Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Polička s úložným prostorem

Polička s úložným prostorem
Také nevíte, kam s ním. Ne se slamníkem, ale se žehlícím prknem, které se všude plete a nikam se nevejde. Na malém prostoru mu můžete vybudovat elegantní skrýš a ještě vyšetřit místo pro květiny a šití.
reklama

Police na fotografiích je vyrobena z bílého lamina, ale použít můžeme i spárovku, osb desky (nejlépe řadu eko) nebo mdf desky. Kromě lamina potřebují ostatní materiály povrchovou úpravu mořením nebo natíráním barvou, ale můžeme je tak lépe přizpůsobit celkovému zařízení místnosti.

Postup

 1. Polička je vyrobena z bílého lamina. To v malé kuchyni vezme opticky nejméně místa. Její výška je 210 cm, hloubka pouhých 20 cm. Šířka bez rohového dílu je 80 cm. Rohový díl je 20 x 20 cm.

 2. Vrtákem o průměru 8 mm vyvrtáme otvory pro dřevěné spojovací kolíčky. Hloubku vrtání nám pomůže vymezit prstýnkový doraz nasazený na vrtáku. Nejdříve si správnou hloubku vyzkoušíme na odřezku.

 3. K vlepení spojovacích kolíčků použijeme disperzní lepidlo. Práci s nanášením lepidla do vyvrtaných otvorů nám usnadní zúžené hrdlo. Kolíčky dorazíme malým kladívkem.

 4. Pohledové hrany je třeba opatřit páskou s naneseným tavným lepidlem. Pomocí žehličky ji snadno připevníme. Přesahující hranu odřízneme dlátkem. Smirkem na špalíčku ji pak začistíme.

 5. Připravené díly - opatřené páskou a s předvrtanými otvory pro spojovací kolíčky - vzájemně spojíme tak, že do děr pro kolíčky vtlačíme trochu lepidla a díly k sobě srazíme pomocí gumové paličky.

 6. Základem poličky je zvýšené dno na soklíku. Na něm je připevněná lišta, o kterou je vložené žehlící prkno zapřeno. Nejprve si slepíme napevno dno ve tvaru U. K němu pak připevníme opěrnou lištu pro žehlicí prkno.

 7. Po dostatečném zaschnutí lepidla - tedy nejméně hodinu při pokojové teplotě - můžeme začít korpus skříňky skládat dohromady. Dno poličky je s boky také spojeno na dřevěné kolíčky.

 8. Pro pevné zajištění, a aby nebylo nutno používat dlouhé svěrky, je možno poličku zajistit třemi vruty s křížovou zápustnou hlavou. Bílými plastovými krytkami pak hlavy vrutů schováme.

 9. Záda poličky tvoří bílý sololak. Připevníme jej kladívkem a malými hřebíčky asi 25 mm dlouhými přes zadní nenažehlené hrany. Hřebíčky by měly mít širší hlavu, aby materiálem neprošly.

 10. Pomocí úhelníku pečlivě rozměříme a označíme tužkou výšku poliček. Malým ostrým vrtáčkem pak vyvrtáme otvory pro podpěrky, na kterých jsou poličky položeny.

 11. K hotovému dílu skříňky připevníme připravenou rohovou poličku. Skříňky vzájemně stáhneme nábytkovými spojovacími šrouby nebo malými vruty. Dáme pozor, aby neprošly skrz oba materiály.

 12. Žehlící prkno je v poličce zajištěno gumovým provazem s háčky. Ten se používá například na přichycení věcí k nosiči na kolo. Do boků skříňky jsou připevněny vruty s očky, do kterých jsou háčky popruhu zachyceny.

 13. K zakrytí skříňky posloužila bambusová roletka. Roletka je zavěšena do poličky přímo nad žehlicím prknem. Můžeme však použít i závěs nebo roletu plátěnou.

 14. Hotová polička v sobě skrývá dostatek úložného prostoru nejen na žehlící prkno, ale i na krabici s šitím nebo kufřík s nářadím. Rohová polička je naopak vhodná na květiny nebo drobné dekorace.

Pepův tipPlátěnou roletu můžeme mít jednobarevnou nebo ji pomalovat, obatikovat, jak se nám líbí. Důležité je, aby její vzhled ladil nebo doplňoval zařízení předsíně, kuchyně či jiné místnosti, ve které police stojí.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Závěsný truhlík 12  fotek

Závěsný truhlík

Mít zkrášlený vchod do domu nebo posezení pod pergolou vodopádem květů a barev umístěných v závěsném truhlíčku potěší jistě každého milovníka květin. ...


Dílna v kufru 9  fotek

Dílna v kufru

Variabilní sada akumulátorového nářadí v přenosném kufru POWER8workshop umožňuje více pracovním hlavám používat jeden druh akumulátoru. Workshop je ...


Podpěrky a poličky 5  fotek

Podpěrky a poličky

Polička na zdi je užitečný kus nábytku. Můžete na ni umístit knihy nebo květiny, v dětském pokoji hračky, sběratel na poličkách vystaví svou sbírku a ...


Sklopný koš na prádlo 21  fotek

Sklopný koš na prádlo

Do malé koupelny i do většího prostoru užijeme skládací koš na prádlo, který se, když jej nepoužíváme, dá složit naplocho a nezabírá zbytečně místo. A ...


Skříňka do koupelny 18  fotek

Skříňka do koupelny

Nesehnali jste koupelnovou skříňku na míru, nelíbí se vám ty prodávané, nebo chcete ušetřit? Pak stačí přiložit ruku k dílu a za den je hotová skříňka ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×