Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rady a tipy pro majitele komínů

Rady a tipy pro majitele komínů

Společnost Schiedel, ve spolupráci se Společenstvem kominíků ČR a komunikační agenturou Deee spustili webové stránky www.nakominuzalezi.cz. Internetový portál se věnuje veškerému dění okolo komínů. Stránky jsou určeny jak stavebníkům nových rodinných domů, tak majitelům starších nemovitostí.

reklama

Rádce pro majitele komínů

Téma bezpečnosti a údržby komínů se vynořilo na světlo domácí mediální scény již v loňském roce v podobě Nařízení vlády č. 91/2010 Sb., které významně mění a upravuje pravidla pro revize komínů. Přestože hlavním cílem nařízení je zvýšení bezpečnosti bytových a občanských staveb, v médiích byly slyšet spíše spekulace o lobbismu kominíků než o samotné problematice nebo důsledcích nového nařízení pro majitele staveb.

Požární bezpečnost staveb a kvalita vnitřního klimatu jsou v zájmu každého majitele nemovitosti. Setkáváme se s tím, že lidé tuto problematiku často podceňují. Obzvláště v poslední době energetických úspor, snižování výkonů topných zdrojů a využití moderních otopných technologií mnozí podceňují význam komínu, jeho návrhu i následné údržby. Přitom právě nové technologie vyžadují také jiný přístup k odvodu spalin. Proto se společnost Schiedel aktivně podílí na přípravě stránek, které by měly být především praktickým pomocníkem pro každého, kdo si uvědomuje důležitost komínu. Snahou je nenásilnou formou posílit mezi lidmi vnímání důležitosti této problematiky a přispět tak k větší bezpečnosti.

Rádce pro majitele komínů na jednom místě

Cílem stránek je lidem poradit, ale také jim ukázat jak fatální dopad může mít špatný výběr komínu či zanedbání jeho údržby. Jak již z názvu stránek vyplývá, hlavním cílem bylo posílit všeobecné povědomí o tom, že na komínu opravdu záleží. Na stránkách proto zájemci naleznou široké spektrum informací, od rad pro správný výběr komínu do novostavby, přes doporučení pro vhodné řešení dodatečného komínu až po konkrétní tipy na správnou údržbu kouřovodu.

Doposud u nás neexistoval takto ucelený souhrn informací pro všechny typy uživatelů. Pokud se chtěl potencionální zákazník něco dozvědět například o možnostech vybudování komínu pro pasivní dům, musel hledat informace na webových stránkách zabývající se nízkoenergetickým bydlením. Naopak zájemce o rekonstrukci stávajícího komínu byl nucen hledat radu na serverech pro svépomocné stavebníky. Spuštěním webových stránek www.nakominuzalezi.cz je ale s tímto tápáním konec. Stránky jsou přehledně rozčleněny do několika sekcí podle zájmu návštěvníků. Srozumitelné texty jsou proloženy početnými fotogaleriemi a zajímavými videi, které ukazují jak příkladné realizace, tak nevhodné a odstrašující příklady a jejich důsledky.

Zbytečné, ale fatální chyby

Problémy bohužel nevznikají pouze zanedbanou nebo neodbornou péčí o komíny. Stále velké množství poruch a závad je překvapivě způsobeno nesprávnou volbou nebo nekvalitní realizací komína. Ze statistik vyplývá, že nejčastější chybou při montáži komínu je improvizace a náhrada originálních komponent komínového systému jinými materiály. Řada dalších chyb vyplývá z nedodržení technologického postupu při montáži. Vše pramení z podcenění procesů, ke kterým v komínu dochází. Pokud by si lidé lépe uvědomili namáhání, kterým je komín v průběhu své životnosti vystaven, řadu zmíněných chyb by eliminovali.

Tvůrci stránek očekávají, že jejich obsah se bude postupně dále plnit a rozšiřovat i prostřednictvích dalších partnerů, kteří mají k tématice co dodat. Očekávají také aktivní účast čtenářů, pro které je připravena poradna s renomovanými specialisty.

Více informací naleznete na www.schiedel.cz a www.nakominuzalezi.cz.

Autor: Schiedel, s.r.o. (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jak se projektují komíny 8  fotek

Jak se projektují komíny

Univerzální komínový systém by měl umět spolehlivě odvést od spotřebičů spaliny s nízkou i vysokou teplotou a zároveň být odolný při vyhoření sazí a t ...


Komín a krbová vložka v jednom 4  fotek

Komín a krbová vložka v jednom

Chcete si pořídit kamna? Anebo uvažujete o krbové vložce? Rádi byste získali špičkový komín s vysokým výkonem a bezpečným odvodem spalin? Spojte výhod ...


Systémový komín dobře slouží po několik generací 3  fotek

Systémový komín dobře slouží po několik generací

Komín je stěžejní složkou funkční a hospodárné otopné soustavy rodinného domu. Stavebníci rodinných domů mohou zvolit systémové řešení s dobrým výkone ...


Tipy pro správný výběr optimálního komínu 4  fotek

Tipy pro správný výběr optimálního komínu

Každý, kdo touží po romantických chvílích u rozpáleného krbu nebo kamen, potřebuje kvalitní a bezpečný komín. Také investor, který chápe tepelný spotř ...


Vybrat správný komín je věda 9  fotek

Vybrat správný komín je věda

Naštěstí tuhle složitost zvládnou odborníci za nás. Dostát totiž musí tolika předpisům a normám, že by nám z toho šla hlava kolem. Tradiční vyzdívání ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Fiber Optics Technician Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 14.11.2019 16:09 angeleena
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×