Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak postavit hrad z papíru na hraní

Jak postavit hrad z papíru na hraní

Když venku prší a je pošmourno, nikomu se nechce ven. Děti se ale doma za ošklivého počasí nudí a přece nebudou jen pořád sedět u počítače. Pojďte si s námi nyní postavit hrad pro princezny nebo pro bílou paní. I rytíři nebo hradní duchové by se v takovém hradě cítili jako doma. Stačí si sehnat pár pomůcek a uvidíte, že za chvíli budete mít hrad, jakoby ho vystřihli z historického filmu.

reklama

Co budete potřebovat:

Lepenkovou krabici, čtvrtky v barvě krabice, barevné papíry, 4 roličky od papírových ubrousků, nůžky, pravítko, pastelky nebo fixy, kružítko, špejle, případně jehlu a nit.

Tip:

Nejdůležitější je lepidlo. Vybrali jsme lepicí tyčinku Pritt a tekuté lepidlo Pritt. Pritt se snadno nanáší, samovolně se neroztéká, takže se s ní vaše dítě tak snadno neumaže, a když se v zápalu lepení rozhodne přilepit si například vlajku na tričko místo na věž, dá se vyprat i při nízkých teplotách. Navíc všechna lepidla Pritt pro děti jsou zcela bezpečná, neobsahují škodlivá rozpouštědla a jsou tak vhodná i pro malé děti.
Lepicí tyčinka Pritt lepí papír, fotografie, karton atd. Práce s ní je čistá a přesná. Pritt školák je bílé tekuté lepidlo nahoře opatřené speciální stěrkou, kterou se lepidlo velice snadno nanáší a roztírá.

Jak na to:

Najděte doma menší krabici, sundejte nebo odřízněte víko. Změřte si jednotlivé strany a vystřihněte zubaté pásy na cimbuří, které pak nalepte pomocí lepicí tyčinky Pritt zvenku na krabici.

Nyní vytvoříme v rozích krabice čtyři věže. Vezměte roličky od papírových ubrousků, po délce je natřete tekutým lepidlem Pritt školák nebo gamafix a přilepte do rohů krabice. Vezměte červený papír a vystřihněte kolečka, nastřihněte je a složte z nich špičky věží. Okraj slepte lepicí tyčinkou, aby dobře držel. Lepidlo naneste na hranu roliček věží, přilepte stříšky.

Rozměřte si, kde budete mít hradní dveře a řezákem nebo nůžkami je vystřihněte. Jehlou s nití a korálkem nebo uzlíkem na konci vytvořte padací dveře. Na hrad dejte vlaječky a celý jej pomalujte a již se po cimbuří může procházet bílá paní a z hradu vyjíždět udatní rytíři.

Jak vidíte, děti mohou vytvořit téměř celý hrad samy, jen dohlédněte, aby se při střihání nezranily. A teď si již můžete všichni společně hrát.

Baví vaše děti tvořit různé věci? Nechte se inspirovat. Pritt - značka lepidel pro děti a do kanceláře připravila mnoho tipů pro kreativní tvoření.

www.pritt.cz

Fotogalerie k článku:

Autor: Henkel (text a foto)

Související články

Čajový strom 7  fotek

Čajový strom

Víte co je čajový strom? Takový název byste ve slovnících hledali stěží. Název čajový strom vznikl v momentě, kdy jsme jednomu z našich kamarádů, milo ...


Chodící pštrosíci z papíru aneb slepte si kamaráda 8  fotek

Chodící pštrosíci z papíru aneb slepte si kamaráda

Čím by byl dětský pokojíček bez hraček? Většinou je najdete ve všech koutech, šuplících, poličkách, pod postýlkami či ve skříních. Není ovšem hračka j ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
0
LimeTorrents Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Anupama
0
Výroba zvonce Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Michal Žváček
0
Lihyrove hodiny Tvoříme
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Gregor
4
Dřevěné valouny Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.2.2010 14:18 Lenka
3
2
Nábytek pro BARBIE Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 9.12.2012 12:09 Jess
2
nelze vyrobit, vyrobí někdo???? Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 17.5.2012 13:19 kikiHP
1
supr Vyrábíme pro děti
Poslední příspěvek: 14.4.2008 22:26 Milena
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×