Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Při sekání trávy využijte výkonnou zahradní techniku

Při sekání trávy využijte výkonnou zahradní techniku

Nastávající jaro klade obvyklou otázku – jste připraveni na údržbu svých travnatých ploch? Nápovědu vám jako pomyslný přítel na telefonu může dát Husqvarna, protože nabízí komplexní řešení sekání trávy od vyžínačů přes všechny typy sekaček včetně robotických, až po zahradní traktory a ridery.

reklama

Řešení pro každou zahradu

Husqvarna má recept na sekání všech typů a velikostí pozemků. Předzahrádku posekáme i mechanickou vřetenovou sekačkou, na malé plochy o rozloze do 500 m2 je ideální tichá a ekologická akumulátorová rotační sekačka Husqvarna LC 141Li. Rotační benzinové sekačky se šířkou záběru 40–56 cm jsou vhodné pro pozemky o rozloze 500-2000 m2, např. Husqvarna LC 348VI je zlatý střed a představuje perfektní základ pro sekání středně velkých ploch. Rozlehlé pozemky s výměrou nad 2000 m2 je nutné sekat pomocí výkonné zahradní techniky s odpovídající šířkou záběru, tedy zahradních traktorů či riderů. Obecně platí, že správně zvolený stroj by měl požadovanou plochu zvládnout posekat zhruba za jednu hodinu.

Výběr sekačky

Zvažte, jaká je velikost plochy, kterou budete sekat. Široký záběr sekačky využijete hlavně na velkém trávníku, na menší ploše postačí užší záběr.
Pro menší trávníky doporučujeme sekačku s pojezdem, např. novinku Husqvarna LC 140S. Sekačka má robustné ocelové žací ústrojí, uživatele potěší měkká rukojeť či jednoduché centrální nastavení výšky sekání.

Sekačka Husqvarna LC 247S poskytuje komfort a jednoduché pracovní podmínky. Má ergonomickou rukojeť, sběrný koš, který nepropouští prach a podvozek odolný proti korozi. Překvapí i lehká a odolná konstrukce žacího krytu z kompozitního materiálu, která zajistí skvělý výkon.
Sekačka Husqvarna LC 451S je ideální pro profesionály, kteří potřebují kompaktní stroj sestavený ze špičkových komponentů, které zabezpečují dlouhou životnost. Tato lehká sekačka nabízí celou řadu funkcí pro zvýšení pohodlí a jednoduché ovládání. Špičková převodovka s hliníkovým pouzdrem je určená pro dlouhodobé a časté používání. Ergonomicky zalomená rukojeť a lehce uchopitelná ovládací páka umožňují snadné ovládání.

TIPY: Sekání bez chyb s výkonnou zahradní technikou

  • Dřív, než začnete sekat trávu, zkontrolujte plochu a očistěte ji od kamenů a jiných drobností, které mohou zatupit nůž sekačky.
  • Nesekejte mokrý trávník. Mokrá posekaná tráva se těžko dostává do sběrného koše sekačky, znečišťuje nůž i podvozek sekačky.
  • Dodržujte konstantní rychlost pojezdu. Budete mít rovnoměrnou linii posekané plochy.
  • Nepřeplňujte sběrný koš. Přeplněný koš totiž neplní svoji funkci a tráva přepadává na trávník. Po sekání sekačku vždy vyčistěte.

Jedna sekačka nestačí

Málokdy má travnatá plocha takový tvar a členění, že ji celou od kraje do kraje posekáme jedinou sekačkou. Pro dosekávání okrajů především u pevných překážek přichází ke slovu vyžínače se strunovou hlavou. Žací struna omezuje riziko poškození při sekání v blízkosti domu či kolem stromů a záhonů, zkrátka všude tam, kam se nedostaneme klasickou sekačkou. Při dolaďování detailů jsou vyžínače vhodné zásluhou nízké hmotnosti (3–5 kg) a tudíž lepší ovladatelnosti. Vedle benzinových modelů je na výběr velké množství akumulátorových typů, které jsou lehčí a tišší. Vyžínače mají většinou obloukovou rukojeť a jednodušší typy mají zahnutou hřídel, pokročilejší modely disponují kuželovým převodem stejně jako křovinořezy.

Křovinořezy jsou určené pro sekání trávy na těžko přístupných místech, jako jsou strmé svahy, a pro sekání neudržovaných ploch pomocí kovového žacího kotouče. Všechny práce na zahradě zastane nový výkonný a přitom lehký křovinořez Husqvarna 525RX. Kombinovaný ochranný kryt nástroje je stvořen pro práci s travním kotoučem i se strunovou hlavou. Křovinořezy jsou většinou robustnější, těžší a výkonnější, mají tvarované rukojeti (řídítka) pro lepší ergonomii a pohodlný pracovní postoj. Při práci je máme zavěšené na popruh, který zátěž rozloží mezi ramena, hrudník a záda. Výkonná zahradní technika dovoluje použít pilové kotouče pro likvidaci náletových dřevin.

Více informací naleznete na www.husqvarna.cz.

Autor: Husqvarna (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

10 tipů na jarní prořez stromů 15  fotek

10 tipů na jarní prořez stromů

Sníh již skoro roztál a teploty stále stoupají, proto je ideální čas vrátit se na zahradu. Během zimy stromy čelily nepřízni počasí, kterou jim teď ...


Jen sekačka nestačí 3  fotek

Jen sekačka nestačí

Málokdy má travnatá plocha takový tvar a členění, že ji celou od kraje do kraje posekáme jedinou sekačkou. Pro dosekávání okrajů především u pevnýc ...


Podzimní péče o trávník na konci sezóny 5  fotek

Podzimní péče o trávník na konci sezóny

Trávník vyžaduje systematickou péči i v závěru sezóny. Zelený koberec si žádá řádné vyčištění, posekání, pohnojení a uklizení spadaného listí. Bez ...


Jak stříhat živý plot 35  fotek

Jak stříhat živý plot

Živý plot je velmi praktickou součástí zahrady. V létě s radostí využijete jeho stín a celoročně vám poskytne úkryt před zraky zvědavců. Abyste se ...


Zahradní rider slaví 30 let, Husqvarna uvádí jubilejní model 5  fotek

Zahradní rider slaví 30 let, Husqvarna uvádí jubilejní model

Před 30 lety na svět přijel další pomocník v úpravě zahrad a trávníků – zahradní rider. Nápad původně vznikl při redesignu vozíku pro dětský traktů ...


Jarní sezóna na zahradě začíná 16  fotek

Jarní sezóna na zahradě začíná

Po zimě se začíná zahrada pomalu probouzet a to je ten nejvyšší čas začít s jarními pracemi. Březen a duben je období, kdy vysazujeme stromy a keře, s ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×