Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rekuperace a větrání – důležitá témata pro letošní veletrh FOR THERM

Rekuperace a větrání – důležitá témata pro letošní veletrh FOR THERM

Nadcházející sedmý ročník veletrhu FOR THERM se uskuteční na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září a zájem vystavovatelů je opravdu velký. Už nyní je jich přihlášeno o 10 procent více než v roce 2015. Součástí hlavního i doprovodného programu budou také velmi žádaná témata větrání a rekuperace společně s jejich využitím pro efektivní vytápění.

reklama

Vzhledem k tomu, že v dalších letech bude přechod na efektivní a ekologické vytápění dokonce jedním z legislativních požadavků, očekává se zvýšený zájem návštěvníků o efektivitu vytápění, alternativní zdroje energie a vzduchotechniku. Orientaci v této problematice jim zcela určitě usnadní část programu zaměřená na výběr správného typu vytápění a získání dotací.

Dalším z vysoce žádaných témat, na které se mohou zájemci těšit, je problematika větrání, rekuperace spolu s možnostmi, které tyto činnosti skýtají pro vytvoření systému efektivního vytápění a minimalizaci tepelných ztrát.

Rekuperace samotná pracuje na principu zpětného získávání z odpadního vzduchu tepla, které je následně využíváno pro předehřev čerstvého vzduchu proudícího do vnitřních prostor objektu. Tento ohřev vzduchu probíhá právě v rekuperačním výměníku, jehož účinnost dosahuje velmi vysokých hodnost a nezřídka se pohybuje až kolem 90 procent. Není nutné se přitom nijak obávat zpětného průniku pachů, neboť oba proudy vzduchu jsou uvnitř systému dokonale odděleny. Rekuperační výměníky lze navíc využít i v klimatizovaných objektech, kde v letních měsících dochází naopak k rekuperaci chladu, tj. ochlazení venkovního teplého vzduchu klimatizací ochlazeným vzduchem. Tento systém je vhodný pro všechny typy objektů bez ohledu na to, zda jde o rodinné domky, veřejně přístupné stavby, bazény či průmyslové haly.

Témata větrání a rekuperace budou také součástí velmi zajímavého doprovodného programu veletrhu FOR THERM. Ten ve spolupráci s desítkami partnerů nabídne opravdu nabitý program workshopů, odborných seminářů, konferencí a soutěží. Účast v něm přislíbil například internetový stavební portál TZB-info se svým celodenním blokem přednášek.

Autor: ABF a.s. (tisková zpráva), Pavla (foto)

Klíčová slova:


Související články

Víte co je rekuperace? 1  fotek

Víte co je rekuperace?

V minulosti jsme na našem serveru vydali články týkající se rekuperace vzduchu u pasivních a nízkoenergetických domů. Od té doby dostáváme řadu dotazů ...


Větrání moderního domu 4  fotek

Větrání moderního domu

Dům je svým způsobem živý organismus, který musí dýchat. Platí to o jakékoliv stavbě, ale o moderních pasivních domech dvojnásob. Dýchat musí i energe ...


Větrání s rekuperací tepla 22  fotek

Větrání s rekuperací tepla

V době neustálého růstu cen energií se zvyšují nároky na těsnost vnějšího pláště budovy.Také u starších domů dokáže například výměna oken výrazně změn ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×