Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Floria: Výživa pro trávník

Floria: Výživa pro trávník
Tráva se zelená a roste, sekačky vyjíždějí na trávník. Čím častěji je trávník sečen, tím bude hustší. Ovšem platí ještě jedno pravidlo – čím častěji je trávník sečen, tím vydatněji potřebuje pohnojit. Jinak se hebkého zeleného koberce nedočkáte, ačkoli do sečení i zálivky vložíte mnoho času a práce. Hnojení trávníku proto nesmíte zanedbat.
reklama

Trávník v zahradě slouží podobně jako koberec v bytě. Spojuje jednotlivé části zahrady, jednolitá zelená plocha působí klidným dojmem a dává vyniknout okrasným výsadbám. A jako po měkkém koberci se po trávníku i příjemně chodí a běhá. Jak však dosáhnout toho, aby byl po celé léto sytě zelený, hustý, jemný, zkrátka skutečně krásný na pohled a příjemný na dotek? Recept je poměrně jednoduchý: sečení, zálivka a hnojení. Zvláště na poslední bod se občas zapomíná, ale jeho šizení se na trávníku brzy viditelně projeví.

Správná výživa pro zdraví a krásu

Bez dostatku živin strádají lidé, zvířata i rostliny, tedy i traviny. Volně rostoucí trávě na louce, sečené jen dvakrát za rok, stačí výživa, kterou jí půda a slunce poskytne. Ale na jednou až dvakrát týdně sečené okrasné trávníky anglického typu je kladena mnohem větší zátěž. Neustálý růst je značně vysiluje. Živiny z půdy proto poměrně rychle vyčerpají a pokud jim nedodáte nové, začnou strádat. Trávník pak roste pomaleji, řídne, ztrácí pěknou barvu i odolnost. Řešení je přitom jednoduché – pravidelné hnojení kvalitními hnojivy, které jsou šity okrasnému trávníku přímo na míru.

Pokud chcete svoje povinnosti v létě zúžit na minimum, nemusíte dokonce myslet ani na pravidelné hnojení a přesto může být váš trávník ve skvělé kondici. Pokud mu dopřejete hnojivo FLORIA Multigreen, bude po jediné aplikaci živinami zásobován po dobu několika měsíců (například při teplotě okolo 21 C° působí hnojivo po 4 měsíce). Hnojivo FLORIA Multigreen kořenům trav dávkuje živiny postupně podle jejich potřeb. Část živin působí jako startovací dávka s rychlým účinkem, druhá část se do půdy uvolňuje dlouhodobě.

A plevel zmizí sám?

Díky hnojení bude trávník svěže zelený, hustý, zdravý. Ovšem sečení, zálivka ani hnojení jej nezbaví poslední vady na kráse – dvouděložného plevele (pampelišek a jitrocele, které své široké přízemní listové růžice rozpínají na úkor trav, šťovíku, sedmikrásek a dalších nežádoucích rostlin).

Trávníková hnojiva bohužel svědčí nejen travám samotným, ale i jejich konkurenci. Nezbývá než plevel odstranit (likvidovat) mechanicky nebo herbicidem – anebo nechat speciální hnojivo, aby udělalo téměř veškerou práci za vás. FLORIA Travin stačí rozhodit po trávníku, aby trávy dostaly potřebnou výživu a zároveň byly zbaveny plevele. Hnojivo Travin totiž obsahuje selektivní herbicidy, které likvidují dvouděložné rostliny, trávám však v nejmenším neublíží. Docílit dokonalého anglického trávníku lze díky tomuto komfortnímu hnojivu rychle a jednoduše.

Trávník bez krtinců

Trápí vás na pěstěném trávníku krtince, které pracovití krtci každou noc vytvoří? I zde vám, ač to zní poněkud překvapivě, pomůže hnojivo. FLORIA Trávníkové hnojivo s odpuzujícím účinkem proti krtkům 2 v 1 je novinka určená pro trávníky jež se rozhodli obdělávat krtci. Jeho pravidelným používáním dodáte do půdy společně se živinami i aromatické látky, které jsou krtkům nepříjemné. Již po dvou aplikacích dochází k vypuzení nezvaných hostů z přihnojované plochy na méně exponovaná místa zahrady či jejího okolí, kde neškodí, ale naopak provzdušňováním půdy a likvidací hmyzu pomáhají. Hnojivo navíc díky zeolitové složce provzdušňuje půdu a poskytuje tak travám ideální podmínky pro zdravý růst.

Více informací naleznete na www.floria.cz.

Autor: AGRO CS (text a foto)

Související články

Vyhrajte pomocníky na zahradu od AGRO CS a.s. 5  fotek

Vyhrajte pomocníky na zahradu od AGRO CS a.s.

Kvalitní substráty, bio-substráty, rašelina, hnojiva plná živin a růstových enzymů i prostředky na ochranu rostlin - to je odhalené tajemství úspěš ...


Rychlá oprava poškozených míst v trávníku 7  fotek

Rychlá oprava poškozených míst v trávníku

Toužíte-li po dokonalém trávníku, pak vás určitě nepotěší, když se v něm na jaře objeví holá místa. Ta vznikají nejčastěji po napadení trávníku plísní ...


TRAVIN - Trávníkové hnojivo proti plevelům 7  fotek

TRAVIN - Trávníkové hnojivo proti plevelům

S teplými dny se trávník začal zelenat bleskovou rychlostí. Jakmile se oteplí a zaprší, začíná rychle přirůstat a brzy se v něm objevují drobné ple ...


Proti krtkům přírodní cestou 3  fotek

Proti krtkům přírodní cestou

Začne-li krtek obracet trávník, nepropadněte panice. Už nemusíte v poledne číhat nad krtinami s rýčem! Spojte boj s krtkem s péčí o trávník – vyzkouše ...


Přejete si dokonalý trávník? 3  fotek

Přejete si dokonalý trávník?

Na počátku léta je třeba o trávník dobře pečovat, aby byl krásný až do podzimu. Trávy potřebují v růstu podpořit kvalitní výživou, neboť neustálým sek ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nátěr dřevěného plotu Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 28.12.2019 10:51 Jirka
1
Bočnice pergoly s otočnými lamely Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 20.10.2019 09:39 Lukáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
2
Svinky ve skleníku Pěstujeme
Poslední příspěvek: 20.7.2019 20:42 Miroslava Kubešová
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
23
Zahradní nábytek Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:06 Jindřich Polesný
14
Hliníková pergola? Zahradní stavby
Poslední příspěvek: 27.1.2018 12:04 Libor
10
Nátěr zahradního nábytku Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 9.2.2019 17:42 Jana
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
Zahradni lahatko Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 22.7.2018 19:12 lenka fremalova
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
8
Krb +Udírna Zahradní nábytek
Poslední příspěvek: 3.3.2013 16:58 Jaroslav Uher
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
5
3
Aplikace na rozeznávání rostlin Katalog rostlin
Poslední příspěvek: 30.7.2018 10:59 Věra
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×