Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Výměna starých dveří za bezpečnostní krok za krokem

Výměna starých dveří za bezpečnostní krok za krokem

Chcete mít klidné spaní? Pak si pořiďte bezpečnostní dveře. Jejich výhodou je zvukotěsnost, kouřotěsnost a ochrana proti požáru. Instalace bezpečnostních dveří má další výhodu, pojišťovny na ni přihlíží a snižují pojistné v rámci pojištění bytové jednotky. Pojďte se podívat krok za krokem, jak výměna starých dveří za nové bezpečnostní probíhá.

reklama

Podívejme se na majitele bytu na jednom pražském sídlišti. Staré vstupní dveře už představovaly riziko. Bezpečnostní závora neplnila svoji řádnou funkci, navíc dveře byly zkroucené, takže jimi protahovalo. Mezera nad dveřmi byla už takového rozsahu, že šlo tímto otvorem protáhnout i tužku. Majitel bytu se rozhodl, že staré dveře vymění za nové bezpečnostní dveře od společnosti NEXT.

Nejprve je zapotřebí odstranit z místnosti, kde se dveře nacházejí, veškeré předměty. Hned poté probíhá důkladné zakrytí dveří do dalších místností a skříní, kam by se mohl šířit prach, což je nežádoucí. Dveře a skříně se zakrývají igelitem, podlaha kartonem, aby nedošlo k jejímu poškození.

Zakrytí igelitem před nechtěným prachem a příchod techniků na místo

V domluvený čas dorazí na místo výměny dveří technici, kteří si přivážejí všechno potřebné vybavení. Následuje sejmutí původních dveří a prahu.

Řezání, bourání a vypáčení starých zárubní

Poté technici přejdou k odstranění starých zárubní. Aby jim šla práce od ruky, je zapotřebí využít techniky, jako je rozbrušovačka, která s likvidací starých zárubní výrazně pomůže. K odstranění staré dlažby kolem dveří použijí také rozbrušovačku, pro vytlučení poté zvolí elektropneumatické kladivo. Po rozřezání starých zárubní následuje jejich úplné vypáčení ze zdi. Tato činnost je hlučná, určitě je vhodné upozornit sousedy kolem vás, že budou prováděny stavební práce.

Vypáčení zárubní a úprava otvoru po původních dveřích

Staré zárubně jsou techniky odvezeny a ekologicky zlikvidovány. Dalším krokem je úprava otvoru pro usazení nových zárubní. Vše je důkladně vyměřeno a případně upraveno.

Vyměření otvoru pro zárubně a kontrola rovinnosti při montáži

Po donesení nových zárubní na místo je přesně vyznačena jejich poloha. Poté je v podlaze vytvořen otvor pro bezpečnostní prvky nových dveří, namíchána směs rychleschnoucí malty a její nanesení do zárubní, které jsou již definitivně usazeny do montážního otvoru. Následuje zaměření pomocí vodováhy. Přesnost je důležitá, špatně osazené dveře by nefungovaly správně.

Po osazení zárubní zaházení maltou a instalace ochranné pásky

Zárubně jsou upevněny do podlahy za pomocí montážního lepidla, použití tohoto lepidla pokračuje i v prostoru kolem celých zárubní. Ochranná páska zabraňuje poškození nových zárubní. Mezery mezi zdivem a zárubněmi jsou vyplněny rychleschnoucí maltou. Na vytvrdlou maltu je nanesena štuková omítka, prostor je začištěn, takže zednické práce jsou tímto krokem dokončeny.

Montáž pantů a nasazení starých dveří

Po zazdění zárubní přejdou technici k montáži pantů. Do zárubní jsou umístěny na prozatímní dobu původní dveře. Malta zraje dva týdny a nové dveře jsou velmi těžké, materiál je tedy zapotřebí nechat pořádně vytvrdnout. Pokud by byly nové dveře namontovány ihned, mohly by se zárubně pod jejich vahou zbortit.

Montáž těsnění a detail zámku

Po dvou týdnech přijíždí další parta techniků, kteří přivážejí a namontují již nové bezpečnostní dveře. Po vysazení starých dveří je nalepeno těsnění. Pak instalují bezpečnostní vložku a ověří funkčnost. Nové dveře jsou nasazeny do zárubní.

Přezkoušení funkčnosti a nové dveře po dokončení

Připevnění prahu, montáž kliky a kování jsou posledními velkými kroky. Následuje opět důkladné přezkoušení funkčnosti. A je hotovo!

Autor: Radoslav Ptáček (text), Prima Doma (foto)

Související články

Bezpečnostní vchodové dveře: co mluví jasně pro jejich pořízení?

Původní vchodové dveře v bytě mohou mít celou řadu neduhů. Netěsnost a nehezký vzhled jsou menším problémem, horší pak je nízká ochrana před vniknu ...

Cítíte se v panelovém bytě bezpečně? 6  fotek

Cítíte se v panelovém bytě bezpečně?

Poradíme vám, jak zlepšit zabezpečení bytu i společných prostor.


Jak se bránit proti zlodějům? 2  fotek

Jak se bránit proti zlodějům?

Doba dovolených sice pomalu končí, ale i tak se stále mnoho lidí chystá na delší dobu opustit svůj domov. A právě v tom okamžiku nastává nejvhodněj ...


Ne vždy jsou bezpečnostní dveře opravdu bezpečné 13  fotek

Ne vždy jsou bezpečnostní dveře opravdu bezpečné

Počet vloupání každým rokem stále roste. Lupiči jsou vynalézavější a lépe vybaveni. Všichni máme pocit, že nás se to netýká a že náš domov je dosta ...


Pořizujete bezpečnostní dveře do paneláku? 3  fotek

Pořizujete bezpečnostní dveře do paneláku?

Výběr bezpečnostních vchodových dveří do bytu si zaslouží vaší pozornost. Budou to právě vchodové dveře, které vás ochrání před nezvanými návštěvam ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×