www.fenixgroup.cz

Autor: Fenix (text a foto)

Související články

„Rychlokurz“ o elektrickém vytápění v bytě nebo domě – část I. 12  fotek

„Rychlokurz“ o elektrickém vytápění v bytě nebo domě – část I.

O elektrickém vytápění se v posledních letech hodně píše, na trhu je řada výrobků, objevují se pojmy jako nízkoteplotní velkoplošné podlahové nebo ...


„Rychlokurz“ o elektrickém vytápění v bytě nebo domě – část II. 12  fotek

„Rychlokurz“ o elektrickém vytápění v bytě nebo domě – část II.

O elektrickém vytápění se v posledních letech hodně píše, na trhu je řada výrobků, objevují se pojmy jako nízkoteplotní velkoplošné podlahové nebo ...


„Rychlokurz“ o elektrickém vytápění v bytě nebo domě – část V. 8  fotek

„Rychlokurz“ o elektrickém vytápění v bytě nebo domě – část V.

O elektrickém vytápění se v posledních letech hodně píše, na trhu je řada výrobků, objevují se pojmy jako nízkoteplotní velkoplošné podlahové nebo ...


Postup instalace topné rohože ECOFLOOR pod dlažbu s bezdrátovou regulací Watts 16  fotek

Postup instalace topné rohože ECOFLOOR pod dlažbu s bezdrátovou regulací Watts

Instruktážní videa patří mezi nejnázornější pomůcky, jak vysvětlit způsob instalace jednotlivých topných systémů. Pracovníci firmy FENIX Jeseník pr ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×