Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Polabské vánoční trhy

Polabské vánoční trhy

Vánoční trhy v Lysé nad Labem se tradičně konají od pátku do neděle v týdenním intervalu. Již první víkend od 1. do 3. prosince můžete nakoupit nadílku pro vaše ratolesti, kterým ji nadělí Mikuláš s jeho družinou andělů a čertů. Vedle dárků pro děti naleznete na výstavišti nepřeberné množství inspirace a dekorací k adventní výzdobě bytu či domu.Více než dvě stovky prodejců na každém ze tří termínů nabídnou vánoční dárky od potravin a lahůdek přes knihy, porcelán, kosmetiku, textil, oděvy, hračky, zlaté šperky či luxusní kožené zboží.

reklama

Mezi nejoblíbenější dárky patří vánoční ozdoby. Ve valné většině je zboží od prvovýrobců, tudíž za velmi příznivé ceny. Po celou dobu vánočních trhů je připraven trh uměleckých řemesel a dílničky pro děti, hrací koutky a skákací hrad. Dále zde bude k vidění papírový betlém z nejhezčích papírových figurek, vytvořených pro loňské překonání rekordu, kdy se jich tu sešlo kolem 800 kusů.

Návštěvníci mohou porovnat, jak šel čas vánočními trendy. Budou moci zavzpomínat v rámci ukázek staročeských a retro vánoc, přenesou se do současnosti a nahlédnou i do budoucnosti.

Polabské vánoční trhy se od jiných odlišují pestrým doprovodným programem, který začíná pátečním pásmem koled a říkanek dětí ze základních škol a soutěží „Polabské vánoční zpívání“. Sobota 2. prosince vyvrcholí čertovským rejem a mikulášskou nadílkou. Celé odpoledne budou pro děti připraveny soutěže o sladké odměny.

Druhou sobotu 9. 12. se uskuteční koncert „Vánoce hrajou glorija“ zpěváka Petra Kotvalda se skupinou Trik a komorního orchestru P.K. Na další dny jsou připraveny hudební, taneční a sportovní vystoupení dětských souborů, ochutnávky nebo hrací plochy pro děti.

Vše vyvrcholí v sobotu 16. prosince, kdy proběhne finále soutěže „Vypečené cukrování“ s Jiřím Štědroněm a v podvečerzazáří na obloze monumentální ohňostroj. Ale tím, to ještě nekončí, v neděli odpoledne vystoupí Hasičský dechový soubor z Lysé nad Labem.

Redakce hobby magazínu Receptář a Výstaviště Lysá nad Labem vyhlašují soutěž pro všechny, kteří doma pečou vánoční cukroví. Pro návštěvníky je připravena soutěž „Polabské cukrování“. Soutěž je určena všem hobby cukrářům, cukrářkám a milovníkům tradičních i netradičních originálních vánočních cukrátek, kteří do úterý 13. prosince doručí na výstaviště v Lysé nad Labem (poštou nebo osobně) zásilku 10 vlastních identických vzorků od jednoho druhu vánočního cukroví. Všichni finalisté obdrží hodnotné věcné ceny a roční předplatné hobby magazínu Receptář.

Mikulášské trhy od 2 . 12. do 4. 12.
Stříbrné trhy od 9. 12. do 11. 12.
Zlaté trhy od 16. 12. do 18. 12.

Otevřeno je každý den od 9 do 17 hodin, vstup na vánoční trhy je ZDARMA.

Autor: Výstaviště Lysá nad Labem (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Vánoce jsou za dveřmi... 6  fotek

Vánoce jsou za dveřmi...

..a nám už konečně nasněžilo. Ne, nepíšu vám z Aljašky a ani jsem to nepřehnala s vánočním punčem. Když se podívám z okna a vidím ty proudy deště a bl ...


Malované Vánoce 12  fotek

Malované Vánoce

Podzim nám tvrdě nastoupil a Vánoce přijdou „coby-dup“. Stejně tak jako další vánoční výstava, tentokrát s názvem Malované Vánoce v Betlémské kapli. ...


Jak si zdobíte na vánoce - pár ukázek z fotografií čtenářů 15  fotek

Jak si zdobíte na vánoce - pár ukázek z fotografií čtenářů

Vánoce jspu za dveřmi, obchody se předhánějí v lákavých nabídkách a doma už začíná vonět vánoční cukroví a chystají se dárky a dekorace. Se svojí v ...


Takové byly ty vaše - Vánoce našich čtenářů 16  fotek

Takové byly ty vaše - Vánoce našich čtenářů

Všechno jednou končí. Tolik příprav, shánění, honění a pak pár hodin a je vše za námi. Jedny Vánoce za námi, další před námi. Na ty nové si musíme ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×