Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Představujeme Philips HUE systém - moderní ovládání světel

Představujeme Philips HUE systém - moderní ovládání světel

Bez světla, tedy přesněji, bez správného osvětlení se neobejdeme doma, na zahradě, ani v práci. Výběr nejrůznějších svítidel, způsobů ovládání i zdrojů světla je velký a pro ty, kdo mají rádi nejmodernější technologie, je tady systém Philips HUE.

reklama

Co je vlastně zač ten systém Philips HUE? Vysvětlení není nijak složité, i když systém toho umí spoustu. Prostřednictvím systému Philips HUE se světelné zdroje a svítidla ovládají bezdrátově, a to pomocí dálkových ovladačů, nebo díky aplikaci, kterou si zdarma stáhnete do svého mobilního telefonu či tabletu.

Chytrý mozek systému

Základem systému je takzvaný Bridge, tedy můstek, který je mozkem Philips HUE systému. Bridge umožňuje komunikaci a ovládání Philips HUE světel pomocí vašeho telefonu nebo tabletu a to odkudkoliv na světě. Je výhodou, že jediný Bridge je schopný ovládat až 50 svítidel a je možné jej zakoupit samostatně a připojit ke stávajícím HUE svítidlům nebo jej pořídíte s první sadou HUE svítidel. Svítidla mají LED zdroje, s teplou i studenou bílou nebo i s barevnými variantami

Startovací sada umožní systém vyzkoušet

Samozřejmě se nabízí otázka, zda lze takovéto světelné zdroje instalovat do vašich stávajících svítidel. Lze to velice jednoduše, takže můžete nejprve vyzkoušet, zda je tento způsob svícení pro vás to pravé, stačí si pořídit žárovku a ovladač a je to. Pokud se vám tento způsob svícení a hlavně ovládání světel zalíbí, určitě se pustíte i zkoušení dalších technických vymožeností tohoto systému.

Ovládání na dálku

Dálkový ovladač je schopen ovládat až deset světel současně a není k němu potřeba žádná instalace. Jednoduše si jdete po bytě a zapínáte či vypínáte světla. Zapomněli jste zhasnout v kuchyni a už se vám nechce vstávat z gauče? Žádný problém, zhasnete na dálku.

Stmívání i světelné efekty

Máte rádi pomalé stmívání nebo různé světelné efekty? Také žádná věda. Stmívatelné zdroje si můžete vybrat v několika variantách, s bílou barvou světla, se změnou teploty bílé barvy nebo i s úplnou změnou barvy. Díky možnosti naprogramování scén si můžete doma udělat i večer s barevnou hrou světel a vaši teenageři si jistě vyzkouší „diskotékový“ styl – zdroje totiž nejen mění barvu, ale právě díky programovatelným scénám mohou blikat, pulsovat, stmívat se a zase rozsvěcet. Světla reagují na zvukové vlny např. z televizoru, ale je podmínka, že televize musí být od Philipsu a podporovat systém Light ambiente. A protože jinak svítí úsporně, intenzivně a dlouho, klidně si je můžete pořídit i tehdy, když takovéto efekty využijete jen na silvestra či při narozeninové párty.

Pohybové senzory

Přijdete domů, máte plné ruce tašek, klíčů a chcete si rozsvítit v předsíni? Senzor HUE to zařídí za vás. Stejným způsobem si ale můžete nechat posvítit i v kuchyni či kterémkoliv jiném pokoji, bez toho, abyste se museli dotknout vypínače. Senzor HUE, který má úhel snímání 100° a dosah do vzdálenosti 5 metrů, naprogramujete pomocí příslušné aplikace a pak už se o rozsvěcení starat nemusíte. Pokud máte menší děti, určitě rádi využijete senzor, abyste jim posvítili v noci při cestě na toaletu. Díky aplikaci si nastavíte i citlivost na světlo, aby se světla nezapínala ve dne, když je chodba či předsíň osvětlená dostatečně a naopak v noci využijete možnost nastavení jemného nočního světla.

Co ještě Philips HUE umožní

Tak co, už jsme vás nalákali, abyste tento způsob svícení alespoň vyzkoušeli? Myslím, že to není tak těžké. Když ještě uvážíme, že je možné tento systém ovládat a řídit pomocí tabletu či mobilního telefonu milovníci moderních technologií už jsou chyceni víc než jedním drápkem. Systém lze propojit s hlasovým ovládáním Siri, s Nest Cam, Nest LearningThermostat a Nest protect, což umožní například to, že se světla sama vypnou, když odcházíte z domu. Nechcete, aby zhasnutý dům upozornil případné zloděje na to, že mají volné pole působnosti? Nastavte si zapínámí a vypínání světel v určitých časových úsecích, ať už pravidelně nebo náhodně.

Systém HUE nabízí kromě samostatných světelných zdrojů samozřejmě i nejrůznější svítidla, ale o tom zase až příště.

Fotogalerie k článku:

Autor: HobbyPRstudio (text), Philips (foto)

Související články

Hra se světlem a stíny oživí váš byt 22  fotek

Hra se světlem a stíny oživí váš byt

Máte nový obývací pokoj a k jeho vybavení vám chybí už jen krásné osvětlení? Nebo přemýšlíte, jak změnit atmosféru stávajícího zařízení? Osvětlení ...


HUE Black and White – stylová hra s černou a bílou aneb moderní svítidla 19  fotek

HUE Black and White – stylová hra s černou a bílou aneb moderní svítidla

Když se řekne HUE Black and White, fajnšmekry nejčastěji napadne, že jde o whisky. Jednoduchá zkratka, ale my vám nabídneme něco jiného – také pro ...


Lampičky (nejen) na pracovní stůl 15  fotek

Lampičky (nejen) na pracovní stůl

Pracovní prostředí by mělo podporovat soustředění, a dobře vybrané osvětlení pracovní plochy tomu nepochybně může pomoci. Platí to jak pro dospělé, ...


Pořiďte si ledky od Ledka, převlékněte celou předsíň 9  fotek

Pořiďte si ledky od Ledka, převlékněte celou předsíň

Předsíň je vstupní bránou do bytu, vítá nás po příchodu z práce a ze školy, vstupují do ní návštěvy jako do první místnosti bytu či domu. Často býv ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×