Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°

Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°

Blíží se doba, kdy své chaty a chalupy na pár měsíců opustíme a necháme je v klidu odpočívat a užívat si zimu. Před odjezdem uděláme ještě nezbytné opravy, vypneme vodu, elektřinu a pečlivě zajistíme dveře a okna, aby se nám do chalupy nedostali nezvaní hosté. Vzpomínám si na jednoho našeho každoročního návštěvníka, který vždy v zimě navštívil naši roubenku, vypil dědovo víno, umyl po sobě sklenku a nechal děkovný dopis s hodnocením, jak mu letošní ročník chutnal. Takových je ale málo.

reklama

Kromě klasických zlodějů může chatu navštívit úplně jiný návštěvník – plíseň. V momentě, kdy pečlivě utěsníme okna, zavřeme okenice i dveře, vytvoříme v chatě prostředí, ve kterém se bude snadno držet vlhkost. Protože chatu možná navštívíme jen párkrát za zimu, nebo až s prvními jarními paprsky, je vysoká pravděpodobnost, že začnou díky vlhkosti v místnostech růst plísně.

Plísně jsou mikroskopické organismy, kterým se velmi dobře daří v prostorách s vysokou vlhkostí. Vyskytují se všude okolo nás ve formě spór, které se vyvíjí v momentě, kdy mají příznivé podmínky k životu, tzn. zejména dostatek vlhkosti. Plísně dokážou napáchat obrovské škody na majetku – zaplísněné mapy na zdech, nábytku, textiliích, nebo dokonce reznoucí kovové části a konstrukce. To ale není zdaleka vše. Plísně mohou způsobovat i velké zdravotní potíže. Jsou často příčinou alergií či zažívacích obtíží. Kožní vyrážka, bolesti hlavy a dýchací obtíže, to bývají časté následky výskytu plísní v obydlích.

Když chceme udržet na chatě zdravé prostředí i přes zimu, je potřebné povolat do boje pomocníky. Většinou nemůžeme přijet každý den a pořádně vyvětrat. Navíc v mnoha chatách či chalupách na zimu netopíme a vypneme i elektřinu. Řešením je pohlcovač vlhkosti Ceresit STOP VLHKOSTI AERO 360°. Ceresit pracuje na bázi speciálních tablet, které díky otvoru a speciálnímu tvaru přístroje pohlcují maximální množství vlhkosti ze vzduchu a sráží ji v tekutinu. Kvalita a rychlost účinku je zaručena kombinací originálního Ceresit systému a originální Ceresit tablety, které fungují jako celek. Tak, jak tableta nasává vlhkost, postupně se rozpouští a obsah nádoby se po naplnění jednoduše vylije do toalety nebo umyvadla. Jedna tableta vydrží fungovat 1 – 2 měsíce podle velikosti místnosti a hladiny vzdušné vlhkosti. Poté můžete zakoupit náhradní tabletu. Tableta navíc napomáhá i k neutralizaci pachů.

S Ceresitem udržujeme vzdušnou vlhkost na optimální úrovni a tak pomáháme zajistit prostředí zdravější bez plísní.

www.stop-vlhkosti.cz

Autor: Henkel (text a foto)

Související články

Brrr, plísně! 6  fotek

Brrr, plísně!

Náš byt, dům, nebo chata či chalupa, to jsou místa, kde trávíme hodně času. Jsou to místa, kde odpočíváme a kam se rádi vracíme. Proto, aby nám zde b ...


Co všechno zvládneme za 60 sekund? 5  fotek

Co všechno zvládneme za 60 sekund?

Co všechno se dá stihnout během 60 sekund? 60 sekund mnohdy ulétne a ani si nevšimneme, že je minuta pryč. Někdy se ovšem sekundy neuvěřitelně vleč ...


Ceresit Sanitary -  silikon se samospouští 5  fotek

Ceresit Sanitary - silikon se samospouští

Renovujete koupelnu? Nebo jen potřebujete vyměnit těsnění kolem vany, jelikož to původní je již na mnoha místech odchlíplé, zašlé a již dávno neplní s ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×