Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/pripevneni-umyvadla-na-desku): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Připevnění umyvadla na desku - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak připevnit umyvadlo na desku

Jak připevnit umyvadlo na desku

Umyvadlo je nedílnou součástí vybavení každé koupelny. Plánujete v rámci její rekonstrukce vyměnit staré za nové? Nechte se inspirovat aktuálním trendem, kterým je umyvadlo na desce. Jednoduchý pracovní postup vám krok za krokem prozradí, jak si svépomocí poradit s připevněním umyvadla na desku. Montáž podle něj zvládnete levou zadní.

reklama

Jak připevnit umyvadlo na desku: krok za krokem

  1. Ještě než začnete s montáží nového umyvadla, připevněte rohové ventily. Závity na ventilech omotejte těsnícím konopím a natřete těsnící pastou. Aby těsnící konopí z hladkého závitu nesklouzlo, zdrsněte povrch ruční pilkou na kov. Zašroubujte je nejdřív ručně, potom je dotáhněte pomocí otevřeného klíče anebo kleští na baterie.

  2. Na umyvadlové desce si určete pozici umyvadla a vyznačte otvory pro baterii a odtok. Pro zjednodušení práce si položte desku na dva podstavce. Ujistěte se, že je deska stabilní, poté do ní navrtejte otvory pomocí děrovky. Průměry otvorů závisí na průměru odtoku a baterie. Běžný otvor pro baterii je 35 mm a pro odtok 45 mm.

  3. Na stěnu si tužkou vyznačte otvory pro připevnění konzol umyvadlové desky. Přiložte konzoly ke štěně, vyrovnejte je pomocí vodováhy a následně si přes upevňovací otvory označte místo, kde budete vrtat. Aby vrtačka nesklouzla po obkladech, můžete si označené otvory opatrně naklepnout důlkovačem a kladivem. Postupovat můžete ale i tak, že si nalepíte kousek krepové pásky a otvory vyznačíte na ni.

  4. Opatrně našroubujte konzoly. Postupujte raději pozvolna, vodováhou si ještě jednou přeměřte konzoly. Šrouby potom už jen dotáhněte a na jejich hlavičky nasaďte krytky.

  5. Po upevnění konzol už můžete namontovat umyvadlovou desku. Jednoduše ji přes připravené otvory ke konzole zespodu přiroubujte. Přechod mezi deskou a obklady vyspárujte sanitárním silikonem.

  6. Jakmile je deska kvalitně upevněná, můžete přimontovat umyvadlo. Nasaďte odtok do odtokového otvoru a přišroubujte ho. Na instalační plochu spodní strany umyvadla naneste silikon. Poté umyvadlo s odtokem nasaďte na desku a vyrovnejte ho.

  7. Nakonec zespodu namontujte sifón. Ten se zasune do těsnění trubky, která je připevněna ke zdi. Půjde to lépe, pokud na konec trubky nanesete trochu maziva. Potom sifon ručně přišroubujte k odtoku. Nezapomeňte, že při montáži musíte použít všechna těsnění.

Více informací na: www.hornbach.cz

Autor: Hornbach (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

5 tipů pro rekonstrukci panelákové koupelny 5  fotek

5 tipů pro rekonstrukci panelákové koupelny

Jak praví staré české přísloví – čistota půl zdraví. Čistá a funkční koupelna je základ každé domácnosti. Ať už bydlíte v klasickém paneláku či něk ...


Jak se sblížit se sádrokartonem 7  fotek

Jak se sblížit se sádrokartonem

Základním prvkem suché výstavby jsou sádrokartonové desky. Dá se z nich postavit stěna, sádrokartonová příčka nebo třeba zaizolovat a přestavět pod ...


Jak štukovat stěny a strop 6  fotek

Jak štukovat stěny a strop

Technika štukování zajistí čisté a hladké stěny a strop. Její pomocí se stěnám domova vrátí čisté linie i jednoduchost. Nechte se inspirovat prakti ...


Jak zabudovat sprchový kout 7  fotek

Jak zabudovat sprchový kout

Někdo se rád „naloží“ do vany, někdo si rád ve sprchovém koutě užívá hlasitého zpěvu. Pro příznivce sprchování je připraven video návod z projektov ...


Naučte se pokládat dlažbu 5  fotek

Naučte se pokládat dlažbu

Mnoho lidí si myslí, že je pokládka dlažby složitá. Obavy jsou ale zbytečné, stačí si vybrat tu pravou dlažbu, nechat si od odborníků poradit, jak na ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
0
zápach z odpadu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Válek Richard
0
Romana Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Romana
0
Nefunkční přepad vany Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
0
instalace sprchového koutu Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
0
Paneláková koupelna svépomocí Koupelny
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milan
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×