Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Průkaz energetické náročnosti s Wienerberger

Průkaz energetické náročnosti s Wienerberger
Plánujete výstavbu rodinného domu? Pro získání stavebního povolení musíte mít od letošního roku také průkaz energetické náročnosti budovy, zkratkou PENB. Pokud bude váš nový dům z POROTHERMU, díky nové službě společnosti Wienerberger ho pořídíte do patnácti pracovních dnů a vejdete se do tří tisíc korun. Průkaz je tvořen grafickým zobrazením, jak dům plní požadavky na potřebu energie, a protokolem s uvedenými podrobnějšími informacemi.
reklama

Energetický průkaz si mohou nechat výhodně vystavit všichni, kdo se chystají stavět rodinný dům z POROTHERMU. Stačí, aby na www.porotherm.cz/PRUKAZ zadali všechny potřebné údaje, a obratem získají potvrzení požadavku a kontakt na prověřeného registrovaného energetického auditora, který s firmou spolupracuje. Vlastní průkaz je vyhotoven do 15 pracovních dnů ode dne přijetí kompletních podkladů. Jako odměnu stavebníci navíc zdarma obdrží zpracovaný energetický štítek, který charakterizuje stavbu z hlediska energetické náročnosti její obálky – tedy zdiva, okenních a dveřních otvorů, střechy a podlahy.

Rychle, jednoduše a za příjemnou cenu

Služba společnosti Wienerberger přitom má vysokou kvalitu i zajímavou cenu. Na trhu stojí zpracování energetického průkazu kolem 7000 korun, lze ale najít i levnější nabídky. Kvalita zpracování však může být velmi rozdílná. Aby měl průkaz smysl a pomohl například při rozhodování o vhodném zdicím materiálu, je potřeba dbát na jeho pečlivé provedení.A právě vysokou kvalitu průkaz zajištěný odborníky spolupracujícími se společností Wienerberger poskytuje. Zajímavé ceny bylo dosaženo dlouhodobými korektními vztahy s experty i auditory. Službu nejvíce využijí zájemci o běžné rodinné domy, kde jsou rovnoměrně vytápěny všechny místnosti. V případě budoucích majitelů složitějších staveb počítají energetičtí experti s individuálním dojednáním ceny i termínu dodání průkazu.

Co je potřeba uvést

V objednávce klient vyplní kromě identifikačních údajů, týkajících se druhu stavby, adresy a majitele, také další informace nutné pro vytvoření průkazu. Jde především o charakteristiku budovy (její objem a celková plocha), o energeticky významné údaje (plocha a materiál vnější stěny, suterénu, plocha střechy, plocha stropu pod nevytápěnou půdou, plocha podlahy přilehlé k zemině a plochy oken, dveří a střešních oken) a o celkovou plochu vytápěné části budovy. Dále je potřeba uvést orientaci domu vůči světovým stranám a druhy energie, jež bude zákazník v domě využívat.

Co znázorňuje energetický průkaz

Průkaz energetické náročnosti budovy vždy připravuje nezávislý expert a vypovídá o energetické náročnosti stavby jako celku. Hodnocení zahrnující výpočet roční potřeby energie na vytápění, chlazení, klimatizaci, větrání, přípravu teplé vody a osvětlení zařadí dům do odpovídající energetické třídy. Průkaz klasifikuje budovy do sedmi kategorií od A (velmi úsporné) až po G (mimořádně nehospodárné). Za vyhovující jsou přitom považovány stavby v kategoriích A až C (s podkategoriemi C1 – budova vyhovuje doporučené úrovni, a C2 – budova vyhovuje požadované úrovni).

Více informací získáte na www.wienerberger.cz.

Autor: Wienerberger (Tisková zpráva)

Související články

Průkaz energetické náročnosti budovy 4  fotek

Průkaz energetické náročnosti budovy

Průkaz energetické náročnost budovy, neboli PENB, je již několik let povinností. Dokument, na jehož zkratku často narazíte při nákupu a prodeji nem ...


Dvě ocenění pro POROTHERM 3  fotek

Dvě ocenění pro POROTHERM

Ziskem dvou cen se může pochlubit společnost Wienerberger cihlářský průmysl. Druhý ročník soutěže Stavební výrobek - technologie roku 2009, jejímž poř ...


Domem roku je  POROTHERM DŮM 1  fotek

Domem roku je POROTHERM DŮM

V letošním roce se konal již čtrnáctý ročník soutěže Dům roku. Nejvyšší ocenění získal rodinný dům, který v rámci programu POROTHERM DŮM Wienerberger ...


Energetické štítky pro cihlové domy Porotherm 2  fotek

Energetické štítky pro cihlové domy Porotherm

Plánujete výstavbu rodinného domu a nevíte, na jaké náklady na vytápění se připravit? Informaci o energetické náročnosti domu – zdiva, oken, dveří, st ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×