Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nůžky Fiskars pomohou s přáním nejen pro zamilované

Nůžky Fiskars pomohou s přáním nejen pro zamilované
Každý z nás slaví kromě těch státních i svůj vlastní svátek a narozeniny. Kromě těchto dní jsou ještě významné dny, jako např. Mezinárodní den tuleňů, lachtanů a velryb (10.1.), Mezinárodní den omylů v kalendáři (30.2.), Den ptactva (1.4.) či Mezinárodní den trpaslíků (21.6.). Všechny tyto dny slavíme tu více, tu méně. Stále nejčastější bývají svátky a narozeniny. V tyto dny si dáváme květiny a dárky a také posíláme přáníčka. Nůžky Fiskars budou neocenitelným pomocníkem při výrobě takového přáníčka.
reklama

Již jste si zvykli, že na našich stránkách přinášíme návody a postupy. Nejinak tomu bude i dnes. Ukážeme si postup při výrobě 3D přáníčka. Že jste o takovém ještě nikdy neslyšeli? 3D přání mohou být různá. Vždy jsou ale prostorová. My se zaměříme na jeho jednodušší variantu. Potřebovat budeme předtištěný motiv pro 3D skládanku. Zakoupit jej můžete v každém větším papírnictví, či objednáte na některém z kreativních e-shopů.

Postup

  1. Při práci s papírem používejte kvalitní nůžky. Je známo, že papír tupí nejvíce ostří nůžek, proto si pořiďte opravdu dobrý nástroj, ať je střih přesný a ostrý. Jen tak dosáhnete dokonalého výsledku. Já mám v oblibě značku Fiskars.

  2. Začneme tím, že si velkými nůžkami odstřihneme jednu sadu dílů na květinu. Poté manikůrními nůžkami postupně vystříháme všechny dílky. Je to práce zdlouhavá, ne moc oblíbená, je potřeba vystřihovat pečlivě a přesně.

  3. Jakmile máme všechny dílky vystřižené, otočíme je lícem nahoru, abychom viděli, které dílky budeme kam lepit. Ještě vystřihneme podkladový obrázek a můžeme sestavovat.

  4. K tomuto budeme potřebovat oboustranné lepící čtverečky, popř. polštářkovou oboustrannou lepicí pásku. Čtverečky jsou výhodné v tom, že je nemusíte stříhat, při lepení drobných detailů rozpůlíte již hotový čtvereček a je to. Dále využijete pinzetu k přidržení a umístění malých dílků.

  5. Postupně vrstvíme od nejhrubších detailů až po ty nejmenší. Každý kousek podlepíme polštářkovou oboustrannou páskou a skládáme obrázek. Malé kousky uchopíme pinzetou, nemusíme se bát, že bychom se netrefili při lepení na to správné místo.

  6. Když je 3D obrázek hotový, vezmeme si barevnou, popř. vzorovanou čtvrtku a rozměříme velikost budoucího přáníčka. Ostrými nůžkami odstřihneme. Zároveň jsem v tomto případě použila k odlišení podkladu a samotného obrázku bílou čtvrtku. Opět nezapomeňte pečlivě rozměřit.

  7. Nyní nalepíme na bílou čtvrtku 3D motiv a to celé na přáníčko. Doporučuji si nejprve vše nanečisto vyzkoušet, až vznikne ten nejhezčí výsledek. Motiv nemusí být za každou cenu uprostřed 1. třetiny přáníčka. Nebojte se experimentovat.

  8. Použijeme transparentní lepící kolečka od Koresu. Můžete využít i oboustranné čtverečky, ale mě se líbí mít vše přilepené bez dalšího prostorového vrstvení. Místo koleček ale také můžete použít např. lepidlo v tyčince, jen pozor, papír má pak tendenci se vlnit.

  9. Odtrhnete si jednotlivá kolečka, sejmete ochrannou papírovou vrstvu a nalepíte na místo, kam potřebujete a pečlivě přimáčknete. Pokud tak neučiníte, fólie se pak špatně sundává. Obrázek umístěte na přáníčko, přimáčkněte a máte hotovo. Teď už jen správnou veršovánku, třeba zrovna k Mezinárodnímu dni trpaslíků a můžete posílat. Určitě uděláte radost.

Pepův tip:
Fiskars nabízí ve svém sortimentu nůžky pro každou příležitost. Od nůžek do kuchyně, přes manikůrní až po vyšívací či krejčovské. Předností je kvalitní ocel a ergonomicky tvarovaná držadla. Fiskars však dbá též na vzhled nůžek. Můžeme se tedy setkat s designovou řadou Moomin, což ocení nejen děti, ale též i moderní maminky, řadou Inspiration, kde vzhled navrhoval Klaus Haapaniemi nebo s nejnovější korkovou řadou (rukojeti jsou potaženy korkem).

Lepící kolečka Glue Dots permanentní od Kores jsou transparentní, ideální pro lepení plakátů, fotoalb, používají se na scrapbooking či k výrobě koláží. Balení obsahuje 64 koleček.

Autor: Pavla (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Balení dárků usnadní šikovné nůžky

Na zabalení vánočních dárků potřebujeme krásné balicí papíry, stužky a drobnosti na dozdobení, ale také pořádné nůžky. na hedvábný papír jemnější, ...

Netradiční přání se srdíčkem 18  fotek

Netradiční přání se srdíčkem

Valentinka, vánoční či velikonoční přání nebo přání k narozeninám a svátku. To vše si můžete vyrobit sami díky návodu, který dnes přinášíme. Do tvo ...


Vyrobte si z papíru taštičku na drobné dárky a šperky 19  fotek

Vyrobte si z papíru taštičku na drobné dárky a šperky

Vybrat dárek pro členy rodiny není zas až takový problém. Horší je to s jejich zabalením. Pokud se jedná o narozeniny či svátek, není toho tolik, v ...


Skvělá volba pro moderní kuchyň – nože Fiskars Edge 7  fotek

Skvělá volba pro moderní kuchyň – nože Fiskars Edge

Hledáte dokonalého partnera pro svoje vaření? A navíc s neotřelým designem? V řadě nožů Fiskars Edge se snoubí obojí - dokonalé užitné vlastnosti nást ...


Kreativní školák s nůžkami Fiskars 8  fotek

Kreativní školák s nůžkami Fiskars

Prázdniny už jsou v půlce a je pomalu čas začít vybavovat děti do školy. Aktovka, penál, přezůvky, tužky, pera, vodovky… hlavně na něco nezapomenout! ...


Přání malované, s perlami i třpytkami 12  fotek

Přání malované, s perlami i třpytkami

Zase jsem zapomněla koupit vánoční pohledy. Kdyby bylo alespoň nějaké přáníčko, které bych mohla babičce a tetě přiložit k dárku. Nezbývá, než si něja ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
0
mona-sward Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 babika
0
Domácí výroba z kůže Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Dalibor Kníže
0
0
Kompresor - spoj Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Martin
4
Časopisy Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 14.7.2016 07:20 Wendy
2
dveře Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 27.11.2009 09:13 Miluše Majerová
1
patinování Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 3.2.2010 21:18 koukrova
1
fladrovani Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 15.8.2009 14:12 Jana46
1
Papírový scrapbook Výtvarné techniky
Poslední příspěvek: 2.1.2017 16:58 Administrátor Andrea
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×