Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

KMB SENDWIX: Při dodržení postupu postaví zdi i laik

KMB SENDWIX: Při dodržení postupu postaví zdi i laik

Vápenopískové zdící prvky patří mezi moderní stavební materiály používané jako vnitřní i obvodové zdivo, pro nosné, dělící i výplňové konstrukce. Jejich vysoká objemová hmotnost zaručuje pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti již při menších tloušťkách nosných stěn. Volitelná tloušťka zateplení určuje tepelně-technické vlastnosti obvodového zdiva a tudíž i celkový tepelný odpor stěn. Hrubou stavbu ze systému KMB SENDWIX v podstatě zvládne i laik, je však třeba dodržet několik základních pravidel.

reklama

Z nabídky KM BETA si můžete vybrat materiál pro hrubou stavbu či střechu. Základ dvouvrstvého zdícího systému KMB SENDWIX tvoří vápenopískové cihly pro vnější a vnitřní nosné zdivo (zeď s tloušťkou 240 mm nebo 175 mm). Vysoká objemová hmotnost vápenopískových prvků zaručuje vysokou pevnost cihel v tlaku a vynikající akumulační i akustické vlastnosti stěn již při menších tloušťkách (od již zmíněných 175 mm). Volbou vápenopískových zdících materiálů lze díky tomu zvýšit užitnou plochu obytného prostoru asi o 10 %! Více na www.sendwix.cz.

Bezplatný servis zákazníkům - zdivo KMB Sendwix

Účelem tohoto servisu je usnadnit přípravu vašich stavebních prací, ušetření času a hlavně peněz. Dle vaší projektové dokumentace vám rádi spočítáme potřebné množství stavebního materiálu, zateplení stavby ale i úpravy povrchů. Pro výpočet vícevrstvého zdiva KMB SENDWIX postačí vyplnit formulář na webových stránkách a vložit dostatečně okótované výkresy ve vhodném měřítku (řezy, pohledy, situace...).

Malty a omítky KM BETA

Při výstavbě ze systému KMB SENDWIX (kompletní nabídku zdících prvků najdete na www.sendwix.cz) doporučujeme k vápenopískovému programu KM BETA využít širokou nabídku maltových směsí a omítek řady PROFIMIX. Pokud se rozhodnete pro stavbu „na lepidlo“, využijte ZM 921 Lepidlo SX - 10 MPa s tl. vrstvy 2 mm a jako zakládací maltu směs ZM 920 Zdicí malta s tl. vrstvy 10-30 mm. KM BETA vám nabízí i užitečný online nástroj pro výpočet spotřeby. Stačí zadat plochu v m2, kterou si přejete omítnout a v tabulce zjistíte potřebné množství vhodné směsi. Další návrhy a postupy najdete na stránkách www.kmb-profimix.cz.

Na webových stránkách www.sendwix.cz najdete i další výhodné služby, jako je statické posouzení KMB, podklady pro energetický štítek, servis při nákupu materiálu (pomoc u obchodního partnera). Výrobce pro realizační firmy nabízí i technické zaškolení a pravidelnou kontrolu dodávek a servis u celé výstavby.

Stavte s námi!

 1. Příprava – vyrovnání základů
  K výškovému založení první řady zdiva lze použít tzv. zakládací soupravu, kterou si můžete koupit nebo zapůjčit. Výchozí bod je nivelací zjištěné nejvyšší místo. Pomocí šroubů, vodováhy a nivelačního přístroje nastavíte minimální výšku maltové vrstvy a potřebnou rovinu.
  Alternativní a nejpoužívanější založení je výškové založení rohů, kdy se zakládá roh v nejvyšším naměřeném místě na minimální vrstvu malty. Vrstvy malty v dalších rozích musí zajistit potřebnou rovinu. Následuje zdění mezi založenými rohy pomocí provázku a vodováhy.

 2. Na zakládací soupravě nastavte šířku zdiva (zpravidla 24 nebo 17,5 cm + cca 1 cm navíc).
  Přibližně dva metry od první zakládací soupravy umístěte druhou – mezi soupravami je položena hliníková stahovací lať.
  Připravte si zdicí maltu KMB PROFIMIX ZM 920 SX.

 3. Maltu rozprostřete do připraveného prostoru mezi dvě zakládací soupravy a latí strhávejte maltu do krajů až vznikne rovná plocha.
  Pokračujte tak, že první zakládací sadu přemístíte do vzdálenosti 2 m od zakládací sady druhé. Maltu opět pomocí latě a nivelačního přístroje vyrovnávejte do roviny. Tak postupujte po celém obvodu stavby. Šířka vyrovnané malty odpovídá šířce připravených vápenopískových prvků. Na obrázku máme připraveno na šířku 24 cm.

 4. Postupujeme od rohů
  První vápenopísková cihla se pokládá přímo do malty. Začínáme vždy od vazby rohů, u zdiva s tloušťkou 24 cm prvkem KMB SENDWIX 2 DF-LD (písmeno L v názvu cihly označuje prvky určené pro zdění na lepidlo). Prvek uložte do čerstvé malty a srovnejte pomocí vodováhy a napnutých provázků.
  Další variantou je realizace vyrovnaného maltového podkladu po celém obvodu stavby, po jeho zatvrdnutí se následně položí první zakládací řada zdiva již na lepidlo.

 5. Pokud jste zvolili zdění na lepidlo, připravte si lepidlo ZM 921 Lepidlo SX v takovém množství, abyste jej stačili zpracovat do předepsané doby zpracovatelnosti uvedené na obalu.

 6. Zubovou stěrkou rozprostřete lepidlo v celé šířce na horní části prvku KMB SENDWIX 2 DF-LD a pokračujte v realizaci rohové vazby tak, že na vápenopískový prvek 2 DF-LD položíte na lepidlo další prvek stejných rozměrů. Rovinu kontrolujte pomocí vodováhy a gumové paličky.

 7. Zubovou stěrkou a lepidlem vytvořte spoj na boční straně spojených prvků 2 DF-LD a poté přiložte další vápenopískový prvek – my máme KMB SENDWIX 8 DF-LD.

 8. Postupujte od rohů a ostění do stran po celém obvodu stavby. Svislé spáry u prvků se systémem pero - drážka se nemaltují. Každý blok 8 DF-LD má na sobě kapsy pro snadnější manipulaci a pokládání.
  Při postupu od rohů do stran může zůstat ve zdivu mezera pro dokončení řady. Tuto mezeru lze zaplnit přesně doříznutým kusem ze základního prvku 8 DF-LD. Při dodržení půdorysného modulu 125 mm již při navrhování stavby ale není pracné řezání nebo sekání cihel nutné. Řadu lze sestavit pomocí kombinace stávajících prvků ze systému KMB SENDWIX.

 9. Druhou řadu začněte obdobně vazbou pomocí dvou prvků 2 DF-LD nad sebou. Jejich půdorysná orientace je ale v rohu kolmo na tyto dva prvky v předchozí řadě. Spoje prvků 2 DF-LD s ostatním zdivem jsou realizovány za pomoci lepidla.

 10. Spoj mezi první a druhou řadou zdiva tvoří lepidlo. Nanášíme jej opět pomocí zubové stěrky. Pak pokračujeme od rohů a ostění do stran, stejně jako u první řady.
  Každá následující řada je realizována obdobně.
  Případné přetečení lepidla v ložné spáře začistěte po skončení zdění.

Více informací naleznete na stránkách www.sendwix.cz v sekci Pracovní postupy.

Autor: KM Beta (text a foto)

Související články

Maltové a omítkové směsi 5  fotek

Maltové a omítkové směsi

O suché maltové a omítkové směsi se nedávno rozšířila nabídka společnosti KM Beta, největšího českého výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískovéh ...


Správné provedení detailů ovlivní spolehlivost střechy 6  fotek

Správné provedení detailů ovlivní spolehlivost střechy

Střecha je součástí celého estetického ztvárnění stavby a svým tvarem i barvou dokresluje pohled na hotový objekt. Její hlavní funkcí je ale ochrana s ...


Plochá taška pro moderní architekturu 5  fotek

Plochá taška pro moderní architekturu

Pokud plánujete využít posledních slunečných dnů na přelomu léta a podzimu k opravě, nebo výměně střešní krytiny, pak je pro vás ideální volbou nov ...


Zděte s novými maltami Profimix 5  fotek

Zděte s novými maltami Profimix

Pokud se chystáte stavět, pak s příchodem jara asi sháníte nezbytný materiál a potřebné pomůcky. Výhodnou nabídku zdicích malt a lepidel z novéh ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.



© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×