Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Precizní řezání zajistí laser

Precizní řezání zajistí laser

O tom, že lasery velmi vehementně pronikají do našich domácností, jsme na našem webu informovali již několikrát. Dalším z typů elektrického nářadí, které kutil doma využije a ocení jeho přesnost, je zkracovací (kapovací ) a pokosová pila. Tomu se říká precizní řezání.

reklama

Nový model, zkracovací (kapovací) a pokosové pily PCM 7 od značky Bosch, nabízí majiteli možnost perfektního a přesného řezání i silných obrobků nejen díky zabudovanému laseru, ale také výkonnému 1100W motoru, který uspokojí požadavky na nejnáročnější použití. Nastavitelný laserový paprsek je totiž ideální pomůcka pro rovné a přesné řezy.

Model je navíc vybaven kombinovanou svěrkou pro horizontální a vertikální upevnění obrobku s rychloupínáním. Ať se jedná o stolní okružní pilu, kapovací a pokosovou pilu nebo pokosovou pilu se zákluzem, dá se říci, že stacionární nářadí Bosch se vyznačuje robustností, výkonností a maximální přesností.

K nářadí, které se kutilům v domácí dílně vždycky hodí, patří také okružní pily Bosch, model PKS 55A a PKS 66A, které nabízejí dokonalé ovládání a větší přesnost při řezání díky své optimální kombinaci funkčnosti, designu a ergonomie. Jsou nově vybaveny funkcemi „CleanSystem Box”, „CutControl” a „GuideRail System”, které usnadňují práci. Podrobnější informace najdete zde.

Aby bylo doma nebo v dílně při práci vždy bezpečně a čisto, lze použít u modelu PCM 7 přípojku pro odsávání prachu a sáček na prach, který je součástí dodávky. O nářadí zájemcům prozradí více uvedené technické údaje.

Technické údaje

Jmenovitý příkon 1.100 W
Volnoběžné otáčky 4.800 min-1
Jmenovitý Ø pilového kotouče 190 mm
Ø upínacího otvoru pilového kotouče 30 mm
Řezná kapacita při 90°/90° 50 x 110 mm
Řezná kapacita při 45°/90° 34 x 110 mm
Nastavení pokosového úhlu 46 ° L / 46 ° P
Nastavení úhlu sklonu 45 ° L
Hmotnost 8,0 kg

Jestli hledáte pily pro přesné podélné nebo pokosové řezy, jemné křivky, zaoblené tvary nebo rychlé a účinné dělení – Bosch má na každý úkol správnou pilu.

Více informací najdete na www.bosch.cz.

Autor: Elena a Bosch (text), Bosch (foto)

Související články

Měřič vzdáleností PLR50

Dříve důstojní kníratí pánové ve vestě a s motýlkem používali krokoměr, později jsme složitě měřili vzdálenosti pásmem a nebo skládacím metrem. O chyb ...

Řetězová pila značky Bosch

Řezání stromů a větví může být těžká a otravná práce, ale máme pro vás řešení: řetězová pila značky Bosch vám práci značně usnadní. Díky provozu na ba ...

Lasery pro moderního kutila 3  fotek

Lasery pro moderního kutila

Je zajímavé sledovat, jak do obyčejných domácností pronikají technologie a prvky, na něž donedávna dosáhli jen při výzkumu kosmu, nebo v armádě. Dnes ...


Laserové pravítko měří, jako když střelí 6  fotek

Laserové pravítko měří, jako když střelí

Známou scénku o tom, jak to vypadá, když se nepodaří vyznačit přímou linii, podle níž bude probíhat nějaká práce, přináší populární český film v podán ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×