Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rekonstrukci začněte od podlahy s Liporem

Rekonstrukci začněte od podlahy s Liporem

Stále víc lidí nemá chuť strávit život v satelitních městečkách, ale nebaví je ani paneláky, ať už jsou staré, nebo nové. Touží po domečku v širším centru města se zahradou. To se ale zpravidla neobejde bez rekonstrukce, často poměrně zásadní.

reklama

Ať už jste starší domek koupili nebo zdědili, málokdo má čas ho rekonstruovat dlouhé měsíce. Většinou je tomu právě naopak a proto také výrobci stavebních hmot vyvíjejí stálé nové a nové produkty, které zásadně mění a hlavně zrychlují zaběhnuté technologické postupy. To ocenila i rodina paní Zuzany z Brna.

„Koupili jsme starší řadový domek, ale potřebovali jsme vše zrekonstruovat během několika týdnů, protože náš starý byt jsme prodali a s novým majitelem jsme se dohodli na 6 týdnech na předání.“

Dům byl v celkem dobrém stavu, ale měl velkou, dosud téměř neužívanou půdu, kterou rodina potřebovala proměnit na dvě nové ložnice a udělat tam i menší koupelnu se sprchovým koutem. Prvním krokem k vysněnému patrovému bydlení byly nové podlahy, protože na půdě byla částečně shnilá prkna a částečně trosky betonu.

Zuzana a její manžel Tomáš se poradili s odborníky o tom, jak postupovat i jak horní podlaží důkladně zaizolovat. Nejdříve byla odstraněna prkna, rozdrolený beton i starý zásyp, který byl pod nimi. Na práci dohlížel naštěstí najatý stavbař a ten se dost divil, že konstrukce domu takovou zátěž vůbec vydržela. Protože se zatížen se mělo ještě zvýšit jak zařízením koupelny, tak i příčkami, zárubněmi dveřmi a také nábytkem a vnitřním vybavením, doporučil Haně a Tomášovi nepřetěžovat konstrukci betonovou vrstvou, ale zkusit moderní lehčený materiál. Jako nejvhodnější byla zvolena kombinace zásypu z lehkého keramického kameniva Liapor (keramzit) s podlahovými deskami KNAUF.

Co je Liapor?

Liapor jsou malé a velmi lehké keramické kuličky s průměrem do 4 mm. Skvěle vyrovnaly všechny nedostatky podkladu a ani poměrně vysoká vrstva Liaporu konstrukci domu nijak nezatěžovala. Materiál je čistě přírodní, což ocenil hlavně Tomáš, který je v rodině hlavním ekologickým nadšencem. Další obrovskou výhodou Liaporu jsou jeho akustické vlastnosti, které rodina ocení hlavně v budoucnu.

„Dceři je 16 a v koupelně tráví v podstatě půlku života. Trochu jsem se bála, že hluk z horní koupelny nás večer bude dole rušit, ale skoro nic není slyšet,“ uvedla Zuzana.

Oba si také pochvalovali rychlost rekonstrukce podlahy s Liaporem. Šlo to opravdu rychle. Žádné čekání až zaschne nějaká betonová vrstva, žádné prostoje. Po nasypání Liaporu a jeho vyrovnání byly podloženy podkladové desky a pak finální pochozí vrstva. U našeho domu si do koupelny vybrali majitelé klasickou dlažbu, na chodbičku, z níž se jde do obytných prostor, laminátové desky a do obou ložnic korkové podlahy. Nová podlaha na celé původní půdě byla položena během dvou a půl dne, včetně vyklizení původní vrstvy.

Pracovní postup

Na vyklizený a důkladně očištěný podklad byla položena netkaná geotextilie. Ta pak byla zasypána vrstvou kameniva Liapor. Nejmenší doporučovaná vrstva je 2 cm, v domě Zuzany a Toma to byly kvůli vyrovnání původního podkladu 4 cm. Nasypaná vrstva byla ručně zhutněna za pomoci latí a hladítka a na ni pak byly položeny desky Knauf. Poté již následovaly finální vrstvy podle budoucího užití. Horní patro je dnes příjemným místem k bydlení, podlahy jsou dokonale rovné a obě podlaží jsou zvukově zcela oddělená.

„Syn a dcera toho dokonce trochu zneužívají. Vždycky, když z kuchyně volám, že potřebuji pomoc, tvrdí, že mě neslyšeli,“ dodala s úsměvem Zuzana.

Potřebujete taky novou podlahu?

Pokud řešíte stejný problém, na webu výrobce najdete podrobný popis postupu.

Shlédnout můžete také krátké instruktážní video:

Vaše případné dotazy zodpoví i přímo výrobce Vintířov, LSM, k.s. Liapor se prodává v padesátilitrových pytlích a zakoupit ho můžete ve stavebninách po celé republice nebo v e-shopu obchod.liapor.cz.

Autor: Liapor (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Nejprodávanější dům za rozumné peníze 5  fotek

Nejprodávanější dům za rozumné peníze

Když se někde dočtete, že je něco nejprodávanější, tak vás zcela jistě bude zajímat proč. A pokud budou důvody rozumné, a po daném produktu třeba z ...


Použití lehkého betonu u rekonstrukce podlahy 9  fotek

Použití lehkého betonu u rekonstrukce podlahy

Při rekonstrukci domu nebo některých jeho místností, například v podkroví, musíme ve většině případů přistoupit k pokládce nové podlahy. Možností m ...


Suchá podlaha nejrychlejší ve sprintu 5  fotek

Suchá podlaha nejrychlejší ve sprintu

Potřebujete novou podlahu a je pro vás čas důležitý? Pak existuje jedno spolehlivé řešení - suchá plovoucí podlaha. Tento typ konstrukce je v souča ...


Rekonstrukce podlahy ve starším domě může být jednoduchá 4  fotek

Rekonstrukce podlahy ve starším domě může být jednoduchá

Koupit byt ve starším činžovním domě blízko centra má své výhody. Byty jsou nadstandardně velké, mají vysoké stropy a obvykle vyřazují neopakovatel ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Co zvolit na asfaltovou izolaci Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal
0
Vrzající dřevěná podlaha Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Lenka
0
Zápach z podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Eliška
0
Soutěž o novou podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jana
0
Skladba podlahy - OSB vs DTD Podlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Václav
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Kompletní rekonstrukce podlahy (část 1) Podlahy
Poslední příspěvek: 26.1.2018 11:51 Pavel
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
skladba podlahy Podlahy
Poslední příspěvek: 13.3.2018 11:33 Stanislav
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×