Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/pripevneni-operne-mrize-pomoci-ceys-chemicke-kotvy): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Chemická kotva Ceys - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Připevnit opěrnou mříž pomůže Ceys chemická kotva

Připevnit opěrnou mříž pomůže Ceys chemická kotva
Lepidlo na místě hřebíků nebo hmoždinek by ještě nedávno znělo jako špatný vtip, dnes jde jen o to, zvolit ten správný typ. A protože rádi vyzkoušíme vše na vlastní kůži, není tomu jinak ani s Ceys kotvou do zdi.
reklama

Zeď mezi naší a sousedovou zahradou je velkou část dne na sluníčku, a protože jsme v kraji, kde se daří i vínu, byla volba jasná. Jenže mně se líbí bohatý porost a ten potřebuje pevnou oporu. Když vyvstala otázka, jak ukotvit opěrné mříže pro víno, rozhodli jsme se vyzkoušet Ceys chemickou kotvu, kterou distribuuje firma Marca.cz.

Co se týká zahradničení, máme to rozdělené jednoduše, chlapi hlavně vymýšlejí a mlsají a my holky se staráme, okopáváme, plejeme a vyháníme vetřelce. Ovšem pokud potřebujeme něco pro usnadnění práce, je to zase na chlapech. Kamarád vyrobil bytelné mříže, zbývalo je pověsit.

Pozinkované mříže jsou pevné, ale těžké, bylo tedy zapotřebí zvolit kvalitní upevnění a dost opěrných bodů. Místo šroubů poslouží dostatečně dlouhé závitové tyče s velkými matkami upevněné do zdi pomocí chemické kotvy.

Rozměříme a vyvrtáme otvory pro upevnění mříží na celou zeď, mříže podložíme do správné výšky a do vyčištěných otvorů vytlačíme pomocí kartuše Ceys kotvu. Do otvorů s chemickou kotvou pak vsuneme závitové tyče, utřeme případnou přeteklou hmotu a necháme zatvrdnout. Závitové tyče zajistíme matkami s podložkou.

Slovo výrobce

CHEMICKÁ KOTVA polyester je dvousložkový tmel, který zabezpečí extrémně odolné zakotvení do dutých, jemných nebo pevných materiálů jako je cihla, beton, cement, kámen, dřevo…. Tvrdne během 6 minut bez rozpínání, proto je ideální na ukotvování, kde hrozí riziko prasknutí povrchu. Je určena pro připevnění a zakotvení šroubů, čepů, dříků, železných konstrukcí atd.

Mohou se s ní upevňovat zahradní markýzy, stříšky, svítilny, klimatizační jednotky, radiátory, nádrže, zábradlí, dveřní kování, držáky televizí, satelitní antény… Umožňuje aplikace v blízkosti kraje plochy. Nerozpíná se. Neobsahuje styren. Udrží zátěž až 900kg a odolává teplotám do 80oC.

Chemická kotva vinylester má podobné vlastnosti, udrží zátěž až 2000kg a odolá teplotě do až 120oC. Její použití je ideální ve vysoce korozivním prostředí, ve spojení, která nesmějí propouštět vodu a je dlouhou dobu odolná ohni ve vztahu k maximálnímu tlaku zátěže.

Aplikace chemické kotvy

Protože je chemická kotva dvousložková, je potřeba dodržet určitá pravidla při jejím použití.

Nejprve musíme odříznout oba sáčky pod kroužkem, pak našroubovat míchací špičku a vložit kartuši do výtlačné pistole. Před aplikací je dobré vytlačit malé množství hmoty mimo kotvící otvor, dokud nebude mít směs jednolitou šedou barvu.

Během míchání směsi vzniká chemická reakce při zvýšené teplotě, nenechte se tedy znervóznit tím, že se aplikační špička zahřeje. Po aplikaci je třeba nechat špičku nasazenou na kartuši a teprve před dalším použitím nasadit novou špičku.

Optimální teplota při aplikaci je + 20o C. Pracovat se dá i při teplotách od - 10o C do + 50o C, v závislosti na teplotě okolí se pak doba zpracovatelnosti pohybuje od 90 do 15 min.

Mříže jsme ukotvili (použili jsme polyesterovou kotvu), víno je každým rokem krásně prorůstá a péči odměňuje bohatými hrozny. Když je potřeba ostříhat nadbytečné šlahouny, nepotřebuju žebřík, protože po mříži se dá pohodlně šplhat a dosáhnu kam je třeba (a mám to místo posilovny). Toho, že bych spadla kvůli uvolněným šroubům, se nebojím, mříže visí na zdi už přes dvě zimy a ani se nehnuly.

Autor: Petra (text), Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Ceys kotva udrží i zvedák na auto 20  fotek

Ceys kotva udrží i zvedák na auto

Hmoždinky nám pomohou v mnoha případech, pověsit obrázek, poličku, skřínku nebo zrcadlo. Pro těžší předměty je ale vhodné a snadné používat chemick ...


Usnadněte si práci s chemickou kotvou 5  fotek

Usnadněte si práci s chemickou kotvou

Chemická kotva je vlastně systém, jehož součástí jsou upevňovací prvky a lepidlo na bázi pryskyřice, kterým se upevňují. Chemické kotvy se vyznačuj ...


Lepidlo Ceys spraví bleskově i židli 14  fotek

Lepidlo Ceys spraví bleskově i židli

Lepidlo Ceys dokáže někdy na správném místě efektivně a rychle opravit leccos, v našem dnešním případě třeba židli. Přišel ke mně nešťastný kamarád, ž ...


Tmelení rychle a jednoduše 6  fotek

Tmelení rychle a jednoduše

Určitě se vám to také někdy povedlo – za dvířky do skřínky se „cosi“ vzpříčí, člověk trochu víc zabere a je to – vyštípnutý kousek dřeva nepotěší a ...


Ceys – a můžem znovu na vlny 20  fotek

Ceys – a můžem znovu na vlny

Určitě už se vám to také někdy stalo, užíváte si letní pohodu u vody, děti se spokojeně cachtají a hrají si s míči, plavou na kruhu nebo na člunu a vy ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×