Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Profesionální kvalita a výkon - elektrické nářadí STANLEY FATMAX

Profesionální kvalita a výkon - elektrické nářadí STANLEY FATMAX

Elektrické vrtačky a akumulátorové vrtací kladivo potěší každého kutila. Profesionální kvalita a výkon, kompaktní rozměry, nízká hmotnost, atraktivní cena, to je společný jmenovatel těchto výrobků. Žádané je kompaktní akumulátorové kombinované vrtací a sekací kladivo v atraktivní cenové relaci. To je elektrické nářadí STANLEY FATMAX.

reklama

Elektrické nářadí určené pro běžné profesionální použití

Kvalitní elektrická vrtačka je základem výbavy řemeslníka, ať už potřebuje vyvrtat otvor do dřeva, kovu, nebo zdiva. Nabízí čisté a přesné vrtání s minimem námahy, využije ji nejen na vrtání, ale i na broušení a leštění, příklep pomáhá rozrušovat zdivo.

Je vhodná zejména k vrtání do cihel, pórobetonu nebo betonu. Účinnost vrtání s příklepovou vrtačkou se zvyšuje přítlakem na vrták. Pro vrtání do betonu a železobetonu je však obvykle příklepový mechanismus příklepové vrtačky málo účinný, na vrtačku je nutné při vrtání do betonu hodně tlačit, vrtání trvá příliš dlouho, proto je v těchto případech vhodnější použít vrtací kladivo.

Jednorychlostní vrtačky

Kompaktní jednorychlostní vrtačky s příkonem do 900 W jsou určeny převážně pro běžné nenáročné vrtací práce, nabízí poměrně malý krouticí moment, přičemž výkonu je dosaženo zpřevodováním do vysokých otáček, a proto se také nehodí pro práci s nízkými otáčkami, jako je například šroubování nebo vrtání vrtáky větších průměrů než 13 mm, vykružovacími vrtáky nebo korunkovými vrtáky. Hlavní výhodou kompaktních jednorychlostních vrtaček je nízká hmotnost a malé rozměry. Typické využití jednorychlostních vrtaček je vrtání otvorů do dřeva a kovu do průměru 10 mm a do zdiva do průměru 12 mm a broušení pomocí rotačních ocelových kartáčů do vrtačky a brusnými tělísky.

Výhodou oproti akumulátorovým vrtačkám jsou vysoké otáčky až 3200 ot./min., které oceníte při vrtání do kovu.V této kategorii se v posledních letech stále více prosazují akumulátorové vrtačky, které nabízejí vyšší univerzálnost, použití také pro šroubování a komfort pohybu bez kabelů, jejichž jedinou nevýhodou je však malý rozsah otáček, kde i dvourychlostní aku vrtačky obvykle končí na 1800 ot./min. Tento rozsah je sice při většině běžných aplikací dostatečný, ale pro vrtání malých otvorů do 4 mm do naprosté většiny tvrdých materiálů, jako je ocel, litina, hliník, bronz, mosaz, případně pro broušení a leštění, jsou to otáčky nízké a na hranici použití. Právě v těchto případech je použití klasické elektrické vrtačky lepší a opodstatněné.

Dvourychlostní vrtačky

Výhodou dvourychlostní vrtačky je celkově vyšší výkon a lepší zpřevodování pro dosažení vyššího krouticího momentu. Dvourychlostní elektrickou vrtačku využijete pro práce s nízkými i vysokými otáčkami, a obecně pokud potřebujete vysoký krouticí moment, tedy při vrtání s většími průměry vrtáků, vykružovacími vrtáky, děrovkami nebo vrtacími korunkami. Kromě základní funkce vrtání se vrtačky používají pro broušení, míchání barev a řidších směsí, někdy také pro šroubování. Pro pozvolný rozběh a regulaci optimálních otáček je důležitá kvalitní elektronika vypínače a kvalitní provedení ozubených převodů.

Vrtací kladiva

Vrtací kladivo je ideální nástroj pro vrtání do betonu, železobetonu a kamene. Kombinovaná vrtací kladiva navíc umožňují i sekání, které využijete pro sekání drážek pro kabely, odstranění starých obkladů a dlažby. Oproti příklepové vrtačce má vrtací kladivo výrazně vyšší energii rázu a vrtání do betonuje tak výrazně snadnější. Pokud vrtáte do betonu větší počet děr, a zvláště pokud vrtáte například do stropu, je vrtací kladivo nenahraditelným pomocníkem, který ušetří spoustu fyzické námahy. Na kladivo se nesmí tlačit, důvodem je pneumaticko-mechanický příklep, který má nejvyšší účinnost bez přítlaku.

Akumulátorová vrtací kladiva si v posledních letech získávají vyšší oblibu z důvodu snadné manipulace, zvláště při práci na místech, kde není k dispozici připojení do elektrické sítě nebo je třeba složitě natahovat prodlužovací kabely, jako je například na stavbách, při vrtání na balkoně, ve sklepě nebo obecně při instalatérských a opravárenských pracích, kde řemeslník potřebuje rychle odvést práci. V reálných podmínkách je často třeba vyvrtat pouze pár otvorů a samotné natahování kabelů je zbytečné a komplikované. Právě lehká kombinovaná kladiva nabízí velkou univerzálnost použití od vrtání bez příklepu po vrtání s výkonným pneumaticko-mechanickým příklepem nebo sekání a přitom nezaberou prostor a jejich hmotnost se výrazně neliší od běžné vrtačky.

Autor: Stanley Black and Decker (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

 Akumulátorové vrtačky 13  fotek

Akumulátorové vrtačky

Akumulátorové vrtačky patří mezi základní vybavení nejen dílny, ale i běžné domácnosti. Najdou využití při všech montážních pracích od připevnění o ...


Elektrická kladiva pro bourání a sekání 7  fotek

Elektrická kladiva pro bourání a sekání

Elektrická kladiva jsou skvělým pomocníkem při těžké práci, ať už mluvíme o vrtání, bourání nebo sekání. Tam, kde dříve řemeslníkovi trvalo i někol ...


Bruska, gyroskopický šroubovák a další novinky na předvánočním trhu 14  fotek

Bruska, gyroskopický šroubovák a další novinky na předvánočním trhu

Vánoce se kvapem blíží. Pokud pánové stále nevíte, jaký dárek by vám udělal pod vánočním stromkem radost, či váháte-li dámy , jakým dárkem potěšit a p ...


Elektropneumatická kladiva DeWALT 9  fotek

Elektropneumatická kladiva DeWALT

Potřebujete vyvrtat otvor do betonu nebo vysekat drážku nebo rozbít starý betonový chodník? Nejvhodnější je použít elektropneumatická kladiva DeWALT.


Akumulátorové vrtačky STANLEY 5  fotek

Akumulátorové vrtačky STANLEY

Akumulátorové vrtačky jsou dnes již běžným vybavením nejen dílny, ale téměř každé domácnosti, nabízí vysokou flexibilitu použití bez přístupu k ele ...


Elektrické zametače pro rychlý úklid podlah 14  fotek

Elektrické zametače pro rychlý úklid podlah

Již od dob našich babiček jsou mechanické zametače podlah s rotačními kartáči hojně využívanou alternativou tradičních smetáků a vysavačů. Jsou vel ...


Soutěž o nářadí STANLEY do dílny a na stavbu 4  fotek

Soutěž o nářadí STANLEY do dílny a na stavbu

Nářadí STANLEY FATMAX je vyšší třídou nářadí určenou pro běžné profesionální použití nabízející maximální výkon a dlouhou životnost. Stále rostoucí ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
seřízení hoblovky Nářadí
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 františek
0
Magnet-it Nářadí
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Denis
0
Co to je za nářadí? Nářadí
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 tomas
5
vyvažovačka a zouvačka Bright Nářadí
Poslední příspěvek: 31.5.2018 19:07 Anna
4
Starší kleště Nářadí
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:26 Ondřej
3
Výběr stolní pily Nářadí
Poslední příspěvek: 1.2.2018 10:24 Lukáš
2
Vibrační bruska - jak vybrat Nářadí
Poslední příspěvek: 9.4.2018 09:04 Osamělá
1
Rada s výběrem protahovačky Nářadí
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:41 Tomáš
1
Rozdíl mezi pilami Nářadí
Poslední příspěvek: 6.3.2019 20:02 Eliáš
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×