Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Pokračujeme v natírání vítězné střechy v obci Díly

Pokračujeme v natírání vítězné střechy v obci Díly
Vážení a milí kutilové, včera jsme vám ukázali, jak se čistila a penetrovala vítězná střecha v obci Díly. Jak jsme slíbili, dnes pokračujeme natíráním.
reklama

Natírání vítězné střechy

Pro nátěry eternitových střech je určena speciální vodou ředitelná barva ETERNAL na střechy. Na jejím vývoji a testování pracovala společnost Austis řadu let. Kromě dlouhé životnosti (až 20 let) má celou řadu dalších předností.

Jednou z nich je schopnost dosáhnout požadované tloušťky filmu jediným nátěrem.

Natírání vítězné střechy

Střechu natíráme postupně po jednotlivých šablonách, nikdy ne v ploše. Při natírání nezapomínejte na to, že střešní šablona je vystavena povětrnostním vlivům nejen na povrchu, ale i na jejích hranách.

Právě těmto hranám je třeba věnovat zvýšenou pozornost a správně je podetřít. Ale pozor, aby nátěr střechu nejen zkrášloval, ale i chránil, je třeba dodržet minimální spotřebu 0,5 kg na m2. Toho lze docílit, pokud na každou šablonu namočíte štětec alespoň 2–3×. Vždy mějte na paměti, že „natíráme barvou, nikoliv štětcem“.

Barvu ETERNAL na střechy nikdy neředíme, i když k tomu její hustá konzistence může leckoho svádět.

Naše tipy

Balení barvy do hranatých plastových kbelíků je více než účelové. Oproti kulatým kbelíkům hranatý tvar je podstatně stabilnější na příčkách žebříku a vy se tak můžete v klidu soustředit na vlastní nátěr namísto neustálého hlídání kolébajících se kbelíků. Přesto nepodceňujte náhodu a na žebřík si s sebou nikdy neberte úplně plný kbelík barvy. Politá fasáda není nic příjemného. Pokud přes všechnu opatrnost k takové nešťastné nehodě dojde, mějte stále připravené mycí zařízení a rozlitou barvu smyjte proudem vody. V tomto jsou vodou ředitelné barvy k nezaplacení.

Nemáte zrovna po ruce nic, čím odstraníte plastovou pojistku na kbelíku s barvou? Prsty se to většinou nepovede. Stačí však použít kovové ouško kbelíku a problém je vyřešen.

Jak ve skutečnosti zjistit tloušťku nanášené vrstvy bez složitých měřících přístrojů? Řešení je poměrně snadné. Nejprve si přeměřte celkovou plochu střechy. Nakupte takové množství barvy, aby byla dodržena pro danou plochu doporučená spotřeba 0,5 kg/m2. Pokud vám barva po prvním nátěru zbude, pusťte se do další vrstvy až do celkového spotřebování barvy. Nedokážete-li odhadnout, zda při nátěru dosahujete potřebné tloušťky, pomozte si tak, že občas projedete čerstvě natřenou plochu prstem. Vytvoří-li se brázdička s dostatečně znatelnou vlnou barvy na jejím okraji, pak můžete bez obav pokračovat.

Dobrá rada

Pokud topíte uhlím, volte pro nátěr střechy raději tmavé odstíny. Dostupné jsou odstíny šedá, hnědá, červenohnědá, višňová a zelená. Všechny v 10kg a 5kg balení.

Nespornou předností této barvy je její vynikající přilnavost na plechu. Proto s ní bez obav můžete natřít i okapy a klempířské prvky a vizuálně tak sjednotit vzhled střechy a jejích doplňků do jediného odstínu. Místa, kde z plechu již vystupuje rez, důkladně očistěte a natřete nejprve základním antikorozním nátěrem (např. ETERNAL antikorem akrylátovým).

Pro nátěry plechových střech je však určen jiný výrobek (ETERNAL mat akrylátový). Postup nátěru střech z pozinkovaného či ocelového plechu vám přineseme v některých z příštích reportáží.

Rovněž nezanedbatelnou vlastností ETERNALU na střechy je schopnost zabránit pronikání azbestových vláken do okolního prostředí. Tím výrazně chráníte nejen sebe, ale i životní prostředí.

Na závěr sami z obrázku posuďte, jak vypadá střecha před a po natření. Rozdíl je skoro až neuvěřitelný. Tak co? Ještě stále si myslíte, že se s vaší eternitovou střechou nedá dělat nic jiného než ji vyměnit za novou střešní krytinu? Anebo se na jaře pustíte do nátěru?

I tentokrát jsme pro vás připravili detailní finanční rozpočet a časovou náročnost při nátěru této střechy:

Povrch střechy: eternitové šablony
Natíraná plocha: 160 m2

Spotřeba materiálu:
32 kg penetrace FORTE penetral (balení 3× 10 kg + 2× 1 kg),100 kg nátěrové hmoty ETERNAL na střechy (balení 10× 10 kg).Barva byla použita i pro veškeré nátěry klempířských prvků střechy.2 štětce 100 mm (4‘‘).

Cena materiálu:
2 858,00 Kč* (penetrace FORTE penetral)
11 650,00 Kč* (barva ETERNAL na střechy tmavě hnědá)
142 Kč * (štětce)
CELKEM: 14 650 Kč
* doporučená MO cena výrobce včetně DPH
V ceně není zahrnuta hodnota práce, spotřeba vody, elektrické energie, půjčovné mycího zařízení ani doprava materiálu.

Rozpočet v případě volby profesionální firmy:

Časová náročnost:
Doba přípravy: cca 2 hodiny
Doba čištění: cca 8 hodin
Doba penetrace: cca 2 hodiny
Doba nátěru a úklid: cca 10 hodin
(Mluvíme o čistém pracovním čase, bez přestávek na odpočinek, občerstvení či oběd.)

Celkové náklady: 24 000 Kč (konečná cena včetně materiálu, práce a dopravy), 150 Kč /m2 (konečná cena včetně materiálu, práce a dopravy)

Aplikační firma: Robert FAKTOR Clean Power, Pivovar 178, 398 11 Protivín
Tel: 604 134 162, e-mail: robertfaktor@seznam.cz
www.cleanpower.wz.cz

Nezapomeňte:

Více se o nátěrech střech můžete dozvědět na www.naterynastrechy.cz nebo na www.barvy-eternal.cz. Nejste si jisti postupem? Potřebujete poradit? Neváhejte obrátit se na bezplatnou infolinku firmy Austis: 800 123 451

Nová šance pro vaše střechy

Milí kutilové, vy všichni, kdo jste se letos do akce zapojili a splnili jste dané podmínky, obdržíte do konce roku od firmy Austis výhodné slevové kupony na 25 % z ceny zakoupeného nátěru.

Rádi vám sdělujeme, že o akci byl velký zájem, a právě proto v ní budeme pokračovat i v příštím roce, kdy se budete moci do soutěže přihlásit, a všichni, kdo vyplní formulář a zašlou fotografie své střechy, získají slevu 25 % z ceny zakoupeného nátěru. (Tedy z množství, odpovídajícího střeše jednoho domu.)

A pokud jste se ještě nerozhodli, co provedete se svou zašlou střechou, počkejte si na jaro, kdy budeme natírat další dvě vybrané střechy z letošní akce Nátěr střechy za korunu. Jak jste se mohli přesvědčit, dokonalé očištění a precizní nátěr způsobí, že i starší krytina vypadá jako zbrusu nová střecha.

Připraveno ve spolupráci s firmou Austis.

Autor: Elena a Austis (text), Austis (foto)

Související články

Plechová střecha jako nová 8  fotek

Plechová střecha jako nová

Představujeme již čtvrtou vítěznou střechou v dlouhodobé soutěži „o nátěr střechy zdarma“, kterou připravuje Český kutil ve spolupráci s výrobcem vodo ...


Získejte nátěr na vaši střechu 7  fotek

Získejte nátěr na vaši střechu

Nedávno jsme vám, milí čtenáři, slíbili řadu překvapení a nových akcí. Jejich kolo roztočila soutěž o nářadí a připravujeme další akce. Tentokrát bude ...


Natíráme vítěznou střechu z Čeřenic 40  fotek

Natíráme vítěznou střechu z Čeřenic

Vážení a milí kutilové, jistě si pamatujete na možnost získat nový nátěr své střechy od našeho partnera, firmy Austis, kterou jsme vám na našich strán ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×