Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Druhy maskovacích pásek

Druhy maskovacích pásek
Dokonalá malířská práce se pozná také podle přesných a rovných hran, které jsou bez vroubkování či nerovnosti i při pohledu z blízka. Pro tak vysoké nároky na malování v interiéru, připravila společnost tesa ultra tenké maskovací pásky tesa Precision Mask. Díky nim můžete vytvořit nátěry, které splňují vysoké požadavky na přesné malování.
reklama

První z řady těchto pásek je tesa 4334 Precision Mask. Jako další nabízíme novou pásku tesa 4333 Precision Mask Sensitive na ostré přechody pro citlivé povrchy.

Extrémně rovné hrany

Obě pásky jsou určeny pro vytváření ostrých a přesných hran barevných přechodů. Používáme je vždy, když chceme jednotlivé stěny či místnost vymalovat v různých barvách.

Nosič je velmi hladký a mírně průsvitný, vyrobený ze speciálního velmi tenkého rýžového papíru. Tenký papír je důležitý, aby nebyl vidět tzv. barevný schod na stěně. Díky částečné průsvitnosti nosiče lze přiložit pásku přesně na požadované místo.

Maskovací páska na citlivé povrchy

Maskovací páska na tapety a čerstvou malbu – tesa 4333 Precision Mask Sensitive

Vysoce kvalitní tapety či čerstvá malba vyžadují pásku velmi ohleduplnou k tomu, aby při jejím sejmutí nedošlo k poškození těchto citlivých povrchů. A pokud si celý byt malujete vlastními silami, pak by byla velká škoda svou práci znehodnotit.

Pro tyto důvody jsme připravili pásku tesa 4333 Precision Mask Sensitive , která se nalepuje přesně a čistě a při odstraňování nepoškozuje povrch.

Díky použitému speciálnímu lepidlu růžová maskovací páska dokonale přilne k povrchu a umožňuje rychlé maskování. Tesa 4333 Precision Mask Sensitive je pak při použití v interiéru z těchto povrchů odstranitelná až do sedmi dní a může být odstraněna kdykoli bez zanechání jakýchkoli zbytků a poškození. Použití, které je velmi jednoduché, zvládne i malíř začátečník. Před použitím pásky však výrobce doporučuje udělat si zkušební nalepení na skryté části povrchu. To by mělo být základním pravidlem pro všechny aplikace na různé povrchy.

Maskovací páska na pevné povrchy

Maskovací páska na pevné povrchy – tesa 4334 Precision Mask

Maskovací páska tesa 4334 Precision Mask je vhodná při vytváření barevných přechodů na vyzrálý podklad. Extrémně tenký materiál nosiče zabraňuje protékání barvy pod páskou.

Žlutá lepicí páska může být použita na různé povrchy včetně skla, hliníku, tuhého PVC či dřeva. Lze ji odstranit až do pěti měsíců bez zanechání zbytků lepidla.

Maskovací páska na oblouky

Maskovací páska na oblouky – tesa 4319 Creative mask

Maskování a zakrývání rovných hran s běžnými či citlivými povrchy je povětšinou snadné. Jenže co když je třeba natřít oblouk nad kruhovým oknem nebo jiná zakřivení a ovály? Řešením je použití silně krepované pásky, jejíž krep umožňuje pásku přizpůsobit i obloukům a jiným požadovaným tvarům. Krepovou pásku při nalepování tvarujeme podle potřeby. Potom je nutné ji řádně přitlačit a vyhladit tak, abychom zamezili podtékání barvy.

Pusťte se do toho!

Všechny pásky v přehledu zajistí přesné a rovné hrany při malování. Oproti běžným maskovacím páskám mají výhody v jasně daném použití. Pokud se tedy chystáte k malování a potřebujete ochránit citlivé povrchy či zakrýt oblouky, rozhodně nespoléhejte jen na jeden druh maskovací pásky. V praxi se mnohokrát ověřilo, že bezhlavé používání nejlevnější pásky je po jejím odstranění spíše na škodu věci.

Více se dozvíte na www.tesa-tape.cz.

Autor: tesa tape (text a foto)

Související články

Soutěž o těsnění do oken a dveří, které vám ušetří peníze 4  fotek

Soutěž o těsnění do oken a dveří, které vám ušetří peníze

Chladnější část roku je spojena s vyššími náklady za vytápění a energie. Když navíc máte špatně těsnící okna nebo dveře, tak se vám peníze rozkutál ...


Lepicí pásky na všechny potíže 9  fotek

Lepicí pásky na všechny potíže

Lepicí pásky všeho druhu vám již jistě pomohly z nesnází. Podle typu olemují koberec, slepí uvolněné věci, upevní svazky zahradních hadic, izolují ele ...


Maskovací pásky firmy tesa tape  (3) 3  fotek

Maskovací pásky firmy tesa tape (3)

Než sáhnete po barvách, měli byste zjistit, jak to vypadá se soudržnosti podkladu. Tam, kde stěnu například překrývá větší počet vrstev nátěru, je vel ...


Maskovací pásky firmy tesa tape (7) 3  fotek

Maskovací pásky firmy tesa tape (7)

Samotné malování s prostředky, které dnes máme k dispozici, opravdu není žádná věda. Jde rychle od ruky, na čemž má značný podíl i vaše pečlivá přípra ...


Maskovací pásky firmy tesa tape (5) 5  fotek

Maskovací pásky firmy tesa tape (5)

Už při základní přípravě stěn oceníte šikovné tesa pásky: totiž ještě před tím, než nastoupíte s barvou, byste měli zpevnit povrch starých stěn, na ni ...


Zabaleno ve velkém stylu 7  fotek

Zabaleno ve velkém stylu

Balení dárků je pro některé z vás noční můrou a otravnou činností, zatímco jiní se teprve při chystání dárků pod stromeček kreativně vyžijí. Ať patřít ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×