Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Podzimní údržba jezírka

Podzimní údržba jezírka

Léto je již u konce a my jsme se pozvolna dostali do období podzimu. Po letním období kdy jsme si jezírko užívali nás čeká nějaká ta práce. Časné ranní mrazíky ukončí vegetaci. Ryby již zpravidla nepřijímají potravu, proto je od října nekrmíme. Výjimku tvoří jeseterovité ryby a pstruzi. Za teplých příjemných dnů můžeme začít s postupným odstraňováním odumřelé hmoty rostlin. Dle průběhu počasí se snažíme vybírat i spadané a nafoukané listí. Řešením je také přikrytí nádrže sítí, která padání listí do vody zabrání. Mrkněte, jak na podzimní údržbu jezírka.

reklama

Nesmíme také zapomenout na odkalení dna, pokud je to zapotřebí. Vhodným pomocníkem je Oase PondoVac 5. Ponecháním kalů na dně jezírka podporujeme tvorbu bahenních plynů, které jsou často příčinou úhynů ryb pod ledem. Uvolňující se živiny ze sedimentu jsou zároveň spouštěčem jarního růstu řas. Důležité je také zajištění nezámrzného bodu v ledové pokrývce hladiny. Pokud nemůžeme nechat běžet čerpadlo s hladinovým vývěrem, nabízí se instalace speciálního zařízení ve formě plováku s topným tělískem Oase - Ice Free termo, které povrch hladiny udrží bez ledu.

U jezírek s vnějšími filtry dbáme na řádné zazimování celého systému. Vyjmeme čerpadla ze šachet, odvodníme potrubí, popř. i samotné filtrační zařízení. Před uskladněním je vhodné čerpadla vymýt proudem vody a použít přípravek na rozpuštění vodního kamene. Z hladinových skimmerů sejmeme plovoucí klobouček, aby nedošlo ke zbytečnému poškození pohybujícím se ledem.

Jezírkový a bazénový vysavač OASE PondoVac 5

PondoVac představuje jeden z nejúspěšnějších produktů OASE za posledních 15 let. Pro ambiciózního uživatele uvádí nyní OASE na trh PondoVac 5. Se svou kapacitou sání 8.000 l/hod. a hloubkou sání 2,5 m PondoVac 5 zajistí díky výkonnému 1700 W motoru s optimalizovanou geometrií lopatek vyčištění i větších jezírek. Vhodně tak vyplňuje svým výkonem i pořizovací cenou volné místo na trhu. Integrované přečerpávací čerpadlo činí práci obzvlášť pohodlnou a je schopno transportovat kalnou vodu až do vzdálenosti 20 m. PondoVac 5 se vyznačuje nepřetržitým vysáváním bez nepříjemného přerušování, jako tomu bylo u jeho předchůdce. Na překážku nejsou ani výškové rozdíly.

Výkonný univerzální pomocník je vhodný pro čištění zahradních jezírek, bazénů a menších plaveckých jezírek. Slouží také jako mokrý vysavač pro domácnost. Díky pogumovaným tichým pneumatikám v designu Big Wheel nabízí více svobody pohybu a tišší práci i v drsnějším terénu. V kompletní sadě je zahrnut také rozšířený sortiment příslušenství – 4 robustní hliníkové trubice, speciální nástavec na vláknité řasy, povrchový a kartáčový nástavec, pytel na sbírání zbytků nečistot, sací hadice o délce 5 m a vyprazdňovací hadice vhodná pro robustní C-spojky vysavače PondoVac 5. Plovoucí hadice o délce 10 m (38 mm) a teleskopická tyč jsou k dostání jako volitelné příslušenství – větší rozsah při stejné kapacitě, ideální pro větší jezírka.

Více informací najdete na www.oase-livingwater.com.

Autor: Oase (text a foto)

Související články

Podzimní (a zimní) příprava jezírka 10  fotek

Podzimní (a zimní) příprava jezírka

Nemám zahradu, ale mám doma akvárko s neonkami. A jeho čištění je tou nejméně oblíbenou činností. Pokud ale máte takové větší akvárko na zahradě, n ...


Čištění vody v jezírku 10  fotek

Čištění vody v jezírku

O tom, že jezírko se udržuje jinak, než bazén, jsme tu psali již několikrát. Proto jistě už víte, že pokud vlastníte zahradní jezírko, můžete zapom ...


Stavba jezírka I. - první kroky 10  fotek

Stavba jezírka I. - první kroky

Stojíte před rozhodnutím postavit si na zahradě jezírko? Přinášíme vám tipy a rady, které je dobré dodržet, abyste měli z této stavby jezírka radost d ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
0
Kapková závlaha Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Smartiri
0
koupací jezírko bez řas Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jana
0
folie do bázenu z palet Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 luis
10
Zastřešení bazénu jaké? Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 30.4.2019 06:40 Lada
9
čím čistit zámkovou dlažbu Zahrada
Poslední příspěvek: 13.4.2019 19:25 Jaroslav Marinak
1
bazénové schůdky Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 27.1.2018 17:46 Romana
1
Jezírko a měděné svody Bazény a závlahy
Poslední příspěvek: 5.4.2013 14:10 Jan Pudil
1
Jak zkrášlit betonovou stěnu? Zahrada
Poslední příspěvek: 20.9.2015 18:43 Magdalna Kuchaříková
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×