Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Podzimní úklid se neobejde bez štěpkovače Power Silent 2800

Podzimní úklid se neobejde bez štěpkovače Power Silent 2800

Podzim nastoupil v plné síle a my se pustili do úklidu zahrady, prořezáváme stromky a keře a pokud se nechceme ztrácet v hromadě větví nebo dělat čarodějnické hranice, nastane problém, kam s větvičkami. S jejich likvidací nám výborně pomůže štěpkovač nebo drtič.

reklama

Dobře nastavený stroj udělá z větviček dále využitelný materiál. Díky štěpkovači Power Silent se objem větví několikanásobně zmenší. Dřevní štěpku pak můžeme snáze zlikvidovat, ať už ji vyvezeme pryč ze zahrady či použijeme do kompostu. Štěpka se často používá jako zásyp kolem záhonů nebo okrasných stromků, jako dekorativní, nebo ochranná na zimu proti promrzání půdy. Štěpku, protože je větší a hrubší než drť, můžeme použít i jako topivo do kamen.

My jsme si tentokrát vyzkoušeli štěpkovač Power Silent 2800 od Mountfieldu.

Štěpkovač má za úkol rozkouskovat větvičky na malé kousky, aby je bylo možno dále využít, potřebuje tedy především ostrý nůž - tzv. štěpkovací frézu. Zkoušený štěpkovač zvládne větve až do průměru 45 mm a to už jsou pořádné kousky. Stroj je pomaloběžný a tichý, je možné nastavit přítlak, takže se dají rozdrtit i tenké větve, nebo zbytky stvolů rajčat.

Odolná kovová trubková konstrukce se silným motorem bude zárukou příjemné a účinné práce. Nemusíte se bát, že pokud dáte štěpkovači sežvýkat víc větviček nebo nějaké delší najednou, překlopí se. Větve stačí vložit a lehce přidržovat, o ostatní se štěpkovač postará sám.

Nařezané kousky padají do poloprůhledného plastového prostorného boxu, jednoduše tak pouhým pohledem zkontrolujete, zda je koš plný a je potřeba jej vysypat či nikoliv. Box má objem 62 litrů, vejde se do něj velká porce štěpky.

Pokud se někdy stane, že se větvičky zaseknou, bývá problém je vytáhnout, ale tento stroj má i zpětný chod, přepnete tlačítko, větvičky povyjedou zpět a můžete s nimi pootočit či je posunout.

Stroj je vybaven i bezpečnostní pojistkou, aby nedošlo ke zbytečnému úrazu. Pokud nedáte koš na místo a necvakne pojistka, nesepne se motor a stroj neuvedete do chodu. Ochrání to především malé děti, které by mohly zkoušet štěpkovač Power Silent zapnout a prohlédnout si zrovna ve chvíli, kdy vysypáváte koš

Přemýšlíte, jak budete nařezané a nastříhané větve přepravovat ke štěpkovači či jak přenesete štepkovač k hromadě větví? Jednoduše, protože je vybaven velkými jednoduchými kolečky, snadno jej po zahradě převezete, kam potřebujete a po práci opět uklidíte do zahradního domku či do garáže. S váhou 31 kilogramů si dvě odolná kolečka poradí snadno. Stroj je napájen z běžné elektrické zásuvky.

Trocha technických údajů na závěr a pak už jen hurá na to: Typ motoru – elektromotor, příkon 2800 W, počet otáček 40ot za minutu, max průměr větví 45mm.

Bez pily se neobejdeme

Pokud máme na zahradě vzrostlejší stromky, určitě využijeme i pilu a pokud si na zimu topíme v kamnech či krbu, zajisté to bude pila motorová. Naším testem tentokrát prošla pila Oleo Mac GS 520. Poradí si s velkými větvemi, s prořezáváním stromů či likvidací starého stromu i přípravou topiva na zimu.

Tato pila má jednoduché ovládání, dekompresní ventil pomáhá snadnému startování. Pohodlný je i poloautomatický sytič, ergonomická madla a antivibrační systém, delší lišta i bezpečnostní pojistka.

Jednou za čas potřebuje každá pila vyčistit, u této je snadný přístup k filtru. Výkonná je i na silné stromy a větve, svým výkonem se řadí do kategorie profesionálních pil.

Trocha technických dat: Pila má výkon 2,5 kW a 9000 otáček za minutu, vysoce kroutivý moment ve všech úhlech záběru

Objem motoru je 51,7 cm3, délka lišty s automaticky mazaným řetězem je 41 cm.

Sebelepší pila nebo jiný zahradní pomocník, i když jsou vybaveny všemi možnými bezpečnostními pojistkami a fígly nás nezachrání, když o bezpečnost nebudeme dbát také my sami. Ochranné brýle a síťka zabrání tomu, aby nám do očí či do obličeje nalétaly úlomky větví, chránič sluchu je při delší práci také důležitý, pevná obuv zase zabrání zbytečnému uklouznutí. Nezaškodí, když si na práci se dřevem či větvičkami vezmeme rukavice a naopak vynecháme vlající oděv či vlasy… pak už nezbývá nic jiného, než se pustit do práce…

Autor: Pavel Kutil Zeman, Petra, HobbyPRstudio (text a foto)

Související články

Benzínové pily Oleo - Mac a videotest Českého Kutila

Mít doma motorovou pilu se vyplatí, pokud udržujete vzrostlý sad, připravujete si dříví na otop nebo chcete být i při stavění pergoly soběstační a ...

Jak si správně vybrat pilu 10  fotek

Jak si správně vybrat pilu

Dobrá benzinová pila je neocenitelný pomocník, který patří ke standardní výbavě každého rodinného domu, v němž se trvale topí dřevem. Ale umíte si ji ...


Kam s tím smetím – na kompost 3  fotek

Kam s tím smetím – na kompost

Také se divíte, kolik odpadu dokáže vaše zahrada přes léto vyprodukovat? Koše a koše trávy při pravidelném sekání trávníku sekačkou. Spousta natě, kte ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
0
Kultivátor do 10.000,- Kč Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Monika T
0
Jak rozemlít drny? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Pavel
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
5
Sekacka pro starsi zenu Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 27.2.2019 13:28 Standa
3
Vysokotlaká vapka na auto Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 28.8.2018 14:32 Tomáš
2
Jaký křovinořez vybrat? Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.10.2019 10:07 Tomáš
1
kultivátor Eurosystem P70 Zahradní nářadí a technika
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:53 honza
1
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×