Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Proč si pořídit okna na míru

Proč si pořídit okna na míru

Už se těšíte, až na jaře začnete přestavovat a vylepšovat své bydlení? Pokud se chystáte i na pořízení nových oken, měli byste vědět, že se vyplatí investovat do oken a dveří na míru.

reklama

Okna podle vašich představ

Okna do domu nebo bytu by měla odpovídat vašim představám nejenom po stránce vzhledové, ale především svými vlastnostmi. I když chcete na jejich pořízení uspořit, vyplatí se pořídit si okna na míru. Pokud koupíte okna v hobby marketu nebo od dodavatele, který vyrábí „na sklad“, možná ušetříte, ale ve finále to vůbec nemusí představovat výhru.

Tepelná izolace oken, parametry kování, typ otvírky nebo vlastnosti zasklení jsou jen základní specifikace, které byste měli před objednáním oken promyslet. „Vlastnosti oken do obytných místností jsou samostatnou kapitolou, protože by měly zohledňovat prostředí a podmínky, kde se stavba nachází,“ upozorňuje Ing. J. Korbelář z VEKRA okny. Promyslet je dobré i detaily jako je ochrana proti hluku či bezpečnost. Aby se investice do nových oken vyplatila a přinesla jak úsporu za teplo, tak zvýšení komfortu bydlení, měla by být řešena okny na míru.

Kvalita oken

Můžete mít samozřejmě štěstí a koupit výrobek, který bude vyhovovat, ale můžete si pořídit solidní „noční můru“. Kvalita oken ze skladu může být velmi problematická. Platí to nejen pro plastová okna, kde nemusíte znát ani původ okna, kvalitu plastového profilu, výztuhy i kování, tedy nezbytné parametry kvality, problém může být i u dřevěných oken. Zde jde zejména o kvalitu dřeviny, provedení i o povrchovou úpravu. Pokud si koupíte dřevěné okno bez povrchové úpravy a máte představu, že si je doma natřete, dobrý výsledek rozhodně není zaručen. Moderní vícevrstvá povrchová úpravy a především technologie jejích zpracování, která zaručuje snadnou následnou údržbu oken, je v domácích podmínkách opravdu nezvládnutelná. A povrchová úprava především rozhoduje o tom, jak budou okna za pár let vypadat.

Okna levně zakoupená ze skladu také nezohledňují ani rozměry oken. Může se to zdát jako nepodstatné, protože otvory lze samozřejmě stavebně upravit, ale v každém případě jde o komplikaci. Při akci můžete zjistit, že realizace není z nejrůznějších důvodů možná, a to zejména u rekonstrukcí starších domů.

Nepodceňujte montáž a záruky

Možná si říkáte, že montáž hravě zvládnete. Pokud jste laik, nepouštějte se do montáže oken sami. Nejde jen o usazení okna, ale především správné ošetření připojovací spáry. Aby okny do bytu neteklo, netáhlo pod parapetem apod., je třeba práce zkušeného montážníka.

Okna si pořizujete na desítky let, proto nepodceňujte záruku. Na okna ze skladu máte samozřejmě zákonem danou záruku. Pokud okna poškodíte montáží, bude více než problematické cokoliv reklamovat. Dodavatelé oken většinou na okna, která sami namontují, poskytují i prodlouženou záruku.

Měří se i okna do novostaveb

Stavebníci, kteří se chystají stavět nový rodinný dům, by měli vědět, že solidní dodavatel oken zaměří přesně i okna v novostavbě. „Pokud potřebujete cenovou kalkulaci, tak tu samozřejmě je možné udělat na základě projektové dokumentace, ale realita hrubé stavby pak může být jiná,“ doplňuje Ing. J. Korbelář z VEKRY.

Zaměření stavebních otvorů hrubé stavby by tak mělo být samozřejmostí. Pak teprve je možné okna vyrobit. Tento postup je jistotou, že nebude třeba žádných úprav nebo zásahů. Někdy konzultace s odborníkem přímo na stavbě může přinést i zajímavá doporučení, protože realita někdy vypadá jinak než technická dokumentace.

TIP: kvalitní plastová okna za rozumnou cenu se zaměřením zdarma

Pokud se chystáte stavět nebo rekonstruovat a budete si pořizovat nová okna, obraťte se na specializované dodavatele, kteří vám připraví nabídku na míru vašich požadavků. Odborná montáž zaručí nejen dobrou funkčnost a požadované výsledné vlastnosti, ale získáte i prodlouženou záruku. Skutečnou kvalitu oken totiž poznáte až po nějakém čase, kdy vám budou sloužit.

Autor: Vekra (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Co vás čeká při výměně oken 4  fotek

Co vás čeká při výměně oken

Jedna zima za námi, druhá před námi. Nyní je čas na spočítání výše nákladů na vytápění a pokusit se o jejich snížení. První, co každého napadne, je ...


Připravte svá okna na zimu již nyní 4  fotek

Připravte svá okna na zimu již nyní

Máte nová či jen pár let stará plastová okna, případně dřevěná eurookna? Podzim je ideální dobou, kdy byste jim měli věnovat pozornost. Jen dobře u ...


Jaká okna vybrat? 7  fotek

Jaká okna vybrat?

Pořízení nových oken je volba, která ovlivní kvalitu bydlení na dlouhou dobu. Ať už zvolíte okna z plastu, dřeva nebo hliníku či kombinaci materiál ...


Za úsporu na žebrotu aneb nečekané patálie s výměnou oken 3  fotek

Za úsporu na žebrotu aneb nečekané patálie s výměnou oken

Všichni říkají, že vyměnit okna je práce na pár hodin. Pokud máte šikovného dodavatele, opravdu to není problém. Aby okna spolehlivě a dlouho slouž ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×